Astrální cestování

Učebnice astrálního cestování

6. února 2014 v 13:25 | Lúmenn
Nedávno se mi do ruky dostala velice dobrá a kvalitní učebnice astrálního cestování, kterou její autor Mark Pritchard nabídl na internetu k volnému šíření ve formátu pdf. Zatím jsem neměla možnost si ji přečíst, protože na počítači se špatně čte, ale mám v plánu si ji vytisknout a pustit se do studia - samozřejmě vás o všem budu informovat a přidávat i vlastní návody a zkušenosti;).

Astrální cestování

1. října 2009 v 16:51 | Lúmenn
Autorem tohoto článku je můj blízký kamarád a "bráška" Finn, děkuju:)

Tak za prvé, co to je astrál?

Astrál je jiná dimenze, své jméno dostal podle Vërtülfa von Büruge, který se jako jeden z prvních okultistů někdy kolem roku 1700 snažil propagovat mimotělní zážitky (Anglické OOBE - Out Of Body Experience), jeho snaha však zaznamenala nějaký úspěch v okultních kruzích až téměř 10 let po jeho smrti. Tvrdil, že mimo svět jak jej vnímáme existují i jiné světy, které můžeme poznat jedině díky speciálnímu tréningu.
Dnes je však známější teorie(kterou pokládám za pravdivější), že astrál, jsou vrstvy, nebo také dimenze tohoto světa, kteréžto my, jako přízemní, masem tvořené vodnaté měchy, nemůžeme běžně vnímat. Crowley tvrdil, že Astrál má několik vrstev, na každé z nich je něco nádherného, ale i nebezpečného.

Jak teda můžu astrálně cestovat?

Podle Alaistaira Crowleyho se dá do astrálu dostat hned několika způsoby:
1) Luicidní snění
To jsou sny při nichž si uvědomujeme, že sníme a jednáme dle vlastního uvážení. Třeba si pomyslím bodl by čaj a mám čaj, řeknu si je tu nuda a* plop* mám tu společnost! atd.
Skrze tyto sny se můžeme dostat až do nižších astrálních sfér, taky se jedná o nejbezpečnější způsob cestování, protože ve snu VÍTE že můžete cokoli, což vám nemusí dojít u jiných způsobů. Je mnohem jednodušší se probudit než se soustředit na to abychom si zachovali pocit přítomnosti a existence.
2) Drogy
No, není to nijaké propagování, jen je to taky cesta jak opustit "dočasně" svou schránku. Jak však říkal můj oblíbený Crowley(zase on): "Do astrálu se dá dostat ledajak, stejně jako do domu, jenomže přes drogy je to takové, jako by jste šli na návštěvu oknem, ne-li poštovní dírou."
Pomocí drog jako je LSD, či mezkalin a jim podobným se dá odprostit se od vnímání tohoto světa, až na mez astrální cesty. ALE droga vám otupí smysly (a že jich v astrálu máte víc než normálně) a je pro vás těžké se rozhodovat objektivně a realisticky ("Ahoj, já jsem Velkej zlej démon, půjčíš mi tělo?" "Proč né kámo, ale buďte do devíti doma.").
Proto doporučuji, NEZKOUŠET TUTO VARIANTU!
3) Sebeprojekční meditace
Nejčastěji doporučovaný a prováděný způsob astrálního cestování. Člověk se musí položit (posadit) do jemu nejpohodlnější pozice, uvolnit své tělo, odprostit jej od vnějších vjemů a rušivých myšlenek, rozvinout svou fantasii a vystoupit ze svého těla. Snadné, že? Ve skutečnosti to chce spoustu času strávit tréninkem, zkusili jste se někdy naprosto uvolnit? Nebo přestat myslet?
Je to asi nejtěžší metoda, ovšem asi nejbezpečnější. Důležité je představit si tzv. Stříbrnou Stuhu
(řetěz, šnůru...) což je spojnice mezi vaším tělem a vaším astrálním obrazem. V případě nebezpečí za ni můžete zatáhnout a ona vás hned stáhne zpět do těla.

Způsobů jak "vycestovat" je mnoho, zůstanu u uvedení pouze těchto tří, jinak bych mohl napsat knihu, jako už mnozí přede mnou, takže by to zratilo smysl.
Je na astrálním cestování něco nebezpečného?

Mnoho věcí, od vlastní nepozornosti až po démony a larvy schopné si vzít vaše tělo bez mrknutí oka (horší než rozvod). Začněme tedy od začátku.
Vlastní nepozorností, roztržitostí se vám může stát, že přerušíte svou "stuhu" a ztratíte cestu
Průser - Cestu zpět do svého těla nejspíš už nenajdete(mimo případy luicidního snění) a stane se z vás Bloudící duše- předstádium nižší kasty démonů, ale k těm až později. Cestu do svého těla najít můžete, ale je to stejné jako "hledat jehlu v pokoji středoškoláka", takže pozor na stuhu!!
Zapomnění- Vyšší astrální sféry mají strašlivou moc, po delším čase v nich stráveném začnete zapomínat na své hmotné Já. Další cesta jak se zbavit stuhy- zapomenout na to, že vůbec nějaká je.
Vyrušení - pokud cestujete do vyšších asitálních sfér musíte si pohlídat, že vás nikdo nevyruší, pokud by se tak stalo můžete a) ztratit stuhu b) budete vtaženi zpět rychlostí blesku, což je stejné jako skočit placáka ze sedmimetrové věže. Bolí to (psychicky).
Pokud by se vám stalo, že ztratíte stuhu, musíte se soustředit celou svou energií a bytostí na místo, kde jste své tělo zanechali, změnit okolní sféru na to místo a vejít do svého těla. Není to tak jednoduché jak se zdá!
V případě, že by se vám to nepovedlo, vaše tělo bude pouze prázdnou schránkou, bez duše.
Ale dosti dobrých zpráv, teď jsou na řadě zvířátka:
Nižší astrální bytosti:
Larva - Je to ektoplasmatický zárodek s částečným vědomím, snaží se přichytit k astrální projekci a stát se její součástí, parazitovat na ní. Následky: Náhlý úbyt energie, psychická vyčerpanost, vyhledávání narušených a silně emočních míst. Jak se jí zbavit? Najít ji skrze sebeprojekci a vyrvat ji z těla- obtížnost 5 z 10.
Bloudící- Jsou to duše, či astrální obrazy těch, kteří zapomněli na svou podstatu a chtějí se vrátit do světa, to však mohou pouze pokud je někdo vtáhne do našeho rozměru, jsou to takoví "stopaři". Když se dostanou do našeho světa a zjistí, že nemůžou dělat to co dělávali za "živa", většinou chytnou rapl, nebo propadnou těžké depresi, v obou případech pak většinou hledají cestu jak zpět do sfér, nebo jak se převtělit a narodit. Běžný člověk je nevidí, mohou je vidět jen malé děti, kočky (plus pár jiných tvorů) a silně narušení a posedlí lidé.
Cargori - pro tyto neexistuje český ekvivalent, do této kasty se řadí nižší, krvopijci, sukuby a incubové, dementité a jim podobní. Obvykle se k vám připojí při návratu a spolu s vámi vstoupí do vašeho těla. Lidé kteří si nesou takovýto dáreček se obvykle nazývají "posedlí". Není to To co jste viděli ve vymítači ďábla, nezezelenáte a nebudete mluvit cizí řečí, ani otáčet hlavou o 360° .
Nesmutněte, na druhou stranu získáte věrného parazita, který se "většinou" bude snažit přiživit se na vašich emocích, ale po čase ho to začne nudit, a tak se pokusí prolnout s vaší osobností, nahradit jí, anebo vás úplně vytlačit z vašeho těla. Často bývají tito lidé zaměňováni se schizofreniky s rozpadem osobnosti.
Různých démonů je v astrálních sférách plno, tak dodržujte to, co vám říkala maminka a s cizími sférickými entitami se nebavte.
Jak bojovat proti těmhle démonům? Jak jen budete chtít! Zažili jste už sen, kdy jste si mohli dělat co chcete? To samé platí i v astrálu - máte nekonečné možnosti!!!
O příšerách z vyšších sfér vám zatím vykládat nebudu, pokud by však byl zájem, jsem tu u klávesnice jen pro vás!

Jak vypadá astrální sféra?

Astrální sféry se v základu od našeho světa moc neliší, mají své zákonitosti a svůj řád, ale čím jste výše, tím více možností máte. Kupříkladu 1. sféra je k nerozeznání od našeho světa, s tím rozdílem, že vy jste nehmotní a můžete, kam se vám jen zlíbí. Ve sférách se ohýbá čas i prostor, takže, pokud to chcete můžete být jednu chvíli v New Yorku, o vteřinu později na tržišti v Bankoku a o další vteřinu dále třeba u klokanů v Austrálii. V astrálních sférách máte jen tolik možností, jak velkou máte fantasii.

Doufám, že vám tento článek dal alespoň podnět k zamyšlení, ale nezapoměňte! Astrální cestování je prima, pokud si dáte pozor na všechen šmejd kolem a hlavně rozvíjejte svoji fantasii, vždyť co když je toto jen další sféra?:)
 
 

Reklama

Rubriky