Šrucha zelná: kamarádský plevel do salátu

24. července 2017 v 16:30 | Lúmenn |  Bylinky - herbář
Před několika měsíci se mi objevila na zahradě podivná rostlina s tučnými listy. Byla jsem zmatená. Co to je za divný plevel? Naštěstí se jen pár dní po mém nálezu objevila tatáž rostlina ve facebookové skupině na určování rostlin a já zjistila, jak se můj plevel jmenuje. Je to šrucha zelná a překvapivě je to velmi zdravá a užitečná rostlinka - která ovšem, jak to již plevele dělávají, roste jak zjednaná a to úplně všude, i tam, kam ji nikdo nezval. Brzy jsem tak měla šruchu skoro v každém koutě zahrady. A rostla jako z vody - z malé kytičky mám už dneska trs větší než pořádná hlávka salátu. Protože jsem se ale dočetla o tom, že je šrucha nejen k jídlu, ale taky zdraví prospěšná, nechala jsem ji vesele bujet s tím, že ji stejně vesele spasu. Ta chvilka nastala před pár dny a mohu zodpovědně říct - šrucha zelná je moc dobrá. Pojďme se na tenhle kamarádský plevel podívat podrobněji.


Začněme trochou suchopárné botaniky z wikipedie. Šrucha zelná (latinsky portulaca oleracea) nazývaná také portulák nebo šrucha obecná je jednoletá rostlina z čeledi šruchovité. Může dosahovat velikosti až 40 centimetrů. Rozšířená je téměř po celém světě - v Evropě, Asii i Africe. Má hladký, načervenalý, většinou plazivý stonek. Listy jsou střídavě seskupeny v lodyhy a stopky. Kvete drobými žlutými květy během celého roku. Šrucha je taky pořádný nezmar - nevadí jí sucho ani nedostatek živin.


Když už vám tenhle plevel vyraší na zahrádce, nevyrážejte na něj hned s nůžkami. A nebo jen mírně - v salátu je totiž výborná. Poživatelný je i tlustý dužnatý stonek. Její listy pak mají lehce nakyslou chuť, díky čemuž je salát ze šruchy velmi osvěžující. Navíc šruchovým salátem děláte taky něco pro své zdraví - obsahuje totiž mimořádně velké množství omega-3 mastných kyselin. Jenom pozor, ať vám šrucha nevykvete - pak už není k jídlu, protože zhořkne.

Čínané šruchu zelnou dobře znají a využívají ve své tradiční medicíně. Obsahuje noradrenalin, vápenaté soli, dopamin, DOPA, kyselinu jablečnou, kyselinu citronovou, kyselinu glutamovou, kyselina asparagovou, niacin (tedy vitamín B3) a alanin. Používá se pro léčbu ústní vyrážky, při popáleninách, hmyzím kousnutí, průjmech nebo hemoroidech.
Plinius starší se o ní navíc zmiňoval ve svých spisech - slouží prý jako amulet proti veškerému zlu. A to už se vážně vyplatí.


Můj vlastnoručně připravený salát ála šrucha:)

Takže vzhůru na šruchu!:) Dá se z ní prý připravit i špenát nebo se dá osmažit na pánvi či přidat do omáčky. Gastronomické kreativitě se meze nekladou. Já si natrhala šruchu a přidala k ní trochu sýra, rajčátka, pár kapek olivového oleje a špetku oregána. Zmizela ve mě hodně rychle - ale nevadí. Ustřihnete-li si pár výhonků k večeři, vytrvalá a nezdolná šrucha za týden dva zase doroste.

 


Komentáře

1 Doktorka se srdcem Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 24. července 2017 v 18:06 | Reagovat

Jo, to je zajímavá rostlinka, taky o ní jednou napíšu. :-) Jen doplním, že se dá využít např. i při dabetu typu 2 ("stařecká" cukrovka), v gynekologii (mj. zmírňuje nadměrné menstruační krvácení a zlepšuje ekt(r)opii děložního čípku), černém kašli nebo lokálně při vitiligu (odbarvení okrsku kůže).

Mimochodem, rostlinné zdroje omega-3 mastných kyselin (převážně ALA) NEDOKÁŽOU NIKDY svými účinky nahradit omega-3 z mořských ryb, zrovna o tom připravuji sérii článků. Kdyby jen ty ryby nebyly díky znečištěným mořím plné těžkých kovů... Mečouna a ještě pár druhů je lépe vynechat zcela. Pacientům radím, aby ryby střídali (a pokaždé se tak otrávili něčím trochu jiným). :-)

2 Lúmenn Lúmenn | Web | 24. července 2017 v 18:21 | Reagovat

[1]: děkuju za doplnění, ten článek o omega-3 si pak určitě moc ráda přečtu :)

3 hamík hamík | 25. července 2017 v 17:37 | Reagovat

Jo, salátek jak vymalovaný.
Dobrůtka. S kapánkem vinného octa a nějakou bylinkou by se dalo ještě ladit rejstříky varhan chuti.

U rybiček tam mi chutnají nějaké s méně olejem. Nejhezčí je filet na talíři s ozdobou. Umím připravit provoněný bylinkami s plátečkem citronu.

K tomu salátek.

Jo ta moře, to není, co bejvávalo. Tam by chcípl občas i plavec a divém, se , že to ryba může přežít v některých zálivech. Je přesto všechno ještě hodně zajímavých míst , kde je čistá voda. Atlantik a Pacifik, tam je vody ještě pořád hodně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama