Onyx

13. listopadu 2016 v 18:00 | Lúmenn |  Magie kamenů
Pod tajuplně znějícím názvem této černé varianty chalcedonu se skrývá řecké slovo pro nehet a to proto, že kámen, ačkoli se zdá jednolitým, je obvykle tvořen jednotlivými vrstvami, stejně, jako lidské nehty. Aby vznikla krásná jednolitá černá plocha, je třeba větší kameny chemicky a tepelně upravit, protože v přírodě se vyskytují jen vzácně.
Onyx, stejně jako všechny černé kameny, výborně absorbuje energii - a stejně jako jeho další tmavě zabarvení společníci (např. obsidián nebo skoryl) ji nedokáže zpracovat a vyzářit mimo, takže se v něm ukládá a tak není vhodné tento kámen používat dlouhodobě. I přes časté čištění pod tekoucí vodou se kámen časem destrukcí nasytí (poznáme to buď intutivně nebo se mohou na kameni objevit prasklinky) a pak je vhodné ho vrátit zemi - tedy zakopat.barva: černá, přírodní neupravený kámen má bílé a černé vrstvy
planeta: Mars, Saturn
živel: oheň
čakra: třetí oko (šestá čakra), solar plexus (třetí), kořenová (první)
znamení: Lev, Panna, Kozoroh
magické atributy: ochrana před destrukcí, odpouštění, vyrovnávání se s minulostí, spojení s jednotou Vesmíru, vyrovnávání energetických toků
léčebné využití: Pomáhá proti depresím a smutku. Má vztah ke krevním poruchám, k zubům a kostem. Zlepšuje prokrvení a napomáhá hojení ran. Pomáhá proti syndromu "neklidných nohou".


Onyx je tajuplný a složitý kámen. Není vhodný pro někoho, kdo se světem magie a esoteriky teprve začíná, protože jeho schopnost absorbovat negace může nezkušenému uživateli ublížit, když tyto negace nabere z kamene nevědomky zpátky do sebe.
Pokud už ale máte z kameny své zkušenosti, je onyx dobrým průvodcem vlastním vnitřním světem a výbornou ochrannou před všemi negativními vlivy. Dá se využít i jako ochranný amulet, jakýsi štít, pokud vás dlouhodobě někdo energeticky vysává nebo vám dokonce chce energeticky ublížit. Jenom pozor na to, že onyx je třeba hodně často čistit proudem ledové vody a jeho životnost je omezená tím, kolik "nedobroty" vstřebá.

Koupit si onyx můžete i na eshopu Angelum Lucis.

Mohlo by vás zajímat:
 


Komentáře

1 Lada Lada | Web | 14. listopadu 2016 v 11:13 | Reagovat

Wow, já si pořídím onyx....

2 Siren Siren | Web | 14. listopadu 2016 v 14:01 | Reagovat

Pěkný článek.
Gagát je taky výborný.

3 Sigil Sigil | E-mail | 14. listopadu 2016 v 17:46 | Reagovat

[1]: Koukněte na tmavý Turmalín. Mně jej před časem dala jedna úžasná Wiccanka, zabral a nosím jej dodnes... spolu s medailonem - bez něj jsem velmi nervozní. Ale i bez Wiccanky Vám bude sedět (tedy odhadem - myslím že Vám jde o negativní emoce a onen štít. Mohu potvrdit, že právě ten štít funguje stopro. Uděláte "wow" tak jednadvacetkrát. Navíc se kámen ošetřuje sám, tedy černý. Ale oplach, i úplněk mu dávám tak či tak.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama