Mandala druhé čakry

20. dubna 2017 v 14:30 | Lúmenn |  Mandaly
Před nějakým časem jsem zveřejnila mandalu první čakry a dnes přidávám další v pořadí, mandalu Svadhistány, tedy druhé čakry, v oranžových tónech plných života a vitality. I tahle pochází ze série sedmi čakrových mandal od Anetty Pantělejevové, což je velmi nadaná umělkyně z mého rodného Prostějova, věnující se automatické kresbě a tvořící nejen nádherné obrázky k vybarvování, ale i andělskou kresbu na přání. Pokud se vám šablona mandaly líbí, doporučuji se podívat na její facebookové stránky Automatická kresba, kde najdete i další obrázky.


Rozhodla jsem vybarvovat si čakrovou sérii mandal postupně, tak jak jdou čakry za sebou odspoda nahoru a s každou strávím alespoň pár dní, kdy ji na sebe nechám působit nad svým pracovním stolem. Zatímco první, kořenová čakra, se mi malovala skoro sama a její vliv jsem skoro zoufale potřebovala posílit, dvojka mi úplně nesedla a barvičky mi nakonec nevyšly tak, jak jsem si přála. Možná je načase se na tuhle oblast víc zaměřit - koneckonců ženství, ženskost, to jsou témata, která mě také poslední dobou dost zasahují. A právě s nimi druhá nebo také sakrální čakra souvisí.

Svadhistána, sakrální čakra je sídlem emocí v jejich primární formě, ovládá lidské pudy, zejména rozmnožovací, a sexualitu. Při zvýšení funkce této čakry se objevuje přílišná záliba v sexu, až posedlost tělesnou láskou. Pokud se čakra zablokuje, vzniká naopak frigidita, neschopnost bližšího tělesného kontaktu s jinou osobou. Problémy s druhou čakrou se projevují pohlavními chorobami, potížemi s neplodností, nemoci prostaty nebo vaječníků, u žen menstruačními bolestmi či nepravidelnou periodou.

Mám takový pocit, že nejhnusněji ze všeho zachycuje pastelkami vybarvené mandaly scanner. Když jsem mandalu fotila na mobil (s docela slušným foťákem), výsledek vypadá o dost lépe (a taky tedy o dost víc blíž realitě). Posuďte sami.


Fotka na mobilu.


A výstup ze skenování.

Za mě tedy rozhodně lépe vypadá výsledek foťáku, který je i bližší tomu, jak mandala vypadá ve skutečnosti. A tady ještě "umělecká" koláž:)


Mohlo by vás zajímat:

 


Komentáře

1 mirek mirek | 22. dubna 2017 v 8:57 | Reagovat

V múládháře čakře je nepřítelem ducha erotická touha, která zvrátí přirozený magnetismus a čistotu naší nevinnosti a způsobí magnetismus, který vezme pozornost a oslabí ji nebo si ji podmaní.Náprava: cudný život, sex má být v přirozených a zodpovědných maryádách směřován pouze k vlastnímu manželskému partnerovi.
Ve svádhištháně čakře je nepřítelem ducha hněv, který se projevuje jako zlost, vztek a netrpělivost vůči jiným a později vyjádří sám sebe ve višuddhi
čakře. Náprava: zlobme se pouze na sebe za dělání nesprávných věcí, nahraďme hněv soucitem a trpělivostí.

2 Lukas Lukas | Web | 23. dubna 2017 v 11:59 | Reagovat

zdravím... to jsou ale překrásné kresby

[1]: pohlavní aktivity by skutečně měly být přirozené a ne uměle vyvolávané (jak je tomu žel v dnešní době)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama