Mandalové čmárání

11. května 2017 v 17:11 | Lúmenn |  Mandaly
Poslední dobou mám dojem, že nedělám skoro nic jiného, než že tvořím mandaly:) Každou chvíli mě popadne inspirace a já se opřekot ženu k papíru a sedím a kreslím a kreslím. Tvary mi vyložene vyplouvají před očima a můj mozek si nedá říct, stal se ze mě prostě mandalový maniak. Hrozně mě baví z malého kvítku uprostřed, ze středu mandaly, rozvíjet nápad, navazovat struktury, otevírat ten obrazec a přidávat do něj barvy, sílu, lásku, energii. Je to práce, jako když se rozvíjí květina - pomaloučku, polehoučku, od pupenu přes poupě až k rozvitému nádhernému barevnému květu. Pomalu se učím právě tento způsob tvorby, začít s mandalovým semínkem a postupně ho "vypěstovat" a neuvěřitelně mě to baví.
Tvořím tedy jsem, takové by mohlo být heslo mých posledních dní. Pojďte se se mnou (zase:)) inspirovat do světa mandal...Tohle byl můj první pokus tvoření od středu ven, přičemž jsem se tentokrát vykašlala na nějaké šablony, pravidelnost i na vybarvování, hrála jsem si jen s tvary a jejich barevnými obrysy. První fialkovo-modrý pokus mi dokázal, že je dobré pokračovat touto cestou.


Druhý pokus už se mi tolik nepovedl, střed je prostě moc světlý a nevýrazný a navíc jsem přidala jednu řadu motivu, která vyloženě neladí. Zdálky to vypadá pěkně, ale zblízka "véélky špatny". Znovu a lépe! :)


Barvy jsem prozatím nechala spát a zkusila, jak by mi to šlo černobíle. Tohle byl v podstatě okamžitý závan inspirace, který začal čmáráním z nudy. Téhle metodě se prý říká zentagle a nabírá na popularitě - a myslím, že jsem ji omylem vynalezla, aniž bych nejdřív věděla, že existuje :D To jsem zjistila až díky instagramu.

Což mi připomíná ...
(pauza, vsuvka, momentíček)

Už víte, že jsem Poslovi světla pořídila instagram?
Kromě mandal tam najdete téměř každodenní drobná pohlazení po duši se záběry z přírody i tipy na nejnovější články, zboží a další novinky ve světě Angelum Lucis. Pokud mě ještě nesledujete, budu ráda, když tak učiníte pomocí tohoto banneru:


Tak a můžeme se vrátit k mandalám:)


Předešlý motiv se mi tak líbil, že jsem se rozhodla ho ještě rozvinout a přidat barvy - vyhrála krásná jarní zelená. Tady je vidět postup práce, který obvykle nezachytím, protože jsem do tvorby tak zažraná, že zvednu hlavu, až když je hotovo, ale tady jsem se k tomu dokázala přemluvit;)

No a konečně hotové zelené dílko. Na tuhle mandalu jsem zatím nejvíc pyšná, líbí se mi její jemnost i jarní energie a jsem spokojená se všemi tvary, které do sebe hezky zapadají, aniž by mandala byla přeplácaná nebo málo vyplněná. Rozhodně míním pokračovat, tento způsob malování mě moc baví a vznikají z něj povedené věci.

Jak se vám líbí mandalové čmárání? Znáte metodu zentagle? A nezapomeňte, že tvořit a hrát si s mandalam můžete se mnou už příští týden v Brně na květnovém Mandalení!

 


Komentáře

1 Ayeri Ayeri | 13. května 2017 v 10:03 | Reagovat

Krásně kreslíš :) Mně se z tvého článku nejvíc líbí ta první mandala, připomíná mi obrovský květ a modrá a fialová jsou moje oblíbené barvy :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama