Dokumenty, videa a filmy

O cukru, přírodních antibioticích a manipulaci, jež nás ovládá

20. července 2015 v 21:23 | Lúmenn
V práci hodně poslouchám rádio a protože mě skutečně nebaví stále omílané písničky, pouštím si obvykle archiv Českého rozhlasu, kde nacházím nepřeberné množství úžasných pořadů. Jedním z nich je i Kupředu do minulosti z ČRo2, kde se moderátorka pokouší nalézt staré recepty na nové problémy lidstva. Se zájmem jsem si poslechla zejména díly o přírodních antibioticích a o škodlivosti bílého rafinovaného cukru, které mě v mnoha věcech hodně nakoply a doufám, že správným směrem. Ráda bych se s vámi o tyto skvělé poznatky podělila - více najdete v celém článku.

Náš příběh

23. dubna 2015 v 21:17 | Lúmenn
Tohle video mi dnes poslal e-mailem dědeček a musím říct, že i když jsem podobných videí viděla spousty, tohle na mě zvláštním způsobem zapůsobilo. Dýchá z něj veliká síla a přesně mi mluví z duše a shrnuje to, o čem přemýšlím poslední týdny.
Má jen osm minut a shrnuje vše, co se mi honí už roky v hlavě. Je o nás všech, o lásce k ostatním a o tom, jak snadné je ničit a jak těžké tvořit. A také o tom, že každý člvěk je jedinečný a každý máme svůj příběh a je v naší moci změnit svět, psát svůj vlastní příběh a nasměrovat lidstvo lepším směrem. Každý z nás má tu moc být lepším člověkem, tak proč s tím nezačít hned?:) Doufám, že vás video příjemně nakopne tak, jako nakoplo mě:)

Léčba rakoviny zevnitř

7. října 2014 v 5:44 | Lúmenn
.Dnes jsem narazila na zajímavý dokument o strašáku dnešní doby - rakovině. Ještě jsem jej neshlédla celý, ale v podstatě shrnuje poznatky, které jako by si lidé stále neuvědomovali a co si budu nalhávat - ani já sama na to často nedbám. Stres, nevhodná strava, toxiny v jídle, nápojích, ve vzduchu, to všechno přispívá ke vzniku zhoubných nádorů - a přesně eliminace těchto vlivů zase nastartuje tělo zpět k ozdravnému procesu, pokud není příliš pozdě. Moderní léčba chemoterapií a ozařováním naopak spíše napomáhá rozvoji této strašné nemoci a točíme se v bludném kruhu. Dokument ukazuje, že nejen invazivní cestou se dá dospět k vyléčení a mnohdy stačí změnit životní návyky a tělo si poradí.

Nemějte starosti vůbec o nic:)

24. července 2014 v 5:00 | Lúmenn
Mooji je šedesátiletý Jamajčan, který se učil u indických mistrů a dnes je duchovním učitelem. Jeho vysmátá tvář napovídá, že mu učení starých mistrů pomohlo a skutečně si s ničím starosti ani vrásky nedělá.
V krátkém videu, které najdete v tomto článku, shrnuje své poznatky o životě a učí nás, že si někdy děláme úplně zbytečné starosti - lepší je prostě nechat věci být, plynout kolem sebe a ony se prostě nějak udějí samy. Pusťte si krátké video a hoďte nohy na stůl a poslouchejte uklidňující smích Moojiho. Ne všechno, co člověk řeší, vyřešit lze a je potřeba. A pohledem na modrou oblohu a širokým úsměvem nic nezkazíte:)

Bez nohou, bez rukou, bez starostí

6. února 2014 v 13:07 | Lúmenn
Tohle video se mi dostalo do rukou už před dlouhou dobou, ale až nyní jsem si vzpomněla, že tahle úžasná motivace v podobě smíška bez rukou a nohou ještě chybí na těchto stránkách.
Hodně z nás je přesvědčeno, že jsou k ničemu a že nemají šanci v životě nic dokázat. A přitom si neuvědomujeme, že můžeme být čímkoli a dokázat cokoli a jediné, co nás limituje, je naše mysl.
Nic Vujicic, muž z videa, na svět přišel s velice těžkým postižením a přesto se dokáže usmívat a předávat lidem svoji neuvěřitelnou vnitřní sílu. Má ženu a dítě. Je šťastný. Jeho videa doporučuji vše, co potřebují zvednout náladu a vlít trochu elánu do žil:)

Vítejte v Matrixu!

2. září 2013 v 5:40 | Lúmenn
Představte si, že každou vteřinu svého života určujete, co uvidíte, uslyšíte, co se stane. Že vaše myšlenky dávají tvar vaší realitě, že vaše stesky a bolesti, vaše radosti a nálady, to vše se promítá do vašeho života a ovlivňuje váš život.
Zdá se to neuvěřitelné? Jako kouzla z pohádky? A co když tohle všechno dávno určuje kvantová fyzika, dosud pořádně neprobádaná věda, která se snaží odpovědět na prazákladní otázky vzniku hmoty a přitom jen nachází další a další neznámo?
Krátké video o kvantové fyzice, matrixu, holografickém vesmíru a dalších fenoménech, které se dají shrnout pod jedinou větu - zákon přitažlivosti funguje.

Skutečná krása záleží jen na nás

4. května 2013 v 15:15 | Lúmenn
Krása. Jak subjektivní vlastnost to je - co jednomu připadá krásné, druhý vnímá jako ošklivé a naopak. Je máloco na světě je objektivně krásné a o to více to platí o lidech. Velká část lidské krásy vyvěrá z vnitřku a veselá slečna, která má širší nosík a větší boky může působit mnohem přitažlivěji, než modelka z časopisu, co zamlkle sedí v koutě. To, co si o sobě myslíme, vyzařuje navenek jako světlo naší vnitřní krásy a podle toho se k nám chová naše okolí i my samotní.
Pokud se milujeme, dopřáváme si více lásky, radosti a dobré nálady, cítíme-li k sobě nenávist, těžko do svého života pustíme jakékoli barvy a nutíme si jen šeď.
O tom, že není třeba se tvrdě odsuzovat, ale je dobré v sobě najít něco krásného kdykoli a jakkoli, natočila teď společnost Dove nádherný kratičký spot, který doporučuji všem, kteří si dostatečně nevěří a nemají se v lásce. Skutečná krása se totiž skrývá v hlavě a srdci, nikde jinde...

Dá se žít bez jídla?

24. března 2013 v 16:13 | Lúmenn
Přes kamaráda se ke mě dostal velice zajímavý dokument, který se zabývá tzv. breathariány - což jsou lidé, kteří se (prý) neživí přijímáním potravy, ale pouze za pomoci slunečního svitu, trochy vody a zejména "prány", životní, vesmírné energie.
Dokument je v němčině s českými titulky a trvá téměř hodinu a půl. Bohužel jsem ještě neměla dostatek času shlédnout ho celý, ale od kamaráda vím, že je přímo nabitý informacemi a po jeho shlédnutí už pro vás myšlenka toho, že se člověk může stravovat i jinak, než "materiální" stravou, nebude tolik nepřijatelná.
Co myslíte? Je možné naladit hmotné tělo na duchovní potravu? Podívejte se na dokument a diskutujte:)

Zážitky blízké smrti

7. ledna 2013 v 14:45 | Lúmenn
Zážitky blízké smrti (near death experience = NDE) jsou zážitky, které člověk prožije v okamžiku klinické smrti či hlubokého bezvědomí. Většinu z nich spojuje to, že lidé cítí lásku a klid, příjemné pocity souznění a vidí světlo. Časté je také to, že člověk vidí své tělo zvenčí, jako by se vznášel nad ním a je schopen popsat dění v nemocnici do nejmenších detailů. Při výletu mimo tělo není výjimkou setkání s "Bohem", anděly nebo zemřelými blízkými.
Já osobně těmto zážitkům naprosto bezmezně věřím a četla jsem na toto téma několik knih. Sama jsem již blízko smrti byla a dokážu si dost představit, jaké to je. Jsem bytostně přesvědčena, že smrtí náš život nekončí, ale pokračuje do třetí dimenze, do "nebe" odkud se pak časem znovu reinkarnujeme do nového těla. Ale reiknarnaci teď ponechme stranou - toto video je o lidech, kteří přežili klinickou smrt a povídají o ní své hluboké zážitky, které je změnily na celý život.
Doporučuji zhlédnout všem, kteří mají strach ze smrti a bojí se, co bude po ní. A i těm, co jsou zvědaví a plní otázek. Čtyři autentické příběhy lidí snad nemohou nechat nikoho na pochybách...

19 minut, které vám změní pohled na svět

18. prosince 2012 v 4:15 | Lúmenn
Další přírůstek do rodinky článků se zajímavými dokumenty a filmy není tolik duchovní, jako spíš záhadologický, ale není tím o nic méně zajímavý. Jeho název je velice příznačný - 19 minut, které ti změní pohled na svět. A skutečně - pokud jste až doteď nevěřili na mimozemský život a inteligentní bytosti mimo naši modrou planetu, po zhlédnutí tohoto videa už nebudete mít na vybranou. Pokud se vám nechce většinu videa koukat na výpovědi očitých svědků z řad výzvědných služeb nebo armády, přetočte někam k patnácté minutě, kde to začne být teprve zajímavé.
Určitě znáte fenomén kruhů v obilí. Jeden obzvlášť zajímavý kruh v obilí vznikl před nějakou dobou v Anglii a vlastně přímo dokazuje mimozemský inteligentní život - ale my lidé co? Jsme dál hluší a slepí. A co vy - prohlédnete? A kdo ví, třeba se již brzy ukáže, jestli jsou mimozemšťané skuteční, bohové vědí, co se stane již tento pátek:)
 
 

Reklama