Andělé

Znamení andělů

20. ledna 2013 v 5:45 | Lúmenn
Často se mě ptáte, jak poznáte, že se s vámi chtějí andělé zkontaktovat. Některým vnímavějším jedincům se zjeví v podobě mlženého oparu, jiným pomocí vnitřního zraku či hlasu. Jak na to najdete v článku Jak vidět (vnímat) anděly a pak vám může pomoci otázka čtenářů Jak poznat, že si anděly nevymýšlím.
Ale já dnes chci mluvit o andělských znameních, která dostanete přímo v tomto fyzickém světě - žádné vize, ale hmotné věci, které se vám připletou do cesty a vy v nich rozpoznáte "hlas" andělů.

Modlitba jako nástroj práce s anděly

21. prosince 2012 v 5:45 | Lúmenn
Hodně často se mi ozýváte s tím, že se nemůžete za žádnou cenu spojit se svými anděly. Bojíte se, že vás neslyší, protože vy neslyšíte je. Ale opak je pravdou. Andělé slyší vše, co k nim vysíláte. Každou myšlenku, každé slovo. Nemusíte se bát, že jsou daleko nebo že je nezajímáte. Vaše osobní anděly zajímáte vždy a touží se s vámi zkontaktovat. Někdy to ale není snadné, protože vaše mysl vibruje příliš nízko (jak si zvýšit vobrace čtěte zde, jak vidět anděly pak tady).
Proto je nejlepším způsobem komunikace, pokud ještě svého anděla nevnímáte, ale klidně i potom, modlitba. Nepředstavujte si prosím bandu lidí v kostele, jak latinsky vzývají něco, co ani nevědí, že existuje nebo mumlání fanatika na koberečku. Tato modlitba je vaše osobní. Nepronášená v cizí řeči ani složená někým jiným.

Poselství andělů

29. listopadu 2010 v 18:23 | Lúmenn
angel
Původně jsem tento článek chtěla koncipovat jako Pohlazení po duši (jako třeba v dubnu nebo v květnu), ale pak jsem si řekla, že v rubrice Andělé bude jeho zařazení vhodnější. Dnes mi totiž po dlouhé době zase padl zrak na knížku Rady andělů na každý den, která celý rok leží na mamčině nočním stolku a ona si v ní každé ráno čte a pak se pokouší andělské rady uplatnit v praxi. Začetla jsem se do jejích stránek a najednou mi bylo hned o něco lépe. Poslední týdny řeším obrovské životní změny a začínám být na pokraji sil. A tahle kniha mi zase na chvíli ukázala, že nemá cenu se trápit a vše je na dobré cestě. Snad některá uklidňující poselství pomohou i vám.

Lorna Byrne hovoří o andělech

5. listopadu 2010 v 15:15 | Lúmenn
Před pár dny mi přišel od maminky e-mail, který chtěla poslat dál. Byl v něm odkaz na video s rozhovorem s jasnozřivou spisovatelkou Lornou Byrne, od níž jste možná četli její knihu Andělé v mých vlasech. Nečetla jsem ji, ale podle toho, jak je mi paní sympatická a jak hezky o andělech mluví si ji možná časem pořídím:) Podívejte se i vy, co povídá o svém životě s anděly a třeba vás její video inspiruje k tomu, abyste v sobě našli víru a lásku a kolem sebe anděly, kteří vás milují:)

Archandělé - barva, krystal, poslání

16. března 2010 v 13:39 | Lúmenn
Tento článek slouží jako shrnutí všech poznatků o archandělech a najdete v něm vždy jméno jednoho z patnácti archandělů, oblast, jaká mu náleží a o kterou se stará (léčení, cestování, ochrana pod.), dále význam jeho jména, převažující barvu jeho aury a kámen, který je mu vibračně nejblíže a který můžete použít, aby s vámi váš nejoblíbenější a nejmilejší archanděl byl jeho prostřednictvím neustále.
Pokud chcete načerpat nějaké další informace o archandělech - kdo jsou, proč jsou a jací jsou - jsou tu pro vás články Archandělé a Seznámení s jednotlivými archanděly.

Potíže s andělskými jmény

6. února 2010 v 17:55 | Lúmenn
Často se mě ptáte, zda se váš andílek může jmenovat tak a tak. Někdy hledáte na internetu seznamy andělských jmen a ten váš tam zrovna není, jindy vás děsí možnost, že by váš andílek mohl být podle jména tzv. padlý. Ke jménům andělů se váže mnoho pověr a mnoho otázek a abyste se nemuseli stále jednotlivě ptát, všechno na tohle téma shrnu do jediného článku.

Co říkají Andělé o hádkách - poselství speciálně pro Alušku

15. října 2009 v 14:24 | Lúmenn
Možná se vám občas stane, že jste nepochopeni, že je vám vyčítán váš názor a nebo je vám spíláno za něco, co jste udělali. Hádky, pře, slovní strkanice... naplňují velkou část našich životů a čím více energie do nich dáváme, tím více pozorujeme, že je to zbytečné, že boj je marný a z arény neodchází jeden vítěz, ale většinou dva poražení.
Byla jsem zklamána a dotčena tím, jak jsem poslední dny (a bohužel nejen ty) neustále terčem kritiky od majitelky jedněch krásných, informacemi nabitých a zajímavých stránek - Alue. Zeptala jsem se andílků a Nathiela, co s tím mám dělat a ti mi do ruky "podali" knížku Andělská terapie od Doreen Virtue a jemnohmotnými prsty ukázali na stránku, kterou vám všem mám předat a Alue o to více.
Tak tady ji máte, čtěte, přemýšlejte a otevřete svoje srdce:)

Cítíte se zraněni a vyčerpáni tíhou slov, která létají mezi vámi a druhými, naši drazí? Zastavte se na chvíli, jako odpočívá zápasník v ringu mezi jednotlivými koly. Odstraňte pot z vaší tváře a osušte ji vánkem Lásky, který odfoukne všechnu vaši zlobu. Jste pozoruhodnými bytostmi, a to každý den bez výjimky, až do konce vašich dní, i přesto, že vaše krása se ještě nemohla rozvinout do plné síly a dosud ve vás spíše dřímá.
Vaše hádky jsou soubojem rozdílných pohledů. Sekáte svými stanovisky, abyste toho druhého přesvědčili o své pravdě. Jako malé děti přemýšlíte, jakou zbraní byste svého protivníka zdolali, a tasíte své pomyslné meče ze zálohy. I když jde jen o iluzorní zbraně, přesto jimi můžete poranit. Avšak vůbec největší ránu uštědříte rozhodnutím využít svého důvtipuke způsobení bolesti druhé bytosti. Všechno toto zraňování plyne ze soutěživosti a snahy být lepší než ten druhý. Vyhrává ten, kdo druhého udolá. Dostane však cenu samoty a oddělenosti. Zbudou jen krvácející rány z nedorozumění, jež pramení z pýchy.
Svatá dítka Vesmíru, pohlédněte na sebe očima milosti. Kanou z nich slzy bolesti, když vidí váš nelítostný boj. Uvědomte si, že hlasitost vašich slov nemůže přehlušit zoufalý křik vašeho srdce; křik po lásce a ujištění, že pokud byste byli schopni přijmout jen jedinou kapku Lásky přicházející od Boha/Vesmíru, vaše srdce by láskou přetékala. S naprostou samozřejmostí byste ji pak vyzařovali vůči všem, ať na vás pomyslí jakkoli. Přivlastní-li si vaši mysl toto poselství, pak jen stačí pobýt v tichosti a v přítomnosti dané osoby, sníž jste se pustili do křížku, a všechna zlá vůle bude zahojena.
Jen se nad tím naši drazí zamyslete! To je přece řešení, které po celou dobu souboje hledáte! Není nutné, abyste si nadále působili bolest! Upřímně; copak to není východisko, po kterém tak bolestně toužíte? Bůh/Vesmír by vás přece nikdy nenechal schoulené bolestí, přemítající, co jste způsobili.
Není třeba se ponižovat před sebou ani před druhým, ani cítit lítost vůči sobě či druhým. Žádné dítě Vesmíru není určeno k litování. Je však třeba stát si za tím, co cítíte ve svém nitru. To vám pomůže naplnit stejným pochopením a smířením i srdce člověka, s nížm jste se zraňovali. Dovolte vznášejícím se vzpomínkovým obrazům vašich bojujících eg, aby se staly jen ozvěnou z bitevního pole, která zanikne v radosti z vašeho uvědomění, že jste oba dětmi Vesmíru, Božími dětmi.
Žádná hádka nemá moc určit pravdu. Pravda zůstává pravdou bez ohledu na to, zda za ni bojujete. Můžete se svým přítelem pokračovat ve slovním souboji do konce všech dnů, ale blaženost pravdy poznáte teprve ve chvíli, kdy odložíte zbraně a oddáte se kráse Vesmíru a Božího stvoření. Stačí, když jeden z vás upozorní druhého na nádheru zapadajícího slunce nebo na padající mlhu či jemný déšť, a vaše vnímání se okamžitě sjednotí v naprosté harmonii.
Není tomu tak, že člověk musí popřít sám sebe, aby se něčeho vzdal. Oba jsou přece vítězi! Člověk přece nemůže prohrát něco, co mu přirozeně patří a nač má svaté právo od samého zrození. Radujte se nad tímto zjištěním a děkujte za ně. Radujte se a smějte se se všemi které potkáte, protože tak jejich život naplňujete Láskou a Pravdou, která nezná omezení v čase ani prostoru.

S úsměvem na rtech a láskou v srdci vás zdraví a krásně prožitý zbytek dnešního dne přeje vaše Lúmennka:)

Seznámení s jednotlivými archanděly

30. září 2009 v 10:56 | Lúmenn
Dopátrat se toho, kolik archandělů vlastně celkem známe, bylo pro mě docela obtížné (Zkuste se zaptat archanděla kolik jich vlastně je! "Přesně tolik, kolik je nás potřeba." Hm, dík Michaeli tos mi teda pomohl:)) ale nakonec jsem se propracovala informačním šumem a došla k číslu 15.
Proč je v tom takový binec? Inu, katolická církev se jaksi za ta staletí po napsání Bible nebyla schopná shodnout, kolik archandělů do ní dát - takže zatímco židovská kabala vychází z čísla patnáct, které se za tisíciletí nezměnilo, křesťané měli nejdříve "silnou čtyřku" Rafaela, Michaela, Gabriela a Uriela. Ale pak je tak nějak napadlo, že Uriel je démon a tak ho vyškrtli. A číslo tři je pro počet archandělů blbé, tak přidělali další čtyři, aby jich bylo sedm a pak je zrušili a přidali jiné čtyři a pak…no to není podstatné, důležité je, že se nám díky starým mystickým obyčejům ustálila ta patnáctka a my se na ně můžeme směle vrhnout.
Ale ještě před tím vám chci sdělit dvě docela důležité věci. Tak tedy: tenhle seznam a veškeré vědomosti o archandělech či andělech vlastně na nic nepotřebujete. Když vám bude úzko a bude vás trápit bolest, strach, nejistota nebo cokoli jiného, na co budete chtít zavolat archanděla, nemusíte hledat v seznamu jméno toho, co "má na starosti" pocit, co vás trápí a podle toho ho volat. Když si žádáte andělskou pomoc, přijde vždycky ten, koho potřebujete nejvíc. A že vidíte třeba Michaela s jinou aurou a v jiném oblečení, než jak byl popsaný v knížce? Na tom nezáleží, Michael přišel za vámi, teď je u vás a jakou podobu má je dáno vaší myslí, ne myslí nějakého učence před X lety. Tenhle seznam s vlastnostmi je tedy spíše orientační, aby když se někdo bude bavit o andělech, vy mohli zamachrovat, že o tom něco víte; může sloužit jakožto pomocník pro výběr svého patrona a pomocníka z říše archandělů nebo prostě jen pro radost ze čtení o andělech:)
A druhá věc se týká toho, že hodně lidí si myslí, že archandělé jsou bytosti, které na lidi kašlou, považují je za hmyz nehodný jejich pozornosti a kdesi cosi. Je to nesmysl, přátelé. Archandělé i andělé jsou stvořeni z lásky a jako takoví vnímají všechny bytosti rovnocenné - protože koneckonců všechny nás stvořil "bůh" (či jak mu říkáte), tedy absolutní láska a když jsme všichni z lásky, tak jsme si všichni rovní, všichni jsme jedno - univerzální princip lásky vibrující v různých rovinách. Že vy to nechápete není důležité, (arch)andělé to chápou a proto přijdou vždycky, když je zavoláte;)

To by byly základní rady a teď už se pojďme mrknout na jednotlivé archanděly:

Ariel
Jeho aspekty jsou naplnění, respekt ke všemu živému, ochrana fyzického těla, růst a služba. Jméno znamená "lev boží" a jako takový rozvíjí a udržuje lásku ke zvířatům a přírodě.

Azrael
Anděl smrti, zodpovídá za duše odváděné na onen svět, pomáhá při vymítání duchů - duší, které neodešly, kam měly. Je moudrý a spravedlivý, jeho aspekty jsou pohyb, změna a mír.

Chamuel (= Kamael)
Zabývá se tvořivostí, harmonií, inspirací, pomáhá při sebeuvědomění, rozvíjení našich životních úkolů. Jeho aspekty je bezpečí, dualita, soucit, partnerství. Může pomoci při depresích a pocitech osamění i při problémech ve vztazích. Jeho barvou je růžová.

Gabriel
Je to člen "velké čtyřky" a tak si o něm povíme něco víc.
Gabriel je spjatý s živlem vody a Lunou inklinuje k ženské energii (andělé jsou bytosti bezpohlavní, nicméně podle zabarvení své energie se mohou zjevovat jako muži nebo ženy).
Jeho jméno znamená "Boží síla", někdy překládáno jako "Hrdina Boží". Často je nazýván taky božským poslem, protože dle křesťanských pověstí to byl právě Gabriel, kdo řekl Marii tu šťastnou novinku, že bude mít malého Spasitele.
Jenomže kromě zrození má Gabriel na starosti i smrt, je to on kdo oznamuje úmrtí a také on provází duše, které si nejsou jisté, cestou na onen svět. Ostatně přivádí stejnou cestou i duše, které kráčí do života. Jeho atributním předmětem je trubka a podle dalších pověstí to bude právě Gabriel, kdo svým zatroubením ohlásí konec světa. Barvy, které náleží Gabrielovi jsou zářivě bílá a stříbrná, jako barvy luny.
Gabriela žádejte o pomoc, když máte nějaké problémy týkající se ženskosti - ať už je to menstruace, přechod nebo těhotenství. Gabriel bdí nad nenarozeným dítětem a možná ho najdete bdít i u postelí umírajících, kde pomáhá duši nalézt klid a mír. Zářivá postava v tunelu, kterou vídají lidé v klinické smrti, bude patrně právě tento archanděl.
Gabriel vám může pomoci i s čímkoli, co vyžaduje "znovuvzkříšení", pomůže oživit skomírající vztah, krachující firmu, chatrné zdraví. Ale to neznamená, že to udělá za vás, jen vás lehce popostrčí a dál musíte jít sami;)
Vzhledem ke své poslovské funkci je Gabriel také patronem novinářů a i vy se na něj můžete obrátit, zasáhne-li vás nějaká nemilá novina (či cítíte, že vás teprve zasáhne). Gabriel vám ostatně pomůže vyrovnat se vším, co nějak souvisí se změnami, které zvěstuje - tedy zejména narozením a úmrtím.
Gabriel je planetární archanděl - jeho planetou je Luna, která vládne znamení Raka a pondělí (první den nového týdne - asociace se zrozením je více než zřejmá:)). Kdykoli se díváte na Lunu, díváte se tak do milující tváře Gabriela. Jeho světová strana je západ.

Haniel (= Anael)
Září světle modrou barvou a pomáhá ve věcech poznání, sebedůvěry a pochopení své vlastní síly a jednotlivosti. Zodpovídá za transformaci nižších pudů a jejich připuštění si, rozvíjí třetí oko, kreativitu a cestu k vlastní velikosti skrze poznání. Má silnější ženskou energii.

Jeremiel (= Muriel)
Jeho jméno znamená "milost boží", uzdravuje a léčí nikoli tělo, ale duši. Jeho aspekty jsou odpouštění, milost, pokora, vnitřní klid a učí bezpodmínečné dávání a přijímání lásky.

Iophiel (= Jophiel, Jofiel, Sophiel)
Anděl zodpovídající za tvořivost, hledání krásy a moudrosti, realizování přání ve hmotném světě. Jeho jméno znamená "boží krása" a pomůže vám ve hledání krásy ve všedních věcech i tam, kde byste to nečekali. Také pomáhá ve zbavení se závislostí a při smiřování ženského a mužského pólu.

Metatron
Známý jako hlas boží, zapřičiňuje spojení mezi bohem a lidmi, mezi duchovním a hmotným. Dohlíží na lidi, obdařené silnými duchovními dary, pomáhá jim nalézt jejich cestu, ale zároveň se nevyvyšovat nad ostatní, jeho aspekty jsou transformace, odložení pýchy a práce s dětmi.

Michael
Michael je první archanděl s nímž jsem přišla do styku a také můj nejoblíbenější. Ostatně máme mnoho podobných vlastností:) Stal se jakýmsi mým patronem a ochráncem a já jsem mu za to velice vděčná. Opět je to člen "velké čtyřky" a tím pádem mu věnujeme více řádků;)
Michael znamená v překladu "Ten, jenž se podobá Bohu" - je tedy dokonalým předobrazem božské/vesmírné dokonalosti. Bývá nazýván ohnivým princem světla a v ruce třímá meč, kterým odhání všechny bytosti temnoty. Dalším jeho atributem jsou váhy - symbol spravedlnosti. Před Michaelem se prostě nic neschová a vidí vám svým nekonečně spravedlivým zrakem až do duše. Jeho barvy jsou barvy ohně a také modrá, barva jasného myšlení. Zobrazován bývá v zářícím brnění s mečem, někdy i s vahami v druhé ruce.
Michaela můžete požádat o pomoc při očišťování (se) od negativních vlivů nebo máte-li pocit, že se na vás nalepil nějaký astrální svinčík. Mě osobně se hodně osvědčil jako strážce spánku (viz tato příhoda) a taky jako ochránce míst kam jdu. Vždycky si ho představím, jak bdí u mé postele než usnu a on tam opravdu za pár okamžiků je, mlčky stojí a stráží moje sny.
Stejně tak je jeho pomoc nedostižná v těžkých chvílích - strach, nervozita, smutek, bolest, to všechno jsou pocity s kterými vám Michael snadno může pomoct, požádáte-li jej.
Krom toho (jak bylo řečeno výše) bdí i nad spravedlností, stala-li se vám tedy nějaká křivda, požádejte ho, aby do dané situace vlil svoji energii a vše se pohne kupředu správným směrem.
Michael představuje léto, ohnivý mužský princip a světovou stranu jih.

Raguel
"Přítel boží" zodpovídá za harmonii - ať už tu vnitřní nebo ve vztazích s ostatními lidmi. Jeho aspekty jsou rovnováha mezi duchovním a hmotným, síla přátelství, práce na sobě a řešení konfliktů.

Raphael (=Rafael)
Rafael znamená "Bůh uzdravuje", často se to překládá také jako "Zářící léčitel". Má na starosti vše, co souvisí s lékařstvím a není divu, že je patronem lékařů, ošetřovatelů a vlastně všech zdravotnických pracovníků. V nejstarších naukách je také ztotožňován s bohem Merkurem - tím, kdo přináší poznání a jako takový je hlavním patronem hermetických věd. Tyto vědy koneckonců vznikly, aby pomáhaly "uzdravovat nerovnováhu mezi zemí a nebesy" a že ke každému uzdravování je potřeba poznání, také víme.
Rafael bývá zobrazován s lahvičkou léku v jedné ruce, zatímco v druhé třímá caduceu - hůl obtočenou dvěma hady, symbol lékařů celého světa, který můžete vidět na každé druhé lékárně či nemocnici. Občas mívá na hlavě naražený širák, což mu dodává vzezření poutníka. A on patronem poutníků a cestovatelů opravdu je. V nejstarších zobrazeních najdeme také Rafaela ne s jedním, ale hned třemi páry křídel - drobnými křidélky na spáncích, ramenech a na kotnících, jedná se patrně o pozůstatek jeho ztotožnění s Merkurem.
Požádat Rafaela o pomoc můžete s jakýmikoli problémy se zdravím. On sám vás neuzdraví, (to by bylo příliš snadné:)) ale dovede vás k člověku, který vám pomůže nebo připraví situaci, která povede k uzdravení a možná pošeptá i nějakou tu radu. Na Rafaela se také obracejte vždy, když se chystáte na nějakou cestu - bude nad vámi bdít a vést vaše kroky po těch správných stezkách.
Rafael je také ten, kterému můžete odevzdat své špatné emoce - není jako Michael, který je rozseká na kousky, ale prostě si je od vás převezme všechny, tak jak jsou a z vás najednou z vás spadne obrovská tíha. Pomůže vám i s rituálem odpouštění, které je vlastně prvním krokem na cestě k uzdravení.
Rafael je taktéž planetární anděl, vládne Merkuru a jeho živlem je vzduch, světovou stranou východ. Ochranný symbol pentagramu pochází prý také od Rafaela a vlastníte-li nějaký, požádejte Rafaela ať do něj vloží část své energie, čímž jeho moc znásobíte. Barvy náležící Rafaelovi jsou světle žlutá, světle zelená a světle modrá.

Raziel
Silný anděl s mužskou energií, jeho jméno se překládá jako "boží tajemství". Pomáhá poznat skrytá tajemství (nejen) vesmíru, vede na duchovní a zejména magické a alchymistické cestě, jeho mužská energie je plná tvořivé síly a vůle něco vykonat.

Sandalphon
Jeho jméno znamená "bratr" a je považován za dvojče Metatrona. Jeho dvojakost jej činí jedinečným, pomáhá tak ve spojování mužských a ženských protikladů, hledání dvou duší, jenž mají být spojeny v jednu láskou. Pomáhá s odpouštěním, otevřením se lásce a je patronem hudby.

Uriel (= Auriel)
Poslední člen "velké čtyřky". Je to velmi mocný archanděl s pronikavým zrakem, kterým zří pravou podstatu všech věcí. Jeho jméno znamená "Světlo Boží". A opravdu - Uriel je takovým světlem na cestě tmou. Je archandělem věštění, světla, pokání, ale také zkázy. Jeho atributním předmětem je blesk, jímž trestá, ale také svítí na cestu. Uriel je andělem přítomného času, minulost a budoucnost jej nezajímá, pro něj existuje jen tady a teď a jako takový pomáhá dovést náhlá rozhodnutí do zdárného konce.
Podle pověstí to byl Uriel, kdo varoval Noeho před blížící se potopou světa a snad proto mu byl přiřčen i patronát nad přírodními katastrofami, kdy drží ochranou ruku na těmi, kdo toho zasluhují a nechává zemřít ty, jimž skončil vyměřený čas. Chcete-li mít Uriela stále na blízku, kupte si křišťál, kámen nazývaný také "zmrzlé světlo" a požádejte Uriela, aby do něj vložil své požehnání. Krom ochrany vám takový kámen může přinést i inspiraci - další věc, které vládne Uriel.
Uriela žádejte o pomoc při zemětřesení a nemusí to být jen to přírodní. Zemětřesení ve vašem srdci, ve vztazích, v životě - zemětřesením nazýváme náhlé a převratné změny a právě ty má na starosti Uriel. Nevíte-li si zničehonic rady, zavolejte tohoto archanděla, který vás z vašich problémů vyvede. Když se zdá, že je kolem vás jen tma a zlo, díky Urielovi zase spatříte světlo naděje.
Uriel vám také může pomoci s nedostatkem inspirace, síly nebo naděje. I z nejmenší jiskérky dokáže vykřesat plamen jasného světla. Také je-li nějaká situace nejasná a vy nevidíte řešení, přivolejte Uriela na pomoc a světlo poznání rozzáří tmu nevědění.
Uriel je archandělem severu a bdí nad planetou Uran. Jeho živlem je země, ovšem barvu může nosit téměř jakoukoli ze spektra duhy - světla. Vládne znamení vodnáře.

Zadkiel (= Hesediel)
Anděl svobody a odpuštění. Jeho jméno se překládá jako "boží spravedlnost", pomůže vám s karmickými záležitostmi, poznáním sebe sama a připouštěním změn ve vašem životě. Odpuštění je cesta ke svobodě a tímhle heslem se řídí i tento fialově zářící archanděl.

Teď už znáte všechny členy archandělské říše a je jen na vás, který z nich vám nejvíce přirostl k srdci a budete si jej chtít zavolat na pomoc, požádat jej o radu a nebo si s ním jen popovídat. (Arch)andělé vám nikdy neodmítnou pomoc a to, že je nevidíte nebo neslyšíte neznamená, že nad vámi nebdí a nestojí vám po boku.

Archandělé

30. září 2009 v 10:37 | Lúmenn
Mezi Anděly a Archanděly není nijak velký rozdíl. Ve Vesmíru ale v podstatě neexistuje ani rozdíl mezi maličkým broučkem na stéble trávy a silou, již nazýváme Bohem, vše je v prvopočátku tvořeno z též energie, energie Lásky. Nicméně jistý rozdíl tu samozřejmě je, nikoli tak v materiálu, jako spíš ve funkci.
Představte si obrovské množství andělů, kteří mají za úkol chránit svět a živé bytosti na něm. Andělé inspirace, ochrany, léčení, lásky, andělé strážní, kteří jsou vám neustále po boku, přírodní andělé (víly) a tak dále. V tomhle všem andělském hemžení je samozřejmě pevný řád - to proto, že nad vším bdí entity ještě o něco mocnější, zářivější, silnější než jsou andělé. A právě takoví jsou archandělé, stvoření s těmi nejvyššími vibracemi, jaké jsme si schopni představit.
Krom toho, že dohlížejí na anděly a s láskou a péčí rozdělují specifické úkoly, posílají ty správné strážné andílky k těm správným lidem a jinak spravují nehmotný svět světelných bytostí, jsou samozřejmě vždy na blízku nám lidem. Jako všichni andělé i archandělé netouží po ničem více, než po lidské radosti a vděčnosti. Nestydí se sloužit lidem, jsou-li o to láskyplně požádáni - a klidně je můžete o radu a pomoc požádat i vy.
Nebojte se, že byste je otravovali nebo že váš problém je malicherný. Archandělé jsou bytosti, pro něž neplyne čas tak jako pro nás a neohraničuje je nijak fyzický svět. Mohou být na tisíci místech zároveň a dělat tisíc různých úkolů. Jejich zářící energie vám bude na blízku jen na ni pomyslíte a utěší vaše slzy, vyléčí vaše trápení a budou vás třeba poslouchat celou noc, jen abyste si vypovídali dušičku.

Každý z Archandělů má své specifické vlastnosti a také sféru, kterou ovládá - léčení, ochrana, tvořivost... Hlavní archandělé jsou čtyři a celkově jich je podle magických nauk patnáct. Možná při své cestě potkáte archanděla, který v seznamu není nebo má jiné vlastnosti než jste se dočetli. To není podstatné, hlavní je, aby vás setkání s archandělem obohatilo a posunulo vás kupředu, neodpovídá-li knize nebo popisu je naprosto podružné;)
A jaké archanděly tedy známe?
"Velká čtyřka":
Archanděl Michael
Archanděl Uriel
Archanděl Rafael
Archanděl Gabriel
Ostatní archandělé - Metatron, Jophiel, Sandalphon, Hesediel atd.

Více o nich v tomto článku.

A pro ty, co třeba jen kroutí hlavou, co je to zase za blbost. Zkuste otevřít srdce a přivolat Archanděla a nebo podle návodu přivolat svého andílka strážného či jakéhokoli jiného. Pocítíte, že místnosti nejste sami, ucítíte lehké doteky křídlovité aury, teplo nebo jen pocit nezměrné lásky. Atmosféra se změní, zpomalí se, zhoustne jako skoro dovařený pudink a (arch)anděl k vám promluví. Bojíte se, že je to halucinace? I kdyby byla, pak je velice příjemná a v žádném případě vám nemůže nijak ublížit. Tak se jí oddejte a vylepšete a obohaťte svůj život a zbavte se strachu a ega:)
Palečky drží a štěstí přeje Lúmennka

Jak vidět (vnímat) anděly

15. června 2009 v 17:14 | Lúmenn
Andělé jsou energetické bytosti, jejichž vibrace jsou téměř shodné s Bohem, Vesmírem, Univerzálním vědomím či jak to chcete nazývat. Někteří andělé se pohybují jen v astrálních rovinách, daleko od lidí, ale mnoho andělů je také všude kolem nás. Každý člověk má alespoň jednoho anděla strážného, svého průvodce, který ho chrání před nebezpečím. Možná se vám někdy stalo, že jste se intuitivně vydali jinou cestou, než jste původně chtěli a to vám ušetřilo nějaké nepříjemnosti. To, čemu my lidé říkáme intuice je často právě hlas vašeho anděla, který vám pomáhá na cestě životem.
Pokud se s ním ale chcete zkontaktovat přímo, není to žádný problém. Nejlepší způsob je nejprve pár dní meditovat a cvičit si vyprázdnění mysli a pak v klidné meditaci vizualizovat nějaké pěkné místo, na které si anděla zavoláte. Anděly nikdy neobtěžujete a už vůbec ne toho andílka, který je stále u vás - je to jeho práce, chránit vás, pomáhat vám a být nablízku, kdykoli jej požádáte.
Na krásném místě v meditaci tedy proneste nějakou milou přivolávací větu, třeba: "Prosím tě, anděli, který mě provázíš na cestě životem, přijď ke mně a ukaž se mi."
Hlavně ať je to od srdíčka, upřímné a prosycené láskou, to pak andílek přiletí jako vítr. Zjeví se vám v podobě, jakou jste mu určili vy - pro zrak člověka je anděl v podstatě neviditelný, je to jen shluk energie, ale naše mysl mu může určit podobu, ve které je pro nás jeho nezemský zjev přitažlivější. Andělé mimochodem nemají křídla, k ničemu je nepotřebují, ale záře kolem nich člověka zmátla a tak je vždy zpodobňuje s perutěmi. Ostatně na tom nijak nezáleží:)
Až si vizualizujete svého anděla, vyprázdněte mysl a čekejte, co vám sdělí. Můžete ho požádat, aby vás chránil, aby vám pomohl v nějakém úkolu či aby vám poradil. Udělá cokoli si budete přát, pakliže to bude čin ovládaný láskou.
Každý den si vizualizujte "svého" anděla, ptejte se ho na rady a mluvte s ním. Čím více mu budete naslouchat v meditaci, kdy je vaše mysl klidná a prázdná, tím jednodušeji později poznáte jeho poselství za běžného dne. Jasnozřiví lidé uvidí třeba záři na cestě, kterou se mají dát nebo znamení na člověku, který jim může pomoci. Jasnoslyšící mohou přímo slyšet rady, které jim anděl šeptá do ucha nebo mohou být vedeni určitým směrem pomocí hudby. Jasnocítící bude táhnout vůně nebo pohlazení či popostrčení. A jasnomyslící zase náhle dostanou do hlavy určitou myšlenku, nápad nebo vnuknutí.
Čím více budete komunikovat se svým andělem, tím snáze budete vnímat také anděly druhých lidí, zvířat nebo anděly putující světem za nějakým úkolem. Nebojte se je oslovit, nebojte se od nich přijmout radu, žádný anděl není zlý a každý z nich vidí v člověku jen to dobré. Andělé nevnímají zlo, faleš ani zlobu, je pro ně nepochopitelná, jako pro Čecha čínština. Vidí jen lásku v nitru člověka, ať je jakkoli hluboko a jakkoli dobře ukrytá pod nánosem černýc myšlenek. Když jim budete naslouchat, láska začne zářit skrz vaše tělo a do vašeho života začou vstupovat příjemní lidé, věci i události.
Možná si přejete anděly hned vidět svým fyzickým zrakem. V tomhle vás možná trochu zklamu - nejde to ze dne na den. Musíte začít pomalu, meditacemi a komunikací, která vám vyhovuje a pak teprve anděly začnete opravdu vídat. Zpočátku je uvidíte svým vnitřním zrakem, za pomoci třetího oka (když se bavím s anděly vždycky mě pak bolí v prostřed čela;) ) a může to trvat týdny i měsíce, než před tím, než se přiblíží anděl uvidíte bílé záblesky, chvění vzduchu či jiné vizuální známky jeho příchodu. Nesnažte se hned vidět jeho podobu, nechejte to přijít postupně. Vy, co nemáte dar jasnozření možnáu jiskření, světel a mihotání skončíte, ale ti, co mají vizuální prožitky silnější časem mohou vidět anděla fyzickým zrakem jako by byl z hmoty.
Důležité není anděla vidět, ale vnímat. Jakým kanálem a jak moc silně je jen a jen na vás a vašem tréninku. Pusťte se do toho a nebojte se předem neúspěchu. Andělé jsou všude kolem nás stačí je jen zavolat a oni si najdou cestu do vašich srdcí. Uvědomte si, že oni chtějí být viděni, slyšeni, cítěni a vnímáni. Chtějí dát radost do našich životů a tak stačí projevit jen náznak chuti je poznat a o andělské zážitky nebudete mít nouzi.
Hodně štěstí, Lúmennka
 
 

Reklama


Rubriky