Chraňte silné lidi

8. ledna 2017 v 14:45 | Lúmenn |  Zajímavé myšlenky
Často slýcháme, že ti nejslabší z nás jsou také těmi, kteří si zaslouží největší ochranu - ať už je to myšleno doslovně, totiž že bychom měli chránit děti či staré a nemocné, nebo metaforicky, tedy že ochranu zasluhují především jedinci citlivější, labilnější, méně stateční. Ale je dobré si položit otázku - kdo bude tyto slabé chránit, až se všichni silní jedinci totuo ochranou a pomocí zcela vyčerpají? V tomto kontextu mne velmi zaujal text s názvem Chraňte silné lidi, který jsem objevila na webu pronáladu.cz. A v mnohých tvrzeních jsem našla i samu sebe.


Silní lidé jsou mnohem bezbrannější, než slabí. Za uragánu se pružné rákosí ohýbá a šustí, ale borovice se zlomí a navždy hyne. To říkali staří Číňané a ti věděli, co říkají.

Silní lidé vůbec nezodpovídají za sebe. Ani za své blízké. Jsou zodpovědni za celý svět, který se ocitne na jejich oběžné dráze. Protože síla má přitažlivost. To říkají fyzici a ti také vědí, co říkají.

Silní lidé naprosto nejsou zdravější a pevnější, než ostatní. Pouze vědí, že nemají právo omdlévat a zemřít, pokud na nich ještě stále někdo závisí. Jsou schopni při infarktu skočit do vody a zachránit tonoucí dítě, vytáhnout ho na břeh, ujistit se, že mu už nic nehrozí - a pak teprve ztratit vědomí. To říkají lékaři a lékaři během staletí viděli už tolik zázraků, jako Číňané a fyzici dohromady.

Také jsou silní lidé velmi osamělí. Určitě ne proto, že by blízko sebe nikoho nesnesli. Prostě… Jsou přece silní, ne? Takže nikoho ani nenapadne, že by je něco mohlo bolet, že by se mohli něčeho bát, cítit se osamělí, nebo že se jim zkrátka stýská.

Po Zemi chodí silní, mlčenliví lidé. Není to s nimi vždycky snadné, ani pohodlné, zato však dávají jistotu. Oni jsou ta kavalerie, která vždycky v poslední chvíli přijede na pomoc.

A proto - chraňte silné lidi.

 


Komentáře

1 qq qq | 9. ledna 2017 v 12:34 | Reagovat

Chránit by jsme měli všechno, co je dobré a co máme rádi.
Chránit by jsme měli dobré lidi a lidi které máme rádi - logicky.

Ať je slabý nebo silný - vždy by jsme měli stát za dobrým člověkem.

A kdo je silný, tak může být brzy slabý, když nebude chráněný.
Každý je potenciálně slabý.

A s ohledem na věk - chybně se přepokládá, že mladý člověk bude vždy silný, stejně jako se chybně předpokládá, že starý člověk bude vždy moudrý.

2 Lúmenn Lúmenn | Web | 9. ledna 2017 v 16:03 | Reagovat

[1]: díky za další podnětné myšlenky;) Ano, nelze vždy jasně říct, kdo je silný a kdo slabý a mnoho lidí nás dokáže v tomhle překvapit:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama