D.Deida: Cesta pravého muže

7. listopadu 2016 v 21:11 | Lúmenn |  Knihovnička magie
CESTA PRAVÉHO MUŽE
Autor: David Deida
Rok vydání: 2011 (česky), 2008 originál
Vydavatelství: Synergie
Počet stran: 216
Koupit za 275Kč lze třeba zde.

Můj drahý si před časem uklízel šuplík s ponožkami a mezi nimi na něj vypadla tahle knížka. Prý ji dostal před pár lety od taťky, aby si v hlavě srovnal nějaké věci a vyřešil svoje vztahové problémy. Ale celou tu dobu ležela jen neotevřená a nepřečtená, zahrabaná pod ponožkami. Tak, jak jsem zrovna seděla, na zemi, v rozuklízeném pokoji, jsem knížku na chvíli otevřela a začetla se. Z krátkého začtení nakonec byla asi hodina. Natolik mě, jako ženu, knížka uchvátila svou moudrostí a místy až neuvěřitelně přesným popisem ženské duše srozumitelnými slovy a příklady pro muže. A drahý ji dostal k přečtení povinně:)


O čem kniha je:
Kniha nese podtitul Duchovní průvodce pro muže aneb jak si poradit s výzvami, které před muže staví ženy, práce a sexuální touha. A jako skutečný průvodce se snaží popsat všechny možné aspekty života muže z toho nejpřirozenějšího a nejpůvodnějšího pohledu. Ne však, že by vzývala statut alfa samce a nutila k šovinismu, právě naopak. Snaží se rozumně popsat přirozené rozdíly mezi muži a ženami a učí lásce a respektu k ženám, i se všemi jejich slabostmi - a totéž činí i ve vztahu k můžum. Je to prostě kniha od muže pro muže, ale zachází mnohem hlouběji, než obvyklé a někdy i trochu machistické návody "jak být sám sebou a přitom vydělat kopec peněz snadno a rychle". V kapitolách nazvaných Cesta muže, Jak jednat se ženami, Práce s polaritou a energií, Co ženy opravdu chtějí, Vaše temná stránka a Ženská přitažlivost autor provádí muže postupně všemi oblastmi života, přičemž zvláštní důraz je kladen právě na láskyplný a plnohodnotný partnerský život. V kapitolách Tělesná cvičení a Intimní jóga pro muže a ženy se pak zabývá praktickými cvičeními, které vycházejí z tantry, a které mají za cíl prohloubit partnerskou sexualitu a rozšířit její rozměr o velkou a hlubokou lásku.

Proč si knihu přečíst:
Zdá se, že jde o jakýsi návod "mužů na ženy", o průvodce složitou ženskou duší. Ale kniha nemusí být zajímavá jen pro muže, naopak. Hlavně kapitoly o vztahové dynamice, polaritě energií a o ženské psychologii, jsou vynikajícím zrcadlem i pro nás ženy. Jasně a srozumitelně je tam popsáno to, co se v dnešní feministické a emancipované době mnoho žen stydí přiznat - že potřebujeme od muže kromě lásky také jeho sílu, rozhodnost, schopnost řešit situace, chránit nás, ale také mít v životě nějaký cíl, díky němuž si jej budeme vážit, aby muž nebyl jen slepým otrokem našeho vztahu a plnil naše rozmary, ale měl i svůj bohatý vnitřní svět a životní cestu. Mnoho kapitol vyžaduje i delší přemýšlení, já třeba přečtu dvě tři kapitoly za týden a zbylé dny o nich přemítám, snažím se najít analogii ve vlastním životě, pokládám si otázky, jak to sama cítím.
Myslím, že kniha je velmi dobrým nástrojem pro řešení nějakých partnerských konfliktů a pomůže oběma stranám pochopit pohled toho druhého s respektem a láskou. U několika kapitol jsme s drahým zuřivě kývali hlavou a ukazovali si pasáže navzájem, protože nám dokázaly otevřít oči a uvědomit si, proč mezi námi byly některé neshody a proč bylo tak těžké se navzájem pochopit. Za mě by se tedy kniha klidně mohla jmenovat "Cesta pravého vztahu" a rozhodně ji mohu jen doporučit.
 


Komentáře

1 Aneta Aneta | 8. listopadu 2016 v 1:42 | Reagovat

To je zajímavá knížka, určitě si ji koupím:-) Spíš by mě ale zajímalo, jak se dá přitáhnout si do života chlapa, se kterým bys tohle všechno vůbec chtěla řešit, dělat atd. ..třeba bys mohla napsat článek jak Ty jsi se seznámila, alespoň tak nějak obecně, co je zapotřebí si uvědomit když pořád přitahuju ty samé typy, které nestojí ani za řeč a přitom víš, že máš navíc..?

2 Nikola Nikola | Web | 8. listopadu 2016 v 11:18 | Reagovat

Tak už vím, co dám manželovi pod stromeček!!!

3 Andrea V. Andrea V. | Web | 8. listopadu 2016 v 14:53 | Reagovat

Já mám rozečtené od Deidy to samé, ale pro ženskou. Obecně můžu Deidu doporučit.

4 Lúmenn Lúmenn | Web | 8. listopadu 2016 v 16:05 | Reagovat

[1]: wow, tohle není lehké téma, ale možná bych to mohla zkusit, můj vztahový život byl taky několik let samý děs a hrůza a tak moc dobře vím, čím si někdy ženy procházejí, než najdou toho pravého - nebo aspoň přijatelného:D

5 Aneta Aneta | 9. listopadu 2016 v 3:24 | Reagovat

A taky si hodně žen třeba ani neuvědomí, kdo jako z těch chlapů měl být ten pravý, protože čekají na někoho výjimečného a pak zjistí, že je stejný jako ti předtím.. někdo pak tvrdí, že toho pravého nenašel za celý život..
třeba takový nějaký článek na téma proč chceme ty, kteří o nás nestojí a ty, co by nás chtěli zase nechceme my.. vztahy jsou prostě strašně komplikované a obzvlášť, když člověk vidí víc to co mu vadí na druhém, než to dobré..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama