Pohlazení po duši (se zvukem mís) - 10.října 2016

10. října 2016 v 18:33 | Lúmenn |  Pohlazení po duši na (skoro) každý den
Poslední dobou jsem si (hlavně díky pravidelným meditacím u mého kamaráda) naprosto zamilovala zvuk křišťálových mís. Nejspíš znáte klasické kovové tibetské zpívající mísy a jejich zvláštní, vibrující zvuk, který se tvoří tak, že se po okrajích mísy přejíždí paličkou, která kov rozvibruje a vznikne pak specifický, nenapodobitelný tón. Křišťálové mísy jsou vyrobeny z umělého křišťálu (protože u přírodního by nikdy nešlo dosáhnout takové kvality kamene, aby z něj šla vytvořit dostatečně velká mísa) a jejich zvuk je zbaven jisté kovové ostrosti, kterou v sobě jinak mísy mívají, a je neuvěřitelně jemný, harmonický a přitom silný. Úplně vás dokáže odvibrovat pryč, ani nemrknete:) Prostě naprostá krása - řekla bych, že pokud nějak zní Vesmír, pak přesně takhle:) A pokud nemáte ani hrajícího kamaráda, ani peníze na pořízení vlastní křišťálové mísy, pořád ještě existuje internet, kde můžete najít krásný relaxační zvuk mís jediným kliknutím - a já to udělala za vás.


Videí z křišťálovými mísami a jejich zvukem je na youtube bezpočet (vyhledávejte "crystal bowl" nebo "crystal bowls") - různé meditace, vystoupení atd. Mě ale nejvíce vyhovují dlouhá podkresová hudba k psaní či k odpočinku, takže momentálně poslouchám tuto hodinovou léčivou hru na křišťálové mísy:


Crystal Bowls - hudba zaměřená na léčení energií Venuše
(tedy lásky a ženskosti)

U těchto zvuků se úžasně relaxuje nebo medituje, rozhodně doporučuji, pokud máte rádi k vizualizacím nějakou příjemnou a nenásilnou podkresovou hudbu. A i na usnutí je to bájo:)

 


Komentáře

1 Irena Irena | Web | 11. října 2016 v 11:36 | Reagovat

To jsem nikdy nezkusila a to si relaxační hudbu poučtím často. Ovšem, tohle je jiná paráda...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama