Astrologie

Zatmění měsíce v úplňku - 7.srpna 2017

7. srpna 2017 v 10:26 | Lúmenn
Na dnešní úplněk se celý víkend připravuji, protože mě čeká práce. Někdy si říkám, že je vážně zvláštní, být profesí čarodějka (to slovo mi pořád nejde přes pusu) a o úplňku mít nejvíc napilno:) Jako poslední dobou skoro každý úplněk, i tento mě čeká nabíjení kamínků a amuletů pro klienty (chcete taky? Objednávejte tady) a nějaká ta vlastní osobní praxe.
Úplňky docela silně prožívám a jsou pro mě vždy speciálním dnem a to i když na ně dočista zapomenu a až podle pocitu, že je něco divně kouknu na oblohu a tam měsíc jako rybí oko:) O to víc mě zaujalo, když jsem se včera dočetla, že tenhle úplněk bude hodně specifický. Čeká nás totiž částečné zatmění měsíce v úplňku, což je vždy neobvyklá podívaná a navíc to dělá úplněk tajuplnějším, více odhaluje skryté a přináší hlubší magické zážitky. Takže nás dneska čeká vskutku magická noc:) Ale to pořád není všechno - pojďme si přečíst, co o dnešním úplňku říkají astrologové...

Nastal čas na cestu do hlubin duše

2. června 2016 v 12:00 | Lúmenn
Můj kamarád (a také duchovní rádce a učitel) pořádal minulý víkend dlouho dopředu naplánovaný workshop o práci se Stínem, jehož jsem se kvůli vlastním náročným procesům poslední doby neúčastnila. Ale dozvěděla jsem se touto cestou, že ačkoli to netušil, vybral velmi zajímavé datum - dobu, která díky aktuálnímu astrologickému nastavení přeje právě hlubokým cestám do našeho podvědomí a práci se Stínem. Píše o tom na svém webu astroložka Bairavee Balasubramaniam a část jejího článku překládám pro ty z vás, kteří nezvládnou anglický originál s názvem Mars in Scorpio, again.
Je to velmi zajímavé čtení - a aniž bych tušila o tomto astrologickém úkazu, sama jsem se stala jeho důkazem. Cesta do Stínu u mě a mého přítele nabyla vrcholu právě v pátek 27. května a celý víkend se sypalo hodně dávno "vyřešených" věcí. Po víkendu už se zase všechno trochu mírní, ustaluje, implementuje - ale můžu za sebe potvrdit, že je to tedy síla:) O článku, který najdete níže, jsem se dozvěděla až včera, když už bylo po největší bouři a jsem ráda, že podle popisu přátel v tom rozhodně nejsem jediná:) Pokud vás zajímá, jakým obdobím právě teď procházíme, čtěte dál;)

Horoskop na rok 2013 pro všechna znamení

9. ledna 2013 v 13:28 | Lúmenn
Nedávno jsem si četla časopis Enigma, kde byl ve zkratce popsán horoskop na rok 2013 a řekla jsem si, že to prozkoumám podrobněji a našla jsem několik celoročních horoskopů, rozdělených podle znamení, takže jsem si řekla, že bych se o ně s vámi mohla podělit. Všechny jsou hodně podobné, takže pokud od sebe autoři neopisovali, pak by horoskop měl být poměrně přesný. Najdete ho na stránce horoskopy2013.com, podrobně pak na horoskop-2013.cz.

Horoskop na 21.12.2012

10. prosince 2012 v 19:38 | Lúmenn
Díky své spřátelenkyni Lady Roveně jsem našla velice zajímavý článek, který bych ráda zveřejnila i zde. Původně je zveřejněn na serveru popelky.cz a jeho autorkou je Michaela Kudláčková alias Yáma. Tato astroložka v něm uveřejňuje horoskop na dvacátý první prosinec tohoto roku a co se tohoto tématu týče, jako mnoho jiných zdrojů nestraší, ale pokouší se z faktů vytáhnout odpovědi na palčivé otázky a přinést spíš klid a naději. Můžete jejímu astrologickému výkladu věřit nebo nemusíte, každopádně to minimálně stojí za zamyšlení.

♣ Neladí mi element a znamení, je to v pořádku?

28. března 2011 v 16:32 | Lúmenn

Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.


♣ Otázka: Ahoj Lúmennko, opět já. Tentokrát je však má otázka z trošku jiného soudku. Mé znamení je rak - je to vodní znamení, ale ja se vody bojím, nedělá mi dobře (nepočítám teď koupel), jako element mi byla vždy blíše Země než voda, co za tím stojí? Lümná

Lúmenn: Doporučuju výpočet ascendentu, který hodně ovlivňuje povahu člověka. Dobré stránky, které to udělají i s výkladem a vlastně celým horoskopem jsou najdise.cz (odkaz přímo na tvorbu horoskopu se vším všudy je tady). Mimoto voda, jakožto račí element, neznamená jen tíhnutí k určitému živlu, ale vztahuje se i k rysům povahovým. Voda se pojí s melancholickou povahou, citlivostí, introverzí apod.
A úplně na závěr - ačkoli 99% lidí, které znám, odpovídají svým astrologickým předpokladům (něco o tom jsem psala tady), možná jsi součást toho jednoho procentního bodu a astrologie tě netrefila. Každopádně si z toho nedělej těžkou hlavu, že jsi jako nějaký "divný rak" a nech to plynout...jako...jako vodu:)

Planety a jim přiřazené byliny

20. května 2010 v 19:01 | Lúmenn
Další ze zpřehlědňujících magických tabulek, za něž vděčím neznámému autoru (kdo zná původní zdroj, nechť se ozve, ať ho můžu doplnit). Našla jsem je v počítači a myslím, že mohou být docela užitečné nám všem.
V následující tabulce najdete astrologické planety a bylinky, které ke každé z planet přináleží. Tenhle seznam nikdy samozřejmě není závazný a pokud cítíte, že by se k vašemu účelu měla hodit jiná bylinka, klidně ji použijte. Hlavní je vždy vaše vlastní intuice a ne naučená moudra.

Planety a jejich vlastnosti

20. května 2010 v 18:54 | Lúmenn
Dnes jsem našla v počítači dávno zapomenuté tabulky, které přehledně zobrazují některé základní magické a astrologické souvislosti. Bohužel, dávno už nevím, odkud jsem tabulky čerpala a kdo je jejich autorem, přesto si myslím, že na tomhle webu mají své místo a mohou mnoha z vás pomoci s vaší magickou prací. Pokud někdo znáte původní zdroj, prosím o odkaz, abych jej mohla doplnit.
Tabulek bude zveřejněno hned několik, aby se to tu nekupilo tak během konce tohoto a začátku příštího týdne. Týkají se různých odvětví magie, od spíše astologických s planetami (jako je ta v tomto článku), až po bylinkářské, živlové a ty, věnující se barvám a jejich vlastnostem. Věřím, že vám budou k užitku:)

(Ne)věřit horoskopům?

21. října 2009 v 15:45 | Lúmenn
Když se řekne horoskop nebo astrologie, velká část lidí si představí šarlatány, kteří píšou ty slátaniny do společenských časopisů. A také většinu lidí napadne: "Jak je možné, že by 500 000 000 lidí (tolik zhruba připadá na jedno atrologické znamení) mělo mít stejný životní osud - třeba že ten a ten den potkají svou lásku, získají novou práci nebo se jim nebude ani za mák dařit?"
A pokud je nenakopne v pochybnostech už tahle představa, začnou uvažovat nad tím, jak můžou hvězdy, ty obří plynné koule kdesi v dáli na obloze, ovlivňovat osudy lidí na prťavé planetě jménem země.
Jak to? A ovlivňují hvězdy vůbec náš osud?
Řeknu to velmi jednoduše, polopatisticky a jedním slovem: ne. Hvězdy si svítí a my si žijem a že by všechny ty obíhající planety, planetky a hvězdy měly nějaký vliv na život na naší planetě, o tom nemůže být řeči. Tak proč zakládám rubriku astrologie a dám na horoskopy? Nebojte, vše vám vysvětlím:)

Hvězdy naše osudy neovlivňují, to vážně ne, ale přesto je v nich "cosi", podle čeho se dají osudy lidí číst. Sama jsem nad tím přemýšlela, až jsem se dopátrala odpovědi. Podle nauky o reinkarnaci, jíž jsem zastáncem, si každý z nás svůj život vybírá před zrozením a tudíž si vybírá i čas a místo svého narození. V každou chvíli se na obloze posouvají planety a hvězdy, mění se úhly a pozice nad obrzorem a každou chvíli se rodí noví a noví lidé. A podle této myšlenky se rodí právě v tu chvíli, kterou si vybrali, přičemž postavení hvězd jim má být v budoucnu jakýsmi vodítkem, bližším pochopením toho, jací jsou a jaký mají úkol.
Krom tohoto vysvětlení jsem četla teorii, která mi do jisté míry přijde také věrohodná, ale už s tím ovlivňováním trošinku počítá. Celý Vesmír je obrovský systém, co se neustále mění, koulí se, točí, pohybuje, přitahuje, odpuzuje, akceleruje, zpomaluje... no a naši předkové si kdysi dávno v tomhle systému našli hlavní body, podle kterých se jim dobře orientovalo - souhvězdí zvěrokruhu, planety a hvězdy, které jsou nám nejblíže a nebo jsou dobře pozorovatelné. A podle těchto bodů pak určovali "věsmírné změny" - to jak se snižují a zvyšují vibrace, kde co vzniká či zaniká, kdy energie sílí a kdy slábne.
Dnes už jsme většinu jejich učení pohřbili v prachu času a pamatujeme si jen "Saturn je v konjunkci s Jupiterem", ale na pozadí tohoto námi snadno pozorovatelného jevu je mnohem více změn ve Vesmíru, které pak ovlivňují dění na zemi, nově zrozené duše i velké války. Podle míry konstrukce a destrukce, mužské a ženské polarity a míry energie, co přichází, se pak věci dějí určitým způsobem.

Ať už si vyberete jednu z těchto teorií, vymyslíte si vlastní a nebo nějakou objevíte v knihách, většina z nás asi uznává, že na horoskopech přece jen něco je. Minimálně je zarážející, že většina charakteristik docela přesně sedí na lidi zrozené v daném období. Ze všech lidí, co znám, jen asi 5 nesplňuje charakter svého znamení ani za mák. Ti zbylí do něj zase pasují lépe, než zadnice na nočník;)
Přesto ale ne všechny horoskopy odpovídají - třeba ty časopisecké ani nečtěte. Pokud nejste naivka a neprojeví se na vás placebo efekt přečtených událostí, jen těžko zažijete to, co "astrolog" popisuje. Chcete-li opravdu kvalitní horoskop, nechte si jej vypracovat od astrologa nebo použijte některý z programů na internetu.
Má-li totiž mít horoskop nějakou vypovídací hodnotu, je třeba do něj zahrnout nejen datum narození, ale také místo a čas a teprve podle těchto údajů se dá horoskop spočítat přesně na míru.

Tak původně měl tento článek vypadat úplně jinak, ale při psaní se mi rozeběhly myšlenky všude kolem a tak to vůbec není ono:) Tak na závěr aspoň dobrá stránka kde si můžete udělat vlastní docela přesný horoskop:


A tohle je horoskop můj, abyste věděli s kým máte tu čest:)

Ohnivá znamení - Beran, Lev, Střelec

21. října 2009 v 15:08 | Lúmenn
Ohnivá znamení mají společnou svou nespoutanost, prudkost a sobectví. Oheň je energie chaosu, dokáže ničit i tvořit, záleží, jak se s ním zachází.
Ohnivá znamení zastupují energii ve všech podobách, symbolizují sílu duchovna.

Beran

Kdy: 21.března až 20.dubna
Planeta: Mars
Povaha: cholerická
Kov: železo
Barva: červená, oranžová, žlutá
Kámen: diamant, rubín, karneol, jaspis, granát, hematit, achát
Beran je energický, nespoutaný, vášnivý. Rád bojuje za své ideály a svůj názor prosazuje za každou cenu. Má velice výbušnou povahu a je velice snadné ho naštvat. Rozžhaví se do běla kvůli prkotině, ale za chvíli už o tom neví a je přátelský a družný jako předtím. Berani jsou nejtvrdohlavější ze všech znamení, jsou schopni mlátit hlavou do zdi, dokud ji nerozbijí - někdy tu zeď, někdy svou hlavu. Jsou také velice chápaví a do všeho se vrhají se zápalem a energií. Bohužel jejich energie často vyprchá stejně rychle, jako vzplála.To platí ve věcech práce i lásky. Na druhou stranu pokud se Beran opravdu zamiluje, pak miluje vášnivě, věrně a bez výhrad. Beran je tvor plný extrémů, ale díky jeho bouřlivé povaze se jeho "absolutní ne" klidně změní na "absolutní ano" a naopak.
Beranovi nejvíce vyhovuje povolání, kde má zodpovědnost a může uplatnit svůj tvůrčí talent. Beran je si vždy vědom svých kvalit a nebojí se o nich mluvit veřejně - on se přece nechvástá, ale konstatuje:). Nejsilnější stránkou jeho povahy je energičnost, nejslabší pak prudkost.
Slavní berani: Johann Sebastian Bach, Leonardo daVinci, Vincent van Gogh, Adolf Hitler, Giacomo Casanova, Albert Einstein
Beran ve zkratce:
Vlastnosti:
+ nezávislost, dynamičnost, odvaha, rozhodnost, aktivita, iniciativa, emoce, upřímnost
- arogance, prchlivost, netrpělivost, sobectví, drsnost

Lev

Kdy: 24.července až 23.srpna
Planeta: Slunce
Povaha: cholericko-flegmatická
Kov: zlato
Barva: zlatá
Kámen: křišťál, diamant, jantar, rubín, granát, tygří oko, citrín, ametyst
Lev je králem zvířat a totéž platí i o lidech zrozených v tomto znamení. Rádi jsou středem pozornosti, věnují péči svému vzhledu a i když to nepřiznají, nic je nepotěší tak, jako kompliment či lichotka. Na druhou stranu každá kritika jejich osoby je jim proti srsti a i když se kvůli ní s vámi třeba hned nepohádají, věřte, že je to pořádně hněte. Lev nerad plýtvá energií, nestojí-li mu to za to. Životem prochází s grácií a elegancí, rozdává úsměvy na všechny strany, spokojeně vrní, je-li chválen, vztekle prská, když je mu spíláno.
Lvi mají často pocit, že všemu rozumí a všechno chápou, i když tomu tak není. Rádi rozdávají rady ostatním, ale velice neradi si nechávají mluvit do svého života. Oheň jejich znamení je spíš jako zářivé slunce - klidné a životodárné, ale za určitých podmínek nebezpečné a smrtící. Nejsilnějším rysem lví povahy je hrdost, nejslabší pak přecitlivělost.
Slavní lvi: Napoleon Bonaparte, Alexandre Dumas, Louis de Funés, Carl Gustav Jung, Alfred Hitchcock, Alfons Mucha
Lev ve zkratce: já a okolí
Vlastnosti:
+ velkorysost, sebejistota, hrdost, šlechetnost, upřímnost, otevřenost
- okázalost, pýcha, domýšlivost, ješitnost, marnivost, netolerance, egocentrismus,
Střelec

Kdy: 23.listopadu až 21.prosince
Planeta: Jupiter
Povaha: cholericko-sangvinická
Kov: cín
Barva: fialová, modrá
Kámen: tyrkys, tygří oko, safír, obsidián, granát, topaz, opál, ametyst, lazurit , safír
Střelci jsou otevření, upřímní, netrpěliví a neklidní. Vše vám řeknou na rovinu a bez vytáček, ale neuvědomí si, že vás svými slovy třeba zraňují. Nevydrží chvíli na jedno, místě, mají potřebu stále něco dělat, rádi se baví, jedí, pijí a smějí se. Střelci mají rádi zábavu natolik, že snadněji než jiní mohou sklouznout k promiskuitě či závislostem.
Střelec je velice přátelský, rád dělá radost ostatním, ať už svým humorem nebo dárky, které raději dává, než přijímá. O Střelcích se říká, že mají štěstí ve všem, co dělají. Možná je to štěstí, možná jen jejich vyřídilka a nenucené chování, které jim otvírají dveře kamkoli se jim zamane jít.
Oheň tohoto znamení je velice variabilní - někdy jen plamen, co klidně hoří v petrolejce, jindy lesní požár, co zachvátí vše v okolí. A při tom může jít o tutéž osobu. Střelec má prostě vrozenou proměnlivost a někdy vás jeho proměna může zastihnout ve chvíli, kdy byste to nejméně čekali. Na druhou stranu jejich vřelost a přátelskost je neméně pověstná. Slabou stránkou Střelcovy povahy je nervozita, silná naopak aktivita.
Slavní střelci: Mark Twain, Marie Stuartovna, Ludwig van Beethoven, Steven Spielberg, Edith Piaf, Walt Disney, Hana Hegerová
Střelec ve zkratce: já a hledání smyslu života
Vlastnosti:
+ nadšení, upřímnost, idealismus, štědrost, odvaha, přímočarost, ušlechtilost, spravedlnost
- domýšlivost, přehnaná důležitost, chlubivost, žvanivost, přehánění, neopatrnost, netaktnost tupost


Pozn.: Většina lidí je mixem kladných a záporných vlastností svého znamení. Můžou se však objevit také čistě záporné nebo čistě kladné vlastnosti u jednoho člověka - pak říkáme, že je to kladný/záporný beran, rak apod.. Takových je však málo.

Ilustrace Reon Argondian

Zemská znamení - Býk, Panna, Kozoroh

21. října 2009 v 15:00 | Lúmenn
Zemská znamení spojuje jejich silnější vztah k materiálnu, vyznávání pevných hodnot a relativní stálost. Stejně jako země jsou pevní a jejich síla spočívá více v pomalém budování a energii řádu.
Zemská znamení jsou zástupci hmoty a naplňují fyzické potřeby.

Býk

Kdy: 21.dubna až 21.května
Planeta: Venuše
Povaha: melancholicko-flegmatická
Kov: měď
Barva: zelená
Kámen: achát, smaragd, jaspis, růženín, korál, avanturín, onyx
Býk je pohodlný, až líný, houževnatý, až tvrdohlavý a taky požitkář. Má rád své jistoty, nikam se nežene, zdá se jako by neměl kam spěchat. Ukvapené závěry a spontánnost od něj nečekejte. Na druhou stranu, jeho klid, mnohdy až lhostejnost, i v těch nejvypjatějších situacích by mu mohli mnozí závidět.
Býk nerad odhaluje svoje nitro a jen jeho nejbližší vědí, co se pod flegmatickou tváří skrývá. Ale je také velice přátelský, dobrosrdečný a výborný hostitel. Dobré jídlo a pití miluje nadevše a rád se rozdělí. Nejvíce si váží trvalých hodnot, jako je rodina a domov, rád se obklopuje pěknými a bytelnými věcmi. Ke štěstí nepotřebuje větší společnost ani honosné paláce, spokojí se s málem - hlavně, aby to málo bylo jeho.
Býci jsou pevní, jako skála - což je jejich aspekt živlu země. Pevní, stálí a neměnní, ale s tepajícím živým srdcem. Nejsilnějším aspektem Býčí povahy je vytrvalost, snadno doplatí na svoji tvrdošíjnost.
Slavní býci: William Shakespeare, Jiří z Poděbrad, Karel IV., Jiřina Bohdalová, Salvador Dálí, Sigmund Freud, Marie Terezie
Býci ve zkratce: hmota, užívat si
Vlastnosti:
+ oddanost, stálost, trpělivost, vytrvalost, důslednost, rozhodnost, klid, laskavost, mírnost, praktičnost
- panovačnost, závislost na hmotě, chtivost, lakota, zlomyslnost, konzervatismus, stádovitost,

