Lúmennčin výlet do Čarovného lesa

14. července 2016 v 20:05 | Lúmenn |  Moje zážitky a pokroky
Myslím, že ten člověk, co vymyslel omalovánky pro dospělé, mi asi před tím vlezl do hlavy a inspiroval se tam:) Protože vybarvování vždycky byla moje vášeň - jen už jsem se trošku cítila hloupě, když jsem ve dvaceti kupovala v papírnictví omalovánky s Krtečkem a pak nad nimi doma trávila čas:) Taky nutno uznat, že dětské omalovánky nejsou žádná velká výzva, snadné tvary, velké plochy a většinou ještě předtištěný "návod", jaké barvičky měl autor v hlavě, když tvořil obrázek. Proto když jsem před pár lety objevila mandalové vymalovávání, šťastně jsem se na něj vrhla. Jenže když už vybarvuji mandalu, plánuji si ji pověsit na stěnu a tak se setsakra snažím, aby se povedla. Ale co když se zrovna nemám náladu snažit a chci prostě jen vypnout a chvilku si jenom tak čmárat? Voilá, vzápětí se objevily omalovánky pro dospělé, nesoucí ještě krásný přídomek antistresové. A je to jeden z nejlepších vynálezů lidstva!:)


Protože antistresové jsou právem (narozdíl od různých jiných předmětů, honosících se tímto názvem;)). Rozjitřená mysl dospěláka, neustále sevřená v kleštích povinností a starostí, nemá narozdíl od té dětské tolik možností, jak se odreagovat a vyčistit. Snad jen nějaké ty hloupoučké televizí seriály, u nichž skutečně lze vypnout nebo třeba počítačové hry, což ale není zábava pro každého - a pro mě tedy určitě ne:)
A přitom stačí tak málo- pastelky, fixy či barvičky a k tomu arch papíru s různými vzory. A ne Krteček nebo pohádkové postavičky na jednoduchém pozadí, ale nejrůznější spletence, složité lístečky, zajímavé obrazce z nichž oči přecházejí. A dospělák se může hrbit nad tou složitostí a vtiskávat jí barvy, zatímco má jazyk zaklesnutý v koutku úst samým soustředěním. Při tomhle fidlání se s pidivlnkami a minihvězdičkami starosti všedního dne zmizí jako vygumované:)

Já osobně to miluju. Ale jsem fajnšmekr - nebaví mě takové ty obyčejné laciné obrázky, co se prodávají dneska už i v trafikách. Mám ráda, když jsem z omalovánek cítit duše. Když jsem byla před časem u kamarádky v Anglii, narazila jsem na slevněný výtisk omalovánek od Johanny Basford Enchanted Forest nebo česky Čarovný les. Jsou to nejen vymalovánky, ale taky tam najdete různá bludiště, můžete hledat ukrytá zvířátka a prostě tak všelijak si hrát jako v době, když jste jako děti četli Méďu Pusíka:) A hlavně jsou ty obrázky prostě nádherné. Já se do nich zamilovala už v obchodě a celou dobu jsem tam nosila knížku přitisknutou na prsa jako miminko, tak moc mě zahřálo u srdce, že ji budu mít. Prostě nejkrásnější omalovánky na světě:) No a takhle to vypadá, když si nad ně sednu a vyzkouším po letech, jaké to je malovat fixami - jenom tak, pro radost:)


Lístečkový ježeček - v knize jsou i další lesní zvířátka složená z listů, liška, veverka...


Kouzelná plavba nocí - s tímhle jsem si hrála celé odpoledne:)

Při psaní článku jsem zjistila zajímavou věc - české vydání knížky je o hodně levnější a taky míň váží, než vydání originální. A v diskuzích jsem se dočetla, že zatímco anglický originál je na tvrdém kvalitním papíře, u českého vydání se šetřilo a ačkoli se dá koupit za polovic, kvalita je někde jinde. Na Slovensku vyšla ovšem knížka ve stejné podobě, jako původní anglická a dá se koupit i u nás, takže pokud zatoužíte po těchto vymalovánkách, rozhodně doporučuju spíš slovenskou verzi (nebo originální anglickou, kterou mám i já).

 


Komentáře

1 Anett Anett | 15. července 2016 v 2:55 | Reagovat

Tak se na to zeptám až budu v Praze, akorát tam asi seženu jenom tu českou verzi že..? A jinak je to asi v knihkupectví normálně, doufám že to seženu, protože je to hezké :-)

2 Simča Simča | Web | 15. července 2016 v 10:10 | Reagovat

Je krásná, jedu na začátku srpna do matičky stověžaté, tak se na ni pozeptám..

3 Lúmenn Lúmenn | Web | 15. července 2016 v 15:15 | Reagovat

[1]: já kupuju knížky často i přes net - v článku je odkaz na martinus, což je knihkupectví s které mám nejen ráda, ale taky ho jako bloger propaguju, tak doporučuju nakoupit tam:)

4 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 15. července 2016 v 18:48 | Reagovat

To já když mě chytne vybarvovací múza,tak si vezmi tužku a čmárám si jen tak přes sebe na papír různé zvlněné i rovné čáry. A vybarvuju si pak ty políčka, co mi z toho vznikne. A tak vznikne vždycky nějaká šílenost.

5 Lilien Lilien | Web | 21. července 2016 v 13:33 | Reagovat

Nejen v cizině i u nás jsou různé verze. Viděla jsem obyčejné omalovánky, pak velké tvrdé archy (umělečtější verzi určenou k tomu, aby si to člověk vystavil) a kamarádka si pořídila zmenšenou verzi, kde byly obrázky na druhé straně pohlednic určených rovnou k odeslání).
Já osobně mám Tajnou zahradu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama