Léčivá moc vody

Voda jako lék

27. června 2012 v 21:50 | Lúmenn
Asi největší vědeckou kapacitou, která se zabývala léčbou vodou, je lékař íránského původu Fereydoon Batmanghelidj. Tento lékař je autorem publikací o léčbě vodou - Voda pro zdraví, léčbu a život nebo Mnohá volání vašeho těla po vodě.
Jeho názory jsou převratné a nejsou vědeckou obcí uznávány - zejména proto, že voda není marketingově zneužitelná a nejde na ní vydělávat, jako se to děje s nejrůznějšími léky.
Původně jsem o něm chtěla sepsat celý článek, ale vše podstatné, co se o něm můžete dozvědět, zjistíte z rozhovoru, jehož autorem je Mike Adams. Doktor Batmanghelidj v něm shrnuje všechny své poznatky a odpovídá na palčivé otázky. Chcete-li vědět, jak si téměř zdarma a naprosto zdravou cestou léčit bolesti, astma, deprese a další neduhy dnešního světa, určitě si tento článek přečtěte. A než se pustíte rozhovoru, našla jsem krátké info o tomto výjimečném lékaři - přečíst si jej můžete na tomto odkaze.

Levitovaná voda

29. května 2012 v 19:26 | Lúmenn
Zatím poslední částí seriálu o různých druzích léčivé vody je voda levitovaná. Tento název získala proto, že se připravuje pomocí složitého přístroje, kde je roztočena neuvěřitelnou rychlostí až na 1500 km/h. Proces roztočení vody v extrémní rychlosti má mít za následek smazání veškerých škodlivých informací, které mohou být ve vodě uloženy, a má propůjčit vodě mimořádné léčivé vlastnosti.

Spinovaná voda

4. května 2012 v 5:30 | Lúmenn

Další přírůstek do rodiny článků o léčivých účincích vody. Dosud jsme se bavili o vodě diamantové a křišťálové, teď se podíváme na vodu spinovanou.

S touto metodou přišel David L. Kaas, Američan, kterého dlouhodobě trápily těžké zdravotní problémy. Jednou mu prý Bůh svěřil metodu, jak se může vyléčit a on tuto nauku šíří dál. Spinovat vodu si opět můžete sami doma, není k tomu třeba žádných zvláštních přístrojů ani kamenů a je to zcela zdarma.

Křišťálová voda

2. května 2012 v 21:32 | Lúmenn
V této nové rubrice o léčivých účincích vody bych vás chtěla seznámit s různými druhy léčivé vody - s některými mám osobní zkušenost, s jinými ne, ale tento přehled má sloužit hlavně pro vaši orientaci a případnou inspiraci. Dnes se podíváme na vodu křišťálovou.
Jak již název napovídá jedná se o vodu, která vzniká za použití křišťálu - ten se dá zakoupit v jakékoli prodejně s kameny nebo i na internetu (tam ale nákup nedoporučuji). Více o křišťálu a jeho účincích se můžete dočíst tady.

Diamantová voda

18. dubna 2012 v 22:45 | Lúmenn
V této nové rubrice o léčivých účincích vody bych vás chtěla seznámit s různými druhy léčivé vody - s některými mám osobní zkušenost, s jinými ne, ale tento přehled má sloužit hlavně pro vaši orientaci a případnou inspiraci. Prvním druhem takzvaně léčivé vody je voda diamantová.
Tento název vznikl podle vody, kterou vytvořila již ve 12.století Hildegarda z Bingenu tím, že do obyčejné vody přidala přírodní diamanty. Na konci 20.století tento název přejal Francouz Joël Ducatillon pro svoji technologii převibrování vody.

Zázračná voda:)

10. března 2010 v 14:59 | Lúmenn
Možná si ještě vzpomenete, že jsem tu v listopadu zveřejňovala článek s názvem Léčba vodou - můj experiment, kde popisuji nejen léčivé vlastnosti vody, ale taky tam plánuju vyzkoušet vodoléčbu sama na sobě.
Uplynul nějaký ten pátek, na článek jsem zapomněla, ale moje podvědomí zjevně ne a tak mě v posdledních týdnech něco stále nutilo vynechávat z pitného režimu šťávy, minerálky, čaje a další ochucené nápoje. Postupem času jsem si na stálý příjem vody tak zvykla, že ji piju vlastně pořád - jen občas i udělám čaj nebo si koupím nějakou ovocnou šťávu, nejlép přírodní bez konzervantů a sladidel.
A poslední týden si začínám říkat, že bych mohla navázat na článek o vodě, protože můj malý experiment s pitím vody právě probíhá a divte se nebo ne, má opravdu výsledky a to přímo skvělé.
No a protože všechno souvisí se vším a náhody neexistují, čtu včera u Alue na webu přednáška na téma voda, kterou převzala od Tomáše Marného. Můžete si o tomhle docela kontroverzním člověku myslet, co chcete, ale ta přednáška o vodě vážně stojí za přečtení a jsou v ní velmi zajímavé věci (přečíst si ji můžete ZDE).
No a jak jsem to tak četla, řekla jsem si, že asi dozrál čas ukázat vám své vlastní výsledky, které se na mě projevily po pití vody. Tak tedy...

