Šrí Aurobindo: Duchovní evoluce

28. března 2016 v 16:35 | Lúmenn |  Zajímavé myšlenky
Možná jste si všimli, že se v menu objevila nová rubrika "Myšlenky k zamyšlení". Už delší dobu o založení podobného "skladiště podnětných myšlenek" uvažuji, protože často narážím na zajímavé texty a tak různě je práskám do rubrik hlava nehlava a pak je horko těžko hledám:) Už nyní v této rubrice najdete sdružené starší články, obsahující moudrá slova, která jsem při svých toulkách světem objevila. Dnešní zamyšlení je z pera hinduistického filozofa Šrí Aurobinda a já na ně narazila v knize Tanatounati od Bernarda Webera.
Tato kniha, ač beletrie, je vůbec prodchnutá mnoha zajímavými filozofickými ukázkami z nejrůznějších mytologií a filozofických směrů a patrně x ní do budoucna ještě nějaké úryvky určitě přinesu:)


Evoluce nespočívá v tom, že budeme čím dál zdravější, čím dál inteligentnější nebo čím dál šťastnější. Evoluce tkví v tom, že budeme čím dál uvědomělejší. Je třeba spousty času, abychom se dokázali smířit s pravdou předchozích životů. Čím více roste psychické tělo, tím víc se jeho mentální vzpomínky život od života projasňují.
Smrt už není rozšklebená maska, která nám připomíná, že jsme nenašli sami sebe, ale klidný přechod od jednoho způsobu získávání zkušeností ke druhému. Až do dne, kdy vyrosteme natolik, že do svého těla vlijeme dostatek vědomí, a ono pak učiní nesmrtelným našeho ducha.
Šrí Aurobindo
Dobrodružství vědomí

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama