Knihovnička magie

D.Deida: Cesta pravého muže

7. listopadu 2016 v 21:11 | Lúmenn
CESTA PRAVÉHO MUŽE
Autor: David Deida
Rok vydání: 2011 (česky), 2008 originál
Vydavatelství: Synergie
Počet stran: 216
Koupit za 275Kč lze třeba zde.

Můj drahý si před časem uklízel šuplík s ponožkami a mezi nimi na něj vypadla tahle knížka. Prý ji dostal před pár lety od taťky, aby si v hlavě srovnal nějaké věci a vyřešil svoje vztahové problémy. Ale celou tu dobu ležela jen neotevřená a nepřečtená, zahrabaná pod ponožkami. Tak, jak jsem zrovna seděla, na zemi, v rozuklízeném pokoji, jsem knížku na chvíli otevřela a začetla se. Z krátkého začtení nakonec byla asi hodina. Natolik mě, jako ženu, knížka uchvátila svou moudrostí a místy až neuvěřitelně přesným popisem ženské duše srozumitelnými slovy a příklady pro muže. A drahý ji dostal k přečtení povinně:)

B.Werber: Tanatonauti - Cestovatelé za hranice smrti

4. dubna 2016 v 19:22 | Lúmenn
TANATONAUTI - CESTOVATELÉ ZA HRANICE SMRTI
Autor: Bernard Werber
Rok vydání: 2009 (česky), 1994 (originál)
Nakladatelství: Knižní klub
Počet stran: 541

Není obvyklé, abych v rubrice "knihovnička magie" recenzovala beletrii, ale v tomto případě musím udělat výjimku. Kniha Tanatonauti je sice románem na pomezí sci-fi a mysteriózna, ale je prodchnutá mnoha úryvky z nejrůznějších mytologií a hlavně obsahuje mnohem hlubší podtext, než by se u prostého sci-fi příběhu mohlo zdát.

A.Strunecká: Doba jedová

6. března 2016 v 8:00 | Lúmenn
DOBA JEDOVÁ
Autor: Anna Strunecká, Jiří Patočka
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: Triton
Počet stran: 296
Koupit můžete za 284Kč třeba zde.

Tato kniha není zástupcem duchovní literatury, ale přesto má v mé knihovničce (té blogové i té reálné) své místo. Poutavě a při tom velmi podrobně popisuje nejrůznější látky, které do sebe dostáváme, ať už v potravě, vodě či léčivech a varuje před jejich nežádoucími účinky, které mnohdy nejsou lékařskými kapacitami uznány a bývají bagatelizovány. Kniha obsahuje velký počet zdrojů pro další studium a člověk si tak může utvořit názor sám, autorka se snaží direktivně nenakazovat, spíš přimět k zamyšlení. Přesto je to čtení místy dost děsivé.

M.Grey: Cyklická žena

21. února 2016 v 20:53 | Lúmenn
CYKLICKÁ ŽENA
Autor: Miranda Gray
Rok vydání: 2013
Vydavatelství: Osule
Počet stran: 263
Koupit můžete třeba zde za 323Kč.
Konečně zase oživuji rubriku Knihovnička magie, ačkoli tato kniha nemá s magií a esoterikou až tolik společného - i když, jak se to vezme:) Magie pravidelného cyklu každé ženy je něco, co funguje jako dobře promazaný stroj a pochopení jejích zákonitostí může pomoci mnoha ženám ke spokojenosti.

M.Ruiz: Pátá dohoda

11. března 2015 v 12:00 | Lúmenn
PÁTÁ DOHODA
Autor: Don Miguel Ruiz, Don Jose Ruiz
Rok vydání: 2010
Nakladatelství: Pragma
Počet stran: 240

Jako by to bylo včera, pamatuji si, jak sedím na balkóně v domě mojí maminky, kde už roky nežiju, svítí slunce, je nádherný letní den a já hltám knihu Čtyři dohody. Tehdy jsem hltala všechny knihy tohoto typu, pravda, ale tahle na mě hodně silně zapůsobila a z její moudrosti čerpám dodnes, i když už je to hodně let, co jsem ji četla. Pátá dohoda se může zdát jako zbytečná nádstavba k dokonalé životní filozofii, ale není to tak docela pravda. I tato kniha má v sobě důlěžitá poselství a popisuje je trochu jinak, než předchozí dílo Toltéckého "šamana".

L.Flášarová: Totemová zvířata

20. června 2014 v 6:30 | Lúmenn
TOTEMOVÁ ZVÍŘATA
Autorky: Lenka Flášarová, Jolana Housnarová
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: Labrix
Počet stran: 238

Tuhle knihu mám již od loňska, ale trvalo mi dlouho se k ní dostat. Příjemně mě překvapilo, že je od českých autorek a přesto se dotýká šamanismu a kultu zvířat našich předků. Ke knize jsou přiloženy také karty.

S.Cunningham: Magie země

13. února 2014 v 22:05 | Lúmenn
MAGIE ZEMĚ
Autor: Scott Cunningham
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: Grada
Počet stran: 123

Jedna z nejlepších knih o přírodní magii, která se mi dostala do rukou. Dostala jsem ji předloni pod stromeček a téměř rok ji měl půjčenou můj blízký kamarád, který se jí jen těžko vzdával. A měl dobré důvody.

Thea: Čarodějné umění

29. dubna 2013 v 22:31 | Lúmenn
ČARODĚJNÉ UMĚNÍ
Autor: Thea
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Fontána
Počet stran: 223

Tuhle knihu jsem dostala k nedávným narozeninám a popravdě jsem od ní čekala trošinku víc, než to, co už většinou dávno znám. Na druhou stranu je to velice dobrý průvodce pro ty, kteří s magií začínají - a to zejména dívky a ženy.

M. Foučková: Jsem a Já jsem

29. března 2013 v 19:14 | Lúmenn
JSEM a JÁ JSEM
Autor: Marta Foučková
Rok vydání: 1998
Nakladatelství: Nakladatelství tiskárny Vimperk
Počet stran: 190 a 187

Dvě knihy, které jsem četla již před velice dlouhou dobou a až nyní jsem si uvědomila, že ve výčtu na těchto stránkách chybí. Přitom patří ke knihám, které naprosto zásadně ovlivnily můj názor na svět a bez jejich přečtení by moje víra v reinkarnaci nebyla tak silná.

Ch.Jette: Tarot - práce se stínem

27. ledna 2013 v 5:50 | Lúmenn
TAROT - Práce se stínem
Autor: Christine Jette
Rok vydání: 2006
Nakladatelství: Synergie
Počet stran: 252
 
 

Reklama