Cvičení, jóga a spol.

"31 Days Yoga Revolution" - pátý a poslední týden

8. května 2017 v 17:53 | Lúmenn
Neuvěřitelné se stalo skutečností a já mohu konečně oznámit, že jsem dotáhla svoje předsevzetí do konce a dodělala jsem jógovou jednatřicetidenní cvičební výzvu 31 Days Yoga revolution (co to je?). Nakonec mi to ani zdaleka netrvalo pouze jeden měsíc, ale skoro tři, každopádně mám radost, že jsem nakonec zvládla cvičit jógu alespoň v průměru jednou za dva dny a že jsem si snad vypěstovala zvyk, u kterého zůstanu, protože cítím, že mi jóga dělá velice dobře amoc mě baví. Více toho o mojí jógové cestě najdete v rubrice Cvičení, jóga aspol. a nyní se pojďme projít posledním týdnem - který byl nakonec ze všech nejdelší.

"31 Days Yoga Revolution" - čtvrtý "týden"

7. dubna 2017 v 23:04 | Lúmenn
Jógová výzva (Že nevíte, o co jde? Čtete tady.) má celkem 31 dní a čtyři týdny pouhých 28. Proto jsem plánovala, že poslední týden prostě o ty přebývající dny natáhnu a bude. Jenomže nakonec to všechno dopadlo trošku jinak. Kdo tento seriál sledujete pravidelně, jste si možná všimli, že nový díl dloouho nepřibyl. Bylo to kvůli poměrně značnému počtu vynechaných dní, které jsem si "dopřála" - ale i to je cesta a i to je důležitou součástí mojí osobní jógové revoluce. Třeba to někomu z vás, kdo jste se pustili do pravidelného cvičení pomůže, aby se ani po delší odmlce na svoje předsevzetí nevykašlal. Takže můj čtvrtý jógový týden, který vlastně není týdnem, berte jako takové intermezzo před velkým finále, které snad přijde brzy s úspěšným završením celého cyklu.

"31 Days Yoga Revolution" - třetí týden

26. března 2017 v 14:15 | Lúmenn
Při horských túrách nebo vícedenních lyžovačkách se říká, že třetí den bývá kritický. Mohu toto přísloví rozšířit i na cvičení jógy a říci, že třetí týden bývá kritický. Sedm dnů programu "31 Days Yoga Revolution" mi nakonec zabralo skoro dva týdny, ale úspěšně jsem nakonec zvládla i třetí týden a blížím se do finále celého měsíce s jógou (ačkoli v mém podání to tedy budou nakonec spíš měsíce dva:)). Zajímá-li vás, jak jsem pokročila a hlavně jak jsem se poprala s tím, že jsem s programem málem díky své lenosti a únavě sekla, čtěte dále:)

"31 Days Yoga Revolution" - druhý týden

11. března 2017 v 12:50 | Lúmenn
Před týdnem jsem psala o tom, že jsem se pustila do jógové jedenatřicetidenní cvičební výzvy Yoga Revolution a popsala svůj první týden cvičení - což byl jen tak mimochodem první týden pravidelného každodenního cvičení v mém životě. Díky tomu, že se i taková lenivá brambora jako já dokopala k půl hodince jógy denně, považuju program Yoga Revolution za naprosto zázračný a jeho autorku, texaskou jogínku Adriene, by měli minimálně blahořečit:D Ale pozor, zázraky nekončí - uběhl další týden a já o sobě můžu říct, že mám za sebou 14 dní jógové revoluce a pořád nejenom, že chodím a netrpím svalovými křečemi, já se dokonce cítím parádně, usmívám se a moje tělo hlásí totéž:) A protože jsem se na začátku své 31denní jógové transformace rozhodla vést si o tom zápisníček, mohu se s vámi podělit o v pořadí druhý úspěšný týden mého cvičení.

"31 Days Yoga Revolution" - první týden

4. března 2017 v 15:00 | Lúmenn
Jak jsem psala včera (v tomto článku), pustila jsem se do jednatřicetidenní jógové "výzvy" a protože jsem z ní nadšená a moc si pravidelné cvičení jógy užívám, rozhodla jsem se o své pocity podělit i s vámi. Začít s programem Yoga Revolution můžete na youtube jogínky Adridene nebo na jejím webu. Já cvičím už týden, což (jak píšu v minulém článku) je můj osobní rekord (ano, ano, stydím se). Z tohoto pro mě vpravdě revolučního týdne si píšu pravidelné zápisky a tak se můžete spolu se mnou mrknout, jak to vypadá, když se nepohyblivá líná lama s chronicky bolavými zády (to jako já:)) pustí do každodenního cvičení jógy:) Fotky vzáceného úkazu, cvičící Lúmennky, zahrnuty:))

"31 Days Yoga Revolution" - začátek

3. března 2017 v 15:46 | Lúmenn
Díky kamarádovi se ke mě dostal úžasný cvičební program "31 Days Yoga Revolution", tedy "Jednatřicetidenní jógová revoluce" od jogínky a youtuberky v jedné osobě Adriene (doporučuji i její kanál Yoga With Adriene). Jak lze odvodit z názvu, jedná se o jedenatřicet jógových videí na každý den, která nás mají provést základy jógy a pomoci nám vybudovat v sobě návyk pravidelného cvičení. A to je přesně něco, co jsem zrovna hledala, protože k pravidelnému cvičení se snažím dokopat už roky a zatím stále bez úspěchu. V poslední době se zase více zaměřuji na sebe, na svoje vnitřní pochody, snažím se najít relax, uvolnění a hlavně trvalé zdraví, bez vracejících se obtíží, takže jsem si říkala, že by možná bylo fajn najít nějaká videa s jógou nebo něco podobného. Nu a sotva jsem vyslala tuhle myšlenku, další den se na kamarádově facebooku objevil odkaz na jógovou revoluci a výzva k lidem, aby do toho šli s ním. A protože na náhody zrovna nevěřím, je mi jasné, že setkání s tímto programem zrovna nyní mě mělo nasměrovat a pomoct mi, takže jsem se do něj hned vrhla. A jsem zatím nadšená - protože mám za sebou první týden a to je u mě naprostý rekord v pravidelném vykonávání jakékoli fyzické aktivity! Rozhodla jsem se zapisovat si svoje dojmy a podělit se o jógovou revoluci i s vámi čtenáři:) Jak tedy vypadá první týden s každodenní jógou?

Jóga pro krční páteř na deset minut

14. srpna 2016 v 12:00 | Lúmenn
Je málo věcí, které mi tolik pomohly na bolesti zad, jako jóga. Vlastně jediné, proč mě jóga nedostala z těchto velklých chronických obtíží úplně je moje neschopnost ji cvičit pravidelně a asi by bylo načase se do toho pořádně opřít:) Pokud ale stejně jako já nemáte čas pravidelně chodit na hodiny jógy nebo se ve vašem okolí žádné nekonají, je fajn si moci něco zacvičit doma. A pokud právě čas je vašim největším nepřítelem v cvičení pro zdraví, potěší vás, že existuje desetiminutová série cviků na krční páteř, která prováděná každý den velmi ulevuje bolavým namoženým svalům. Cviky nejsou nikterak složité, takže až je za pár opakování vstřebáte, můžete si je zacvičit kdykoli během dne, třeba si udělat krátkou jógovou pauzu během rušného dne v kanceláři:)

Cvičením proti bolesti

21. srpna 2013 v 5:55 | Lúmenn
Že mám vleklé potíže se zády už jsem tu nejspíš zmiňovala - musím hodně cvičit, abych neměla bolesti a k tomu řeším i duchovní aspekty bolavé páteře. Stále se mi ale nedaří zvítězit, protože místo léčby nakonec vždy vyhraje má pohodlnost a tak se vlastně už roky točím v bludném kruhu.
Nedávno mi známá fyzioterapeutka doporučila videa, na nichž jsou ukázány cviky, které mají protahovat páteř a eliminovat bolest a já se do jejich cvičení s nadšením vrhla. Zatím cvičím příliš krátce, abych mohla popsat výsledky, ale cítím, že svaly zabírají jak mají a že se páteř "hýbe".
Myslím, že tato cvičení mohou pomoci i vám, protože problémy s páteří má dnes de facto každý.

Pět tibeťanů

19. listopadu 2012 v 22:09 | Lúmenn
Založila jsem novou rubriku o cvičení, v níž je zatím jeden článek, který jsem přidala již před vděma lety - o Pozdravu slunci, jógovém cviku.
Přiznám se, že jsem se na jeho cvičení vykašlala, ale byla doba, kdy jsem jej cvičila každý den a vždycky mi to moc pomáhalo a cítila jsem se strašně dobře. Vlastně je tahle rubrika i tak trochu pro mě, aby mě dokopala k tomu, častěji cvičit.
Tento článek shrnuje poznatky a návod na cvičení k metodě Pět tibeťanů, je to pět jednoduchých cviků, které pomáhají utužit zdraví. Já je nikdy nezkoušela, ale můj táta je jednu dobu cvičil asi dva měsíce a říkal, že se cítí strašně dobře, tak věřím, že to bude k užitku i někomu z vás:)

Pozdrav slunci

19. října 2010 v 15:14 | Lúmenn
Jógu jsem nikdy nijak zvlášť nepraktikovala - většina jejích cviků byla pro mou dynamickou povahu příliš pomalá. Ze všech jogových lekcí, jež jsem absolvovala (a u nichž jsem nikdy dlouho nevydržela:)) mi v hlavě uvízl jediný cvik, který jako jediný cvičím až do dneška a jehož účinky na sobě pozoruji.
Je jím pozdrav slunci, snad nejznámější cvik z jógy. A protože vím, že po každém jeho cvičení se cítím o něco svěžejší a uvolněnější, napadlo mě, že bych vám ho mohla doporučit a třeba se najde někdo, kdo ho dosud nezná a bude chtít vyzkoušet:)
 
 

Reklama