Duchové

Jak bezpečně vyvolávat duchy zemřelých?

3. března 2014 v 15:46 | Lúmenn
Nedávné články o vyvolávání duchů (Proč je nebezpečné vyvolávat duchy a Vyvolávání duchů - otázky a odpovědi) vzbudily velký ohlas a někteří z vás se ptali, zda existuje bezpečná cesta, jak se zkontaktovat s duchy našich zemřelých blízkých.
Taková cesta existuje a to za pomoci vizualizačních technik. Ještě bych ráda zmínila jednu zvláštní techniku, která je ale vhodná skutečně jen v datu, k němuž je určena a jde o Samhainový rituál k uctění předků. I v této vizualizaci, spojené s rituálem, se můžete zkontaktovat s vašimi zesnulými předky.
Ale my se dnes naučíme něco jiného a tím je vizualizační technika, díky níž můžete komunikovat s duchy.

Vyvolávání duchů - otázky a odpovědi

24. února 2014 v 5:45 | Lúmenn
Nedávno jste si mohli přečíst článek, ve kterém se dozvíte, proč není dobrý nápad vyvolávat duchy a koho vlastně do našeho světa svým rituálem zvete. Před čtením tohoto článku, jenž je jeho přímým pokračováním, ho určitě nevynechejte. Najdete ho ZDE.
Dnes se podíváme na nejčastější otázky a odpovědi ohledně této oblíbené kratochvíle zejména mladších slečen, které začínají koketovat s magií a doufám, že i ti největší dobrodruzi z vás pochopí, proč je lepší se této praktice zcela vyhnout. Na druhou stranu kontakt se zemřelými není vyloučen a pokud po něm toužíte, ve třetí části této série článků se na něj zaměříme.

Proč je nebezpečné vyvolávat duchy?

22. února 2014 v 17:50 | Lúmenn
Poměrně často se setkávám s dotazem, jak vyvolávat duchy. A pokaždé odpovídám stejně - že žádné rady na tohle téma neposkytuji, protože celý rituál vyvolávání duchů je příliš nebezpečný. Bohužel ti, kteří touží po dotyku tajemna, nemusí prosit o radu zkušenější, bohatě stačí zadat heslo "vyvolávání duchů" do googlu a vyjedou jim desítky odkazů se "zaručenými návody". Mladé dívky, protože ty jsou nejčastějšími experimentátorkami, pak zkusí první návod, který se jim zdá zábavný, a neštěstí je na světě.
Možná se vám zdá, že zbytečně plaším a že se není čeho bát. Proto sepisuji tento článek, abych vysvětlila, proč před vyvoláváním duchů tolik varuji a sama jej netoužím provozovat.

Bludné duše a emoční/mentální těla

18. ledna 2010 v 17:30 | Lúmenn
Poslední část, která nám chybí ke kompletnímu "rozebrání" tématu duchové - tedy toho, co je duchy obvykle nazýváno a co jimi obvykle ani v nejmenším není. V tomto článku to (narozdíl od předchozích dvou - Emoční otisk a Astrální bytosti) bude ale opravdu o těch fenoménech, které si označení duch nárokovat mohou. Zejména se zblízka podíváme na bludné duše, což je nejklasičtější představa o jakémkoli "duchovi" a pak ještě něco, co bludnou duši připomíná a sice zbytek mentálního/emočního těla zesnulého jedince.

Emoční otisk

17. ledna 2010 v 16:12 | Lúmenn
Tento článek má vnést trochu světla do fenoménu, který většina lidí nazývá "duch" - aniž by přesně věděla, co to je a proč mu to chodí po domě. Více článků na toto téma najdete v úvodníku k tomuto tématu zde - Trocha duchařiny aneb opravdu je svět plný duší zemřelých?
V tomto článku si osvětlíme pojmy emoční otisk, který osobně ráda přirovnávám k videokazetě, zjistíme kdy vzniká a proč vzniká a hlavně to nejdůležitější a totiž, že nám nemůže nijak ublížit:)

Trocha duchařiny aneb opravdu je svět plný duší zesnulých?

16. ledna 2010 v 14:25 | Lúmenn
Pořád jsem rozvažovala, uvažovala, přemítala a přemýšlela - dát sem tyto články nebo nedat?
Striktně se snažím dodržovat příjemnou atmosféru těchto stránek, nic smutného, špatného ani destruktivního, samé krásné věci. Jenomže nutno uznat, že na světě nejsou jenom samé krásné věci, ale že i k těm nejjasněji zářícím jedincům tu a tam pronikne stín temnoty a negativních energií. A my bychom možná měli vědět, co to je zač a co s tím dělat.
Mimoto tyhle články nejsou vyloženě zaměřené na destruktivní bytosti. Vlastně ty se tam dostaly spíš omylem - původně jsem tuhle sérii článků napsala proto, že většina lidí má mylné přestavy o duchách (špatné skloňování je zcela záměrné, aby nešlo na záměnu se slovem duše). Myslí si, že každý duch je automaticky duše mrtvého člověka, co zůstala na tomto světě. Ale to by to tady tedy pěkně vypadalo! Podle toho, kolik zjevení se potuluje po starých domech, hřbitovech a kolik takových duchů vídám jen já sama by za chvíli všechny duše došly a "tam nahoře" už by nezbyl nikdo, kdo by se zapojoval do reinkarnačního koloběhu:) Jistě, jsou nebožáci, jejichž duše zůstala tady na zemi, ale ti tvoří jen část z duchařských zjevení - někdo říká že desetinu, někdo že čtvrtinu. Inu každopádně to zdaleka nejsou všichni. Kdo je tedy ten zbytek? Jaké bytosti se nám potulují po téhle planetě, bytosti, které nejsou vidět a jen tu a tam postraší citlivého jedince, zruší kamery nebo nadělají binec v pokoji?
Právě o nich budou pojednávat následujícící články:

Následujícím bytostem říkáme duchové. Ve skutečnosti ale můžeme
duchařská zjevení rozdělit na tyto bytosti a jevy:


(názvy jevů a bytostí slouží jako odkazy na články o nich)

PS: všechny články jsou o nové poznatky rozšířené a lehce upravené články, které se nachází na mém osobním blogu lumenn.blog.cz v rubrice Záhady a tajemno. Myslím, že ale na těchto stránkách je čtenáři zužitkují více. Pokud jste četli články na mých osobních stránkách už dříve a některé údaje nekorespondují, platí vždycky verze tady na Poslu, která je novější a informace v ní jsou přesnější. Děkuji za pochopení;)
 
 

Reklama