Aromaterapie

Metody aromaterapie

26. ledna 2011 v 22:26 | Lúmenn
vůně
Aroma znamená latinsky vůně a aromaterapie je poměrně mladý vědní obor, zabývající se léčbou vůní. Existuje bezpočet vůní, které příznivě působí na lidský organismus, na naše tělo i mysl.
Způsobů jak vůně může pomáhat léčit je hned několik, od těch nejpřirozenějších, kdy se stačí procházet po lese a čichat vůně přírody, až po ty "umělé", kdy si sami koupíme vonné oleje a pomocí různch metod si užíváme jejich vůni. Jaké metody existují shrnuji v tomto článku, který čerpám z letáčku firmy Salus, největšího českého výrobce aromatických olejů.

Esenciální oleje - L-Z

30. července 2010 v 12:00 | Lúmenn
Pokračování článku o esenciálních olejích - předchozí část a úvod do rubriky Aromaterapie čti tady.

Esenciální oleje - A-K

29. července 2010 v 7:00 | Lúmenn
Dnes jsem "uzmula" v mém oblíbeném esoterickém obchůdku (Apatyka Spiritus, až budete mít cestu přes Prostějov, určitě se tam stavte;)) zajímavý letáček od společnosti, co vyrábí esenciální olejíčky, které mi neustále voní v aromalampě. A protože letáček je nabitý informacemi, že je škoda je nepředat dál a taky proto, že aromaterapii sama na sobě nějakou dobu praktikuju, stvořila jsem novou rubriku (spadající pod "léčení a uzdravování"), která se jí bude věnovat.
Jako první přináším seznam esenciálních olejů a jejich praktické využití, které jsem čerpala ze zmiňovaného letáčku, brzy se dočkáte i článků o metodách aromaterapie a dalších věcech ohledně kouzelného světa vůní:)
 
 

Reklama