Pohlazení po duši (s básní o dešti) - 13.dubna 2016

13. dubna 2016 v 7:30 | Lúmenn |  Pohlazení po duši na (skoro) každý den
Jsem velkým milovníkem poezie a to už od malička, kdy mi maminka před spaním čítávala Skácelovy Uspávanky nebo Zahradníčkovy básně z Ježíškovy košilky. Dneska už si poezii čtu sama a mezi mé velké oblíbence patří (krom mnoha dalších) i Václav Hrabě. Při úklidu v počítači jsem objevila jeho báseň Déšť přepsanou do obrázku - autorem tohoto přepisu je člověk, stojící za stránkou Milujeme češtinu na facebooku, kterou sleduji, protože svůj rodný jazyk miluji také a ráda se o něm dozvím něco nového. A poezie je pro mě nejčistší esencí zvukomalebné češtiny, která mě vždy dokáže pohladit po duši - a pochází-li z pera právě Václava Hraběte, pak teprve.
Báseň je ze sbírky Blues pro bláznivou holku, která vyšla až posmrtně jako sesbírané kompletní dílo. Václav Hrabě žil v letech 1940 až 1965, kdy zemřel nešťastnou náhodou na otravu plynem. Jeho básně vřele doporučuji:)

 


Komentáře

1 Vénya Luna Vénya Luna | 13. dubna 2016 v 7:53 | Reagovat

Díky!
Tuhle báseň jsem kdysi recitovala na základce a měla jsem ji moc ráda, bylo hezké si ji znovu přečíst- skutečné pohlazení po duši :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama