Využití mandaly - hotová mandala

11. dubna 2016 v 17:06 | Lúmenn |  Mandaly
V rubrice o mandalách už jste se mohli dočíst, co to mandala je a pak jsme se blíže podívali na využití procesu tvorby mandaly. Pokud vás však samotná tvorba netankuje nebo nemáte umělecké sklony, bude vás jistě zajímat, jak se dá využít již hotová mandala. Koneckonců by to ovšem mohlo zajímat i ty z vás, kterým se doma válí spousty vlastnoručně namalovaných mandal a přemýšlíte, co s nimi:)
Existuje bezpočet způsobů využití, já ale jmenuju jen ty, se kterými mám osobní (a pochopitelně pozitivní:)) zkušenosti. Fantazii se ovšem meze nekladou.)


Ozdoba a pročištění místnosti

Pro člověka, který duchovnu neholduje, mandala může sloužit jako úplně obyčejná dekorace - když v místnosti visí krásný, pestrobarevný obraz, udělá to na mysl člověka obvykle příjemnější dojem, než nějaká temná kubistická čmáranice nebo se musí koukat na holé zdivo. Pro ty, co jsou vnímání energií nakloněnější, ovšem mandalový obrázek nebude jen zpestřením výzdoby, ale může vám hodně pomoci z harmonizací interiéru.
Mně osobně mandaly v tomto směru hodně pomohly a svoji "mandalovou výbavičku", která se postupně rozrůstá o nové a nové kousky, si tahám z bytu na byt už roky:) Začalo to jednou malůvkou, která hodně vylepšila prostor, v němž se mi špatně spalo a čím víc mandal přibývalo, tím lépe jsem se v místnosti cítila.
Mandaly se ovšem neprodávají jen v podobě obrazu na zeď, ale dají se sehnat i jako přehoz na postel, povlečení na polštáře a tak podobně. V tomto ohledu je nejlepší nechat promluvit intuici, která už vám poradí, jaké barvy a tvary vám nejlépe poslouží.

Meditační pomůcka

Mandala, díky kruhovému tvaru a harmonickým barvám, může velmi dobře sloužit jako pomůcka pro koncentraci mysli při meditaci. Je to snadné - vezměte si mandalu jakékoli velikosti a dívejte se na ni. Nechávejte odplout své myšlenky a vnímejte jen vír barev a energií, které k vám přicházejí. Je to velmi uvolňující a i když se budete soustředit na mandalu jen pár minut, přinese to kýžený výsledek - příval energie, odpočinek, zvládnutí stresu atd.

Mini-mandala pro každodenní použití

Mandala velikosti kartičky je velmi praktická. Já ji nosím v peněžence a když je třeba, vytáhnu ji a koukám na ni nebo jen držím v dlani.Z mandaly se neustále uvolňuje energie, která jí byla dána od jejího tvůrce a barvami a tvary, které ji tvoří. Můžete ji tak mít pod polštářem, ve školním pouzdře, na stole, prostě kdekoli, kde se často pohybujete nebo přímo u sebe. Kartičková mandala je také skvělá na nabíjení vody nebo jídla. Položte na mandalu sklenici s vodou a nechte nějakou dobu stát - voda se energizuje tím, co mandala vyjadřuje.
Tady se hodí se trošku zaměřit na to, co tvůrce mandale vtiskl - já osobně nabízím na svém eshopu kartičky se čtyřmi živly, ale taky na posílení energie, pro meditaci nebo spojení s přírodou. Internet určitě vyplivne i další účely, které chcete posílit a mandala vám v tom může být vhodným nástrojem.


Kartička s mandalou - ukázka

Dárek

Mandala je velmi osobní dárek, kterým obdarovaného nejen potěšíte, ale ještě mu prospějete. Je dobré vybírat mandalu ne tak, jako byste vybírali pro sebe, ale zaměřit se při výběru na člověka, jemuž ji chcete darovat. Co mu chybí? Co potřebuje? Co má rád? Mandala darovaná od srdce, ať už ve formě malé kartičky nebo velkého plátna na stěnu, potěší určitě každého vnímavého člověka:)

A na co nejčastěji využíváte mandaly vy?

 


Komentáře

1 J. J. | 11. dubna 2016 v 19:55 | Reagovat

Jsem hrdým majitelem dvou mini-mandal. Nosím je pořád v peněžence. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama