"31 Days Yoga Revolution" - začátek

3. března 2017 v 15:46 | Lúmenn |  Cvičení, jóga a spol.
Díky kamarádovi se ke mě dostal úžasný cvičební program "31 Days Yoga Revolution", tedy "Jednatřicetidenní jógová revoluce" od jogínky a youtuberky v jedné osobě Adriene (doporučuji i její kanál Yoga With Adriene). Jak lze odvodit z názvu, jedná se o jedenatřicet jógových videí na každý den, která nás mají provést základy jógy a pomoci nám vybudovat v sobě návyk pravidelného cvičení. A to je přesně něco, co jsem zrovna hledala, protože k pravidelnému cvičení se snažím dokopat už roky a zatím stále bez úspěchu. V poslední době se zase více zaměřuji na sebe, na svoje vnitřní pochody, snažím se najít relax, uvolnění a hlavně trvalé zdraví, bez vracejících se obtíží, takže jsem si říkala, že by možná bylo fajn najít nějaká videa s jógou nebo něco podobného. Nu a sotva jsem vyslala tuhle myšlenku, další den se na kamarádově facebooku objevil odkaz na jógovou revoluci a výzva k lidem, aby do toho šli s ním. A protože na náhody zrovna nevěřím, je mi jasné, že setkání s tímto programem zrovna nyní mě mělo nasměrovat a pomoct mi, takže jsem se do něj hned vrhla. A jsem zatím nadšená - protože mám za sebou první týden a to je u mě naprostý rekord v pravidelném vykonávání jakékoli fyzické aktivity! Rozhodla jsem se zapisovat si svoje dojmy a podělit se o jógovou revoluci i s vámi čtenáři:) Jak tedy vypadá první týden s každodenní jógou?Ale začněme popořádku. Pokud vás možnost každodenního cvičení bez nutnosti chodit někam do nějakého centra a platit za to peníze nadchla, přidat se k Yoga Revolution můžete na tomto odkaze. Když zadáte svůj email, budou vám na něj lekce chodit každý den i se zajímavým povídáním od lektory Adriene a tím vám připomínat, že je zase čas na jógu. E-maily i samotná videa jsou anglicky, ale vážně doporučuju, aby, pokud to s jógou myslíte vážně, to neodradilo ani ty z vás, kteří angličtinou zrovna dobře nevládnete. Nebudete třeba rozumět povídání, kterým Adriene cvičení doplňuje, ale cviky snadno odkoukáte z obrazovky a stačí pak znát jen pár základních, v zásadě stále se opakujících slovíček - části lidského těla a pár pohybů.

Na úvodní video pro první den cvičení se můžete mrknout tady, všechna videa jsou na youtube, takže se ani nemusíte ani nikde "upisovat" emailem a prostě si pustit video tehdy, když budete mít chuť a zacvičit si praxi, kterou zrovna chcete.


Yoga with Adriene - Yoga Revolution Day 1


Mě osobně je Adriene velice sympatická, u cvičení dělá různé srandičky a vtípky, všechno vysvětluje srozumitelně i pro takové lamy, jako jsem já a i proto mě baví se s ní každý den "potkávat" a na videa se vyloženě těším. Už po týdnu můžu říct, že to, co zvládla tahle youtuberka, se nepodařilo armádě fyzioterapeutů a různých trenerů za celé roky mého života. Od dětství mě trápí problémy se zády a ať dělám, co dělám, lepší to není. S přibývajícím věkem naopak spíš horší. A každodenní cvičení je něco, o co se snažím pořád, ale nikdy u toho nevydržím - nejen kvůli prosté lidské lenosti, ale proto, že jsem dosud nenašla ten správný hnací motor a nic, co by mě nejen rozhýbalo, ale i bavilo. A v neposlední řadě jsou tu také bolesti, kterými netrénované svaly začnou trpět, kdykoli se pustím do nějakého pravidelného i nepravidelného pohybu. Takže první den si vždycky udržím nadšení, druhý den přetrpím rozlámaná, třetí den se někdy i přes únavu a bolest vybčuju k výkonu, ale nejpozději čtvrtý mě úplně odrovná. Řekla bych, že ale právě s tím Adriene počítá a tak střídá náročnější praxe se snazšími, aby si tělo mělo čas odpočinout a přesto se neustále hýbalo. Zapojení mysli a dechu do celého procesu ho dělá ještě osobnějším a plnějším prožitkem. A to všechno zadarmo a doma v obýváku, což je pro mě úplný zázrak - nikam nemusím chodit, objednávat se, přesunovat a platit. To všechno stálo za ztroskotáním celé řady mých dalších pokusů pravidelně docházet aspoň jednou týdně třeba na jógové lekce nebo na bazén či břišní tance.

Ale dost superlativů:) Tím vším výše jsem chtěla říct, že program je skutečně revoluční a jsem z něho tak nadšená, jak jsem doposud z žádného hýbaní se nadšená nebyla:) A ze samé nadšenosti si píšu i zmiňovaný deník s pocity ze cvičení, ale to už by tenhle článek by vážně příliš dlouhý, takže můj první týden s jógou vám popíšu zítra:)


Důkaz místo slibů - Lúmenn v pohybu:)
 


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 3. března 2017 v 18:41 | Reagovat

Tak ať ti to nadšení vydrží, pro mě by to asi nebylo :)

2 aves passeri aves passeri | E-mail | Web | 4. března 2017 v 8:46 | Reagovat

A jak dlouho jednotlivá videa trvají? Já se loni nadchla do metabolic aftershock, které je zase spíš o hubnutí. Nějak jsem to o 6 kg přepískla a potřebovala jsem nějakou aktivitu, která by mě bavila a byla finančně dostupná, abych se konečně začala aktivněji hýbat. Cítila jsem celkem rychlý nástup lepší fyzičky. Co mě na tom nejvíc bavilo bylo, že cvičební jednotky se neustále proměňovaly (jedno se opakovalo jen 1x do týdne a jen 3 týdny, pak se zas celá struktura změnila), takže žádná nuda. A hlavně - jen 15 minut, 3x týdně :-) I když se mi někdy nechtělo, tak k 15 minutám jsem se vždycky nakonec přemluvila. PRavda, nedodělala jsem celou sérii 9 týdnů (vpadlo mi do toho meditační soustředění), ale dostala jsem se na 7 týdnů a to je úspěch! Přes Vánoce jsem se zas přecpávala, tak jsem minulý týden zase začala od začátku! A baví mě to pořád. Tak hodně štěstí a ať ti to vydrží!

3 Lúmenn Lúmenn | Web | 5. března 2017 v 21:43 | Reagovat

[2]: asi 30 minut každé:) a cvičit se samozřejmě nemusí denně:)

4 Dragita Dragita | Web | 12. března 2017 v 15:09 | Reagovat

Zkusím to, Adriene je moc sympatická, vůbec na mě tento díl skvěle působil :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama