Bylinky - recepty

Jaké bylinné čaje jsou skutečně léčivé?

5. prosince 2016 v 16:24 | Lúmenn
Dnes jsem viděla velmi zajímavý díl pořadu A dost!, který se věnuje bylinkovým čajům proti nachlazení, což je pro mě pochopitelně velmi důležité téma. Bylinkovými čaji (a rozhodně nejen těmi na nachlazení:)) se totiž prolívám v podstatě pořád a je fajn vědět, které značky na trhu poskytují skutečně dobré a kvalitní bylinky a v kterých si kromě zdraví prospěšných látek nalejete do hrníčku taky mykotoxiny a pesticidy, což jsou látky, které naopak zdraví spíš škodí.

Recept na domácí mátový sirup

12. srpna 2016 v 9:00 | Lúmenn
Začala jsem konečně zahradničit (píšu o tom na osobním blogu v článku Kterak Lúmennka k vysokému záhonu přišla) a když mi narostla úžasná máta v množství větším, než bych za celý rok spotřebovala do čaje, přemýšlela jsem, co s ní. A kamarádka mi dala recept na vynikající mátový sirup, který zvládne úplně každý, i takový zahradnický začátečník jako já:) Na konci článku jsem se chtěla pochlubit alespoň s fotografií výsledného výrobku, když už vám nemohu přes tyto stránky dát ochutnat, ale můj drahý ho vyzunkl dřív, než jsem se k psaní článu dostala:)

Eukalyptová koupel

21. prosince 2015 v 21:38 | Lúmenn
Znáte to lidové pořekadlo o rýmě, ve kterém se říká, že léčená rýma trvý týden a neléčená sedm dní? Myslím, že do značné míry vystihuje podstatu tohoto nepříjemného onemocnění, které snad čas od času potká každého. Kdo by neznal plný nos otravných hlenů a probdělé noci plné marné snahy o vyprázdnění nosu? Není tedy divu, že vzdor lidové moudrosti se neustále snažíme nějak na tu rýmu vyzrát a vyléčit ji dříve, než za nekonečně dlouhý prosmrkaný týden. Jeden léčebný způsob, který jsem nikde nevyčetla, mě napadl včera a světě div se - pomohl!

Kouzelná cibule

16. února 2012 v 20:41 | Lúmenn
Nedávno mi došel velmi zajímavý e-mail o léčivých účincích cibule. Vyzkoušela jsem to a zjistila jsem, že to opravdu funguje.
Každou zimu jsem onemocněla nějakou virózou, někdy to byla chřipka, jindy na mě dokonce skočil zánět průdušek. Byla jsem prostě hodně náchylná k nemocem a moje imunita to nedávala. Letos jsem zkusila cibulovou radu - a světe div se, jsem celou zimu zdravá. Jak na to?

Lékárna ze špajzu

11. února 2011 v 13:00 | Lúmenn
Tento článek je sice v rubrice bylinky, ale o bylinkách tu teď tak úplně řeč nebude. Vlastně bude řeč o obyčejných věcech, pro něž bychom ani název bylinky nepoužili - třeba o cibul, česneku nebo obyčejném citronu. Ve všem se totiž skrývá léčivá síla, pokud víme, jak ji použít a zdánlivě běžné věci nám mohou ulevit od nemoci a výborně sloužit i jako prevence.
Tento článek jsem (v trochu upraveném znění) převzala od Alue, která jej zase našla bůhví kde v hlubinách internetu. Původní autor asi zase posbíral babské rady kde se dalo a tak se lidová moudrost předává přirozeně dál. Věřím, že bude k užitku i vám:)
 
 

Reklama