Panna

Kdy: 24.srpna až 23.září
Planeta: Merkur
Povaha: melancholicko-flegmatická
Kov: rtuť
Barva: béžová, hnědá, oranžová
Kámen: jantar, tygří oko, citrín, karneol, jaspis, safír, achát, smaragd
Panna je navenek chladná a odměřená, uvnitř ale něžná, citlivá a chápavá. Lidé, zrození v Panně, jsou velice prakticky založení, často působí až pedantsky, vše mají čisté, upravené, uklizené. V práci vzorní zaměstnanci, pečliví a spolehliví, doma hospodyňky a kutilové. Panny milují svůj domov, který rády zušlechťují a starají se o něj. Mají proč - společnost je netáhne, vyhovuje jim jejich klid, nemusejí večírky ani pařby, raději pěknou knihu nebo film a k tomu něco dobrého.
Panny jsou navenek jednoduché jako přímka, ale uvnitř zašmodrchané, že by se vzdušná znamení divila. Panny jsou totiž stále nešťastné - jejich perfekcionismus je nutí zdolávat stále nepřístupnější cíle, vytyčují si mety, jichž postupně dosahují a jakmile něco dokážou, už mají nový cíl, za kterým vyrazí. Všechno pomalu, rozvážně a precizně. A takový je celý jejich život - nalinkovaný a jasný, perfektně uklizený, ale občas nudný a bez citů. A přitom Panny dokážou být velice citlivé, až empatické, jen si jen tak někoho nepouštějí k tělu.
Lidé zrození v Panně, jsou jako pole - v létě úrodná oranice, v zimě úhor bez života. Taková je povaha země v jejich znamení. Jejich silnou stránkou je chladnokrevnost, slabou pak nerozhodnost.
Slavné panny: Ludvík XIV. i XVI., Lev Nikolajevič Tolstoj, Emil Zátopek, Alžběta I, Alois Jirásek, Guillaume Apolinaire
Panna ve zkratce: hmota, péče, analýza
Vlastnosti:
+ bystrost, skromnost, čistota, důkladnost, skepse, důvěryhodnost, pracovitost, náročnost, analýza, konkrétnost
- malichernost, pedantství, přehnaná kritika, suchopárnost, citový chlad, masochismus


Kozoroh

Kdy: 22.prosince až 20.ledna
Planeta: Saturn
Povaha: melancholický
Kov: olovo
Barva: černá, bílá, hnědá
Barva: jaspis, onyx, křišťál, obsidián, jantar, turmalín, rubín, achát
Kozoroh je zvláštní - stejně jako udupaná zmrzlá země, na kterou se narodil. Pevný, zásadový, nerad ustupuje ze svých pozic, ale zase není tvrdohlavý. Nevěří jen tak něčemu, nemá rád snílky a lidi, co planě mluví, aniž by něco udělali. On sám je tvrdý k sobě i svému okolí, neremcá a pochoduje, i kdyby už nemohl. Pod zdánlivě tvrdou slupkou je ale vřelý člověk, plný sarkastického humoru, který nade vše miluje své přátele, pro něž je schopen udělat cokoli.
Kozorozi jsou bystří, ale rádi působí těžkopádně a tím i nenápadně, aby získali více času na zhodnocení situace. Jsou to výborní analytici, všímají si i nejmenších detailů a jejich závěry jsou vždy logické a přesné. Jejich nevýhodou je, že se dokáží zatvrdit a nemluvit s celým světem a jen hrstka vyvolených ví, co se v jeho duši ukrývá. A někdy ani ti ne.
Kozoroh nepanikaří a nejančí, ze všech nepříjemných chvilek se snaží dostat chladným rozumem a svojí houževnatostí. Pokud si myslíte, že je pomalý, pak vás taky oklamal. Ale než si to uvědomíte, dávno vás přeběhne. Země, kterou Kozoroh představuje, je udupaná cesta vedoucí až na vrchol hory, dlouhá a tvrdá, ale s trpělivostí je možné ji zdolat. A trpělivost je i nejsilnější Kozorohovou vlastností, nejslabší je pak jeho uzavřenost.
Slavní kozorohové: Louis Pasteur, Isaac Newton, Elvis Presley, Edgar Allan Poe, Karel Čapek, Johannes Kepler, Rudyard Kipling
Kozoroh ve zkratce: hmota, řád, pravidla
Vlastnosti:
+ odpovědnost, hospodárnost, oddanost, smysl pro povinnost, důvěryhodnost, vytrvalost, organizační schopnosti, plánovitost, konkrétnost, střízlivost
- zákazy a zábrany, touha po moci, diktatura, ctižádost, konzervatismus, nesmiřitelnost, neúprosnost


Pozn.: Většina lidí je mixem kladných a záporných vlastností svého znamení. Můžou se však objevit také čistě záporné nebo čistě kladné vlastnosti u jednoho člověka - pak říkáme, že je to kladný/záporný beran, rak apod.. Takových je však málo.

Ilustrace Reon Argondian
 
 

Reklama