Léčba vodou - můj experiment

8. listopadu 2009 v 21:04 | Lúmenn
Dnes jsem u Alue narazila na zajímavý článek o léčbě vodou (vážně doporučuju k přečtení, najdete ho tady). Americký lékař v něm popisuje, že většina nemocí není způsobena příčinami, o jakých jsme přesvědčeni, ale za téměř všechny naše neduhy může nedostatek vody. Snažil se své studie, podložené mnoha výzkumy, někde zveřejnit, ale farmaceutický průmysl, který si na "léčbu" pacientů bere výsadní právo, mu v tom všemožnými způsoby bránil. Negativní kampaň, cenzura jeho přednášek apod. Však to znáte, kdy se dnešnímu světu, který vládne zejména penězi, něco nelíbí, existuje bezpočet způsobů, jak nepohodlného kecálka umlčet.
Závěry pana doktora Batmanghelidja jsou ale velmi zajímavé. Nechce se-li vám docela dlouhý článek s jeho rozhovorem číst, ve zkratce je shrnu.

Většinu nemocí způsobuje nedostatek vody v těle. Málo lidí, totiž dnes pije čistou vodu, většina z nás pije sladké limonády a minerálky, čaje a kávu. Jenomže je-li v pití obsažen cukr, tělo s ním nezachází jako s vodou, ale zpracuje jej právě jako cukr. Čaj, káva a mléko jsou zase látky osmoticky aktivní, což znamená, že vážou vodu, jejich pití je pak vždy nutno vyvážit alespoň polovičním množstvím čisté vody (na litr čaje vypít alespoň půl litru čisté vody). Tímto se ale mílokdo řídí a tak naše těla nemají dostatek vody.
To má za následek stahování buněk a jejich špatnou funkci, každé tělo funguje trošku jinak a tak se nedostatek vody projeví u každého člověka trochu jinde, v závislosti na jeho životním stylu, postqvě, váze, genetických dispozicích apod.
Průměrný člověk spotřebuje denně 4 litry vody (2 litry na správnou funkci ledvin, zbytek na buněčnou látkovou výměnu a další činnost v buňách). Nedoplní-li za den tohle množství tekutin v čisté vodě, začínají být buňky jeho těla dehydratované.

Příznaky dehydratace jsou zejména:
astma
bolesti svalů a kloubů
vysoký tlak
bolesti hlavy
vysychání pokožky
špatná hybnost končetin a svalů
tmavě žlutá nebo dokonce oranžová moč (ideální moč má být zcela čirá)
alergie
rakovina
špatná funkce imunitního systému (!!!) - protože tělo "vypne" při nedostatku vody imunitní systém jako první
deprese a další mozkové a nervové choroby
výbuchy nálad (dehydratací stažené mozkové buňky nestačí rychle adekvátně reagovat)

Možná jste si všimli příznaků psaných kurzívou - to jsou ty, jimiž trpím já. Předpokládám, že minimálně jeden, ale patrně víc příznaků na sobě nebo na svých blízkých najdete i vy. Co s tím? Nic jiného než pít. Nečekejte až budete mít žízeň a pijte postupně celý den, aspoň tři, čtyři litry čisté neochucené a neperlivé vody.
MUDr. Batmanghelidej k tomu použil zajímavou metaforu - když jedete autem, taky nečekáte, až bude nádrž zcela prázdná, ale tankujete tak, ať máte benzínu vžycky dost. Proč tedy u svého těla čekáte, až dostane žízeň (=bude mít prázdnou nádrž) a nedáváte mu pít včas?

Tak to byla teorie, ale co na to já? Zní to zajímavě a velmi pravdepodobně, ale nebyla bych to já, abych si to nechtěla ověřit. A tak následující týden bude u mě ve znamení takového malého experimentu. Zařídím se podle těchto zásad, budu pít aspoň čtyři litry vody denně a každou deci ochucené šťávy nebo čaj vyrovnám vodou. Budu si postupně zapisovat, jaké změny na sobě pozoruju a dám vám vědět, jestli je voda opravdu léčivá.

Dnes odpoledne jsem tedy začala a po vypitých cca šesti deci vody mě přestala bolest hlava, která mě bolela už dva dny. Celkem jsem za odpoledne a večer vypila asi 2,5 litru vody a otupující bolest v hlavě opravdu pominula a zlepšilo se mi dýchaní. Možná je to ale jen efekt toho, že se hodně pozoruju, takže dám vědět zase zítra, jak to pokračuje:)
A co vy? Zkoušeli jste se někdy léčit tak prostm způsobem, jako je pití vody? Osvědčilo se to? Nebo naopak? Podělte se:)

Jak můj experiment dopadl si můžete přečíst TADY
 
 

Reklama