Amulety a talismany

Amulet proti destruktivní energii

19. července 2014 v 7:30 | Lúmenn
Další z ochranných amuletů, které vám mohou pomoci se bránit proti zlým silám. Více o tom, jaký je rozdíl mezi amuletem a talismanem a o jejich výrobě se dočtete v tomto článku.
Následující amulet je tzv. škapulíř, tedy váček naplněný drobnými předměty, který by jeho tvůrce měl nosit neustále u sebe.

Bylinný škapulíř na ochranu

6. února 2014 v 13:09 | Lúmenn
Škapulíř je váček s bylinkami a dalšími ingrediencemi, který se již od ráného středověku využíval jako ochranná (a zprvu církevní) relikvie. Pokud se rozhodnete si vytvořit svůj vlastní škapulíř, dodržujte několik jednoduchých pravidel, která jsou popsána u jeho výroby a nedovolte nikomu jinému kromě vás, aby se jej dotýkal, jinak ztratí svoji moc.

Výroba amuletů a talismanů podle dne v týdnu

12. května 2013 v 10:17 | Lúmenn
Při výrobě amuletů je dobré pochopitelně dodržovat obecná pravidla pro magickou práci, ale člověku také pomůže držet se dalších zásad, které mohou účinnost amuletu zvýšit. Krom nezbytného výběru správných předmětů a ingrediencí hraje roli také den v týdnu, kdy je amulet vyroben, protože každý den v týdnu je zasvěcen jinému božstvu a má tak jiné vlastnosti, které můžete zužitkovat při výrobě talismanů. Stejně tak se ale magie dnů v týdnu dá využít při jakékoli magické práci, při nejrůznějších rituálech a meditacích.

Co je to amulet a talisman?

30. dubna 2013 v 23:04 | Lúmenn
Stvořila jsem novou rubriku, která přinese informace o různých talismanech a amuletech, které můžete využít pro svoji ochranu a při různých rituálech, k posílení přinesení věcí do vašeho života. Ne každý amulet či talisman, o němž budu psát, jsem sama zkoušela, ale používám hodnověrné zdroje a vlastní praxi, abych tušila, zda ten který předmět může nebo nemusí fungovat.
Na začátek si ale musíme vymezit pojmy, co to vlastně je - protože talisman i amulet jsou dvě různé věci a mají naprosato rozdílné použití, ačkoli se při jejich výrobě postupuje podobně.
Základní popis výroby takového artefaktu naleznete v článku "Vkládání energie do předmětů" a základy ochranné magie shrnuji i v článku "Základní ochranné amulety".

Základní ochranné amulety

15. září 2010 v 15:17 | Lúmenn
Ne vždy má člověk čas dělat složitá ochranná "kouzla" a přesto potřebuje ihned zaštítit místnost před negativními vlivy zvenčí. Jindy zase chceme po složitějším očistném rituálu co nejdéle uchovat jeho účinky. Na to nepotřebujeme drahé amulety z obchodu ani nic speciálního. Velkou část ochranných předmětů nám může poskytnout běžná domácnost - jak říkal jeden můj známý, vše důležité pro magii najdeme v kuchyni:) A do velké míry měl pravdu.
V následujícím článku najdete pár naprosto základních a lehce sehnatelných ochranných předmětů, které mají širokou škálu využití.
 
 

Reklama