"Kouzla"

"Kouzlo" devíti uzlů

27. června 2014 v 5:40 | Lúmenn
V posledním článku jste se mohli dočíst o keltských propletencích a já slíbila, že se zmíním o magii uzlů. Začneme jednoduše - velice známým kouzlem devíti uzlů, které slouží ke splnění přání, popřípadě se dá využít k ochrannému rituálu.
Kouzlo je velice snadné a většinou je nejlepší je provádět při přibývajícím měsíci tak, abyste uvázali uzly deset dní před úplňkem a pak každý den jeden z uzlů rozvazovali, aby vrchol kouzla přišel za úplňku. Pokud používáme "kouzlo" devíti uzlů k ochraně, pak uzly nerozvazujeme vůbec a nejlepší je vykonat rituál přímo o úplňku.

Snadné „kouzlo“ lásky

6. února 2014 v 13:32 | Lúmenn
Každý touží po univerzálním a perfektně fungujícím kouzle lásky, které způsobí, že se do vás někdo zamiluje. Tak jednoduché to není, protože nesmíme zapomínat, že je naprosto nepřípustné magií ovlivňovat svobodnou vůli člověka, ale rozhodně si můžete do života lásku přitáhnout.
Jedno složitější "kouzlo" lásky tady už mám, pokud si troufáte, najdete ho zde.
(mimochodem: jak už jsem několikrát zmiňovala, nerada používám slovo kouzlo, protože mi přijde moc zprofanované a ne zcela vyjadřující povahu věci a proto jej naleznete v nadpisu v uvozovkách.)

Byliny pro magii

6. února 2014 v 13:30 | Lúmenn
V léčitelství jsou často využívány byliny pro jejich jedinečné vlastnosti - ale bylinky mají nejen moc léčit a uzdravovat, ale dají se velmi dobře využít i při magické práci, díky své specifické energii. Na každý druh rituálu či kouzla se hodí jiná bylinka a já vám teď přináším jejich seznam, který pochází z knihy vynikajícího autora Scotta Cunnighama Magie země (o které si zde taky budete moci brzy přečíst).

Vánoční magie

6. února 2014 v 13:17 | Lúmenn
Vánoce jsou magickým obdobím - naši předkové v tuto dobu slavili nejrůznější oslavy zimního slunovratu, vítali obrat sluneční cesty, kdy se dny opět začínají prodlužovat a ačkoli je všude sníh a mráz, zima již nemá proti jaru šanci. Více o svátku Yule se můžete dočíst zde.
My se ale dnes podíváme na staré lidové pověry a zvyky, které se k Vánocům vážou a které si můžete vyzkoušet i vy.

Jak je to se zrcadly

1. srpna 2011 v 15:37 | Lúmenn
Zrcadel je plné naše okolí - každý máme určitě zrcadlo minimálně v koupelně, někdo nosí zrcadlo v peněžence, jiný ho má v ložnici, předsíni nebo rovnou po celém bytě. A přitom si málokdo uvědomuje esoterický význam zrcadel a jejich sílu, která je nebezpečnější, než si mnozí z vás myslí. Zrcadlo není totiž jen odrazovou plochou, před kterou se můžete učesat, ale zrcadlo je jednou z nejsilnějších bran do jiných dimenzí a také vstupní branou pro celé zástupy bytostí, z nichž byste si většinu domů nepozvali. Jak je to se zrcadly a jakým způsobem se před jejich mocí chránit vám odhalí tento článek.

Zapuzující „kouzlo“

10. března 2011 v 15:21 | Lúmenn
Toto "kouzlo" (jak často zmiňuji, slovo kouzlo dávám do uvozovek, protože jej nemám v lásce, ale nevím, jak lépe nazvat magickou práci a práci s myšlenkami) je vhodné použít, pokud je ve vašem životě někdo nebo něco, co vám nevyhovuje. Může to být nevhodná situace, nepříjemný člověk, ale také vleklá nemoc. De facto cokoli, co vám působí nepříjemnosti a vy se toho chcete co nejdříve zbavit.
Pokud odháníte ze svého života člověka, nezapomeňte, že je důležité na něj nemyslet s nenávistí. Nepřivoláváte kletby, jen ho žádáte, aby z vašeho života odešel a přestal vám působit nepohodlí a stres. Pokud si budete vizualizovat člověka, jak mizí z vašeho života, dopřejte mu, ať se ve vaší představě usmívá a je šťastný, to, že vám působil bolest byla jen lekce, kterou vám musel předat a vy byste se na něj neměli zlobit, protože tím nakonec stejně ublížíte jen sami sobě.
Zapuzující "kouzlo" se dá použít i na negativní myšlenky a emoce, které vás sužují a trápí.

"Kouzlo" lásky

7. března 2011 v 12:00 | Lúmenn
Na každého z nás někdy v životě přijde pocit osamění a smutku, pokud ale máme po ruce spřízněnou duši a někde po zemi chodí naše druhá polovina, milující a milovaná bytost, je snazší tenhle pocit zahnat a oddat se lásce a víře. Bohužel ne každý má to štěstí, aby takového člověka našel a právě k tomu by mělo pomoci toto "kouzlo".
Díky kouzlu lásky nazaručíte, aby vás někdo konkrétní miloval, ale přivoláte do svého života člověka, u nějž je velká šance, že k sobě zahoříte láskou. Nezapomeňte, že "kouzlo" za vás neudělá všechno, možná na ulici vrazíte do svého vysněného protějšku, ale mnohem více pravděpodobné je, že ho najdete, když ho budete hledat. Posilte proto moc "kouzla" lásky i tím, že se třeba vydáte do klubu, přihlásíte se na sociální síť nebo se rozhodnete seznámit s novými lidmi na nějakém kurzu. Pokud magii vyjdete vstříc, je mnohem větší pravděpodobnost, že vaše srdce brzy zahoří láskou, po které toužíte.

Miska ochrany

14. září 2010 v 12:55 | Lúmenn
Tahle mistička, která chrání váš dům či byt před démony a dalšími nechtěnými návštěvníky, je velmi jednoduchá na výrobu, ale odmění se vám vysokou účinností. Spojuje v sobě jedny z nejsilnějších ochranných ingrediencí a pokud nejste pod palbou nějakých fuj fuj bytostí, měla by vám vydržet i několik měsíců. Máte-li pocit, že přestává fungovat, všechny její části vyměňte za nové.

Rituál na splnění přání

24. srpna 2010 v 10:00 | Lúmenn
Pokud u každého "kouzla" platí, že hlavní není jeho provedení, ale myšlenka v něm obsažená, pak u tohoto to platí dvojnásob. Existuje bezpočet provedení tohoto rituálu, ten, který zde popisuji, se osvědčil mně, ale vy samozřejmě můžete použít kteroukoli modifikaci, kterou naleznete nebo ji sami vymyslíte. Hlavní je se plně soustředit na myšlenku (v tomto případě vaše přání, která chcete, aby se vyplnila), ten zbytek je jen pomůcka, aby se znásobila síla vaší mysli.

Ochrana místa za pomoci živlů

15. června 2010 v 10:31 | Lúmenn
Trošku jsem rozmýšlela, jestli tohle "kouzlo" umístit do živlové magie, kam by svým zaměřením mělo patřit, ale nakonec jsem se rozhodla je ponechat v obecké praktické rubrice a z živlové magie do něj jen vytvořím odkazovou cestičku. To jsem to hezky vymyslela:)
A o co jde? Tohle "kouzlo" (uvozovky jsou tam proto, že tohle slovo nesnáším, ale nenapadá mě žádné lepší, to jen pro ty, kdo to ještě neví:)) má už skoro podobu rituálu, je tedy trošku složitější, ale za to narozdíl od rituálu funguje hned po té, co je vykonáte a je velmi účinné.
 
 

Reklama


Rubriky