Pohlazení po duši (s láskou) - 26.dubna 2017

26. dubna 2017 v 15:00 | Lúmenn |  Pohlazení po duši na (skoro) každý den
Snad žádný hudební nástroj nedokáže ztvárnit Lásku tak, jako klavír. Zvuk klavíru dokáže být velmi jemný, jako našlapování tlapek mláďat zajíčků březňáčků v jarní trávě, jako zvuk vlahého letního deště, jako tlukot srdce pod přikrývkou; ale také dokáže být velmi drsný a tvrdý, jako zuřící bouře s krupobitím, třískání rozbíjeného nádobí, jako potlačený vzlyk, který dusí v hrdle. A taková je i láska - drsná i jemná, dráždivá i hladivá, nekompromisní i lehounká.
Klavírní skladba od francouzského skladatele Paula de Senneville Mariage d'aour, kterou jsem vybrala pro dnešní pohlazení po duši, opěvuje právě lásku. A využívá k tomu spíše ten jemnější rejstřík piana, je to jako když dva milenci tančí po louce ozářené sluncem, jako posezení v kavárně na břehu moře při západu slunce, jako šťastný smích se zakloněnou hlavou. A já se na první dobrou do této skladby zamilovala - protože miluji klavír a protože miluji:) Snad se vám bude líbit také:)Paul de Senneville - Mariage d'amour
(toto provedení na youtube je ještě opatřeno velmi krásnou sérií fotek přírodních scenérií,
takže hladí po duši i vizuálně)
(protože blog.cz a youtube už se zase nějak nekamarádí a video se vám možná nezobrazuje funknčí, tady je ještě přímý odkaz - https://www.youtube.com/watch?v=DZk7jWTMLxU)

Mimochodem - nestává se mi to u skladeb často, ale u této jsem při prvním náhodném poslechu (budiž požehnáno náhodné přehrávání na youtube při poslechu klasické hudby:)) měla silný pocit déja-vu. Jako bych tuhle píseň už znala a moje duše se při prvních tónech rozezněla, jako bych sama byla klavírem. Opravdu nevím, odkud tento pocit pramení, ale skladbu jsem slyšela za poslední měsíc už snad stokrát a pořád se jí nemůžu nabažit. Jako by něco ve mě rezonovalo s její podstatou, jako by tyto tóny byly můj dávný známý. Skutečně zvláštní pocit.
Tak snad jsem v někom vyvolala podobně libé pocity, jaké u "Manželství lásky" zažívám já:) Lásky totiž není nikdy dost:)

Mohlo by vás zajímat:

 


Komentáře

1 mirek mirek | 27. dubna 2017 v 13:38 | Reagovat

Láska a zamilovanost jsou dva různé pojmy.
Láska je svobodná a moudrá.  „Moudrost je slovo, které nelze vysvětlit. Moudrost je rovnováha mezi vaším chápáním, co je dobré a co je špatné. Pokud opravdu chápete, co je pro vás dobré, co je dobré pro vašeho Ducha - to je moudrost“.

2 Simona Simona | Web | 27. dubna 2017 v 16:55 | Reagovat

To je opravdu nádhera. Překrásné scenérie, klavír k tomu, ach jo, skvost. A k videím. Já nevím, mě to jde. Nešlo mi to přes Firefox, ale jiný prohlížeč v poho. Jen ještě aktualizovat flash.

3 Lúmenn Lúmenn | Web | 27. dubna 2017 v 18:51 | Reagovat

[2]: díky za zpětnou vazbu, já mám právě Firefox a ten mi blbne:(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama