Mandala první čakry

6. dubna 2017 v 16:02 | Lúmenn |  Mandaly
Poslední dobou hodně řeším témata, týkající se první čakry - domov, bezpečí, rodina, ukotvení, živel Země v nás. Tento víkend jsem dokonce byla na elementovém workshopu právě k živlu Země. Aby se mi "uzemnění" přelilo do krve, vybarvila jsem si minulý týden i mandalu zaměřenou právě na kořenovou čakru. Pochází ze série sedmi čakrových mandal od Anetty Pantělejevové, což je velmi nadaná umělkyně z mého rodného Prostějova, věnující se automatické kresbě a tvořící nejen nádherné obrázky k vybarvování, ale i andělskou kresbu na přání. Pokud se vám šablona mandaly líbí, doporučuji se podívat na její facebookové stránky Automatická kresba, kde najdete i další obrázky.


Kořenová čakra, tzv. Muladhára je zodpovědná za náš pevný postoj v realitě a to, jak se zachováme tváří tvář problémům. Pokud je čakra "nabuzená", tzn. otáčí se příliš rychle, člověk je příliš vázán k materiálnímu světu, není schopen se vzdát hmotných statků, neumí otevřeně ani brát ani dávat. Naopak při pomalém nebo zablokovaném otáčení se vznášíme v oblacích, příliš se vzdalujeme od reality, nejsme schopni řešit každodenní problémy. Špatná funkce první čakry se navenek projevuje změnou váhy - při nabuzení tloustneme, při zpomalení funkce naopak hubneme; dále se objevují potíže s metabolismem, ztráta energie nebo nevyváženost energetických zásob. Barva této čakry je červená.

A právě červenou barvou jsem vybarvila i svoji ukotvující mandalu a nějaký čas už ji mám pověšenou nad stolem, aby na mě její tvary a barvy měly vliv. A pociťuji ho na sobě, z čehož mám velkou radost:) Koneckonců hodně s touto oblastí v současné době pracuji. Poslední týdny jsem byla hodně unavená, nic mě nebavilo, špatně jsem spala, což se mi koncem zimy často stává a právě zaměření se na své spojení s Matkou Zemí mi hodně prospělo.


A pokud vás zajímá více povídání o čakrách, věnuji jim celou rubriku Aura a čakry. A jestli se taky chcete propojit s živlem Země, na mém eshopu najdete nabídku mandal a dalších věcí, které vám s tím mohou pomoci.

 


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 7. dubna 2017 v 10:17 | Reagovat

Zajímavé, akorát já tomu bohužel moc nevěřím...

2 Ayeri Ayeri | 13. dubna 2017 v 11:03 | Reagovat

Krásná :) Moc se Ti povedla :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama