Magie měsíce

Úplněk a psychika

16. ledna 2017 v 19:15 | Lúmenn
Asi kolem málokterého jevu panuje tolik mýtů, jako právě kolem úplňku a jeho vlivu na člověka. Traduje se, že okolo úplňku přibývá nehod a sebevražd, rodí se více dětí nebo že zvířata se chovají agresivněji. Na toto téma byla publikována řada výzkumů a statistik, ale v zásadě žádný neprokázal, že by fáze měsíce měla na dění v lidské společnosti výraznější vliv.
Měsíc jako náš nejbližší vesmírný souputník ovlivňuje více dějů na zemi, samozřejmě nejmarkantnější je vzdouvání se a klesání hladiny moře, tedy příliv a odliv. V minulosti pak hrálo měsíční světlo i vliv ve statistikách zločinnosti, protože v dobách před pouličním osvětlením byl často měsíc tím jediným, co zářilo nočním chodcům na cesty. A konečně se podařilo i prokázat, že svit měsíce souvisí s délkou a kvalitou spánku. Přesto existují lidé, kteří na sobě vliv úplňku pociťují a většina magických škol počítá s vlivem měsíce pro praktikování.

Dnešní nálož energie aneb Super Měsíc v Beranu

16. října 2016 v 12:48 | Lúmenn
Včera jsem se celý večer cítila, jak lev v kleci. Byl ve mě ohromný vnitřní neklid, pořád jsem měla pocit, že je něco špatně, věci, které ve mě dlouho hnily, chtěly ven. A stačil jediný pohled na oblohu, aby mi došlo, co na to má svůj vliv - blížící se úplněk. A pak jsem se dočetla, že dnešní úplněk bude nejen neobvyklý svou velikostí, protože je Měsíc na své dráze nejblíže Zemi, ale také se nachází v Beranu a to je prostě energetická pecka jako hrom. Co všechno dešní úplňkový "Super Měsíc" přináší čtěte v celém článku.

Magická moc Luny

1. října 2009 v 16:36 | Lúmenn
Měsíc, jakožto vesmírné těleso, které se nachází nejblíže naší planetě Zemi, ovlivňuje život na ní více, než si uvědomujeme. Kromě toho, že svojí přitažlivostí způsobuje mořský příliv a odliv, ovlivňuje také lidskou psychiku. Většina lidí má při úplňku horší a neklidnější spánek a podobně na nás působí i ostatní fáze měsíce. Jak přesně to probíhá a jak toho můžete využít se dozvíte v tomto článku.

Měsíc a jeho magické vlastnosti

Ve všech kulturách a magických naukách je měsíci připisována ženská energie a to hned z několika důvodů. Ženská energie (jin) je pasivní, přijímající, naopak mužská energie (jang) je aktivní. Měsíc odráží sluneční paprsky na zemi a tudíž jeho energie je pasivní, ženská. Dalším důvodem je měsíční cyklus, který trvá 29 dní, tedy téměř stejně dlouho jako ženský menstruační cyklus a stejně jako v ženském těle se střídá fáze síly (úplněk, ovulace) a fáze útlumu (nov, menstruace).
Obdobně působí měsíc i na všechny tvory na zemi - při novu je jeho energie nejmenší, tím pádem bychom se za novu měli věnovat odpočinku a regeneraci. Při dorůstajícím měsíci energie roste a toto období je vhodné pro magické rituály spojené s posílením, ale i mimo magické praktiky je přibývající měsíc vhodný např. pro učení, fyzické cvičení a další aktivity, které v tomto období ponesou lepší výsledky. Za úplňku je energie nejsilnější a právě proto v noci nemůžeme spát, v lidech se probouzejí emoce a tak za úplňku většinou stoupá kriminalita, lidé se více hádají. Když měsíc ubývá, energie klesá a proto bychom se měli věnovat spíše očistným rituálům, v běžném životě zase například čištění organismu, chystáme-li se na dietu, je ubývající měsíc tím nejvhodnějším obdobím a regenerace těla při masážích, koupelích a léčebných procesech bude za ubývajícího měsíce také mnohem rychlejší.

Vlastnosti měsíce ve zkratce

Živel: voda
Barvy: bílá, stříbrná, fialová
Kameny: ametyst, křemen, safír, chalcedon
Kov: stříbro
Tarotové karty: Luna (XVIII), Velekněžka (II)
Znamení zvěrokruhu: Rak (22.6-22.7.)
Magické atributy: sny, plodnost, věštění, emoce, znovuzrození, astrální cestování

Fáze měsíce

První čtvrť - trvá od novu do poloviny přibývání měsíce, symbolizuje jaro. Využijte tuto fázi měsíce pro konstruktivní (tvořivou) magii a astrální cestování. Představivost sílí, sny jsou barvité a časté. Léčivé rostliny nasbírané v této fázi měsíce mají největší sílu, stejně jako každá činnost spojená s růstem a tvořením (učení, fyzické cvičení, umělecká tvorba, magická praxe…).
Druhá čtvrť - trvá od poloviny přibývajícího měsíce a vrcholí úplňkem, symbolizuje léto. Energie dosahuje vrcholu, emoce v tomto období jsou silnější než kdy jindy, pozor na hádky a agresivitu. Využijte tuto fázi opět pro konstruktivní (tvořivou) magii, ale pozor, energie může být až příliš silná a může se vymknout z rukou. Úplněk je mimořádně vhodný pro sexuální magii. V tomto období fantazie dosahuje vrcholu, sny jsou velmi časté a velmi živé, ale pozor, za úplňku se objevují častěji noční můry: růst energie (mánie), který doteď trval, se láme v pokles (depresi) - proto je o úplňku také více sebevražd.
Třetí čtvrť - trvá od úplňku do poloviny ubývajícího měsíce, symbolizuje podzim. Co jsme za přibývajícího měsíce zaseli, nyní sklízíme. Není vhodné se pouštět do nových projektů, věnujete-li se magii, pak zvolte pouze magii destruktivní (netvořící, nemusí být nutně ničivá) a očistnou. Při této fázi měsíce je nejvhodnější doba na dotahování již začatých věcí do konce, protože fantazie stagnuje a energie klesá. Sny jsou méně barvité a méně časté, tato doba není vhodná pro astrální cestování.
Čtvrtá čtvrť - trvá od poloviny ubývajícího měsíce a vrcholí novem, symbolizuje zimu. Všechno je hotovo, nezačínejte nové projekty a věnujte se regeneraci a odpočinku. V tomto období je nejméně snů, spánek za čtvrté čtvrti měsíce je nejvíce regenerační. Je vhodné provádět očistné rituály domova i těla, vypuzovat ze sebe špatné věci, úspěch budou mít diety i detoxikační praktiky. Za novu je nejlepší období pro černou magii, kterou sice nedoporučuji, ale za novu máte téměř jistotu, že rituál černé magie se neobrátí proti vám.

Měsíc a astrologie

Měsíc za jeden cyklus vstoupí do všech znamení zvěrokruhu. Každé znamení je vhodné pro jinou činnost a ovlivňuje jiné aspekty života. V jaké fázi a jakém znamení je měsíc právě teď a v jaké bude každý den až do roku 2050 se dozvíte v lunárním kalendáři (odkaz na stažení níže).

Měsíc v Beranu - odvaha, komunikace, přátelství, nové začátky, aktivita
Měsíc v Býku - peníze, růst, vůle, pozor na unáhlená rozhodnutí, mohou se vymstít!
Měsíc v Blížencích - plánování, schůzky, učení, komunikace
Měsíc v Raku - citlivost až přecitlivělost, láska, rodina, pozor na alkohol a deprese
Měsíc ve Lvu -
vášeň, sex, zábava, radost ze života, pozor na přílišnou majetnickost
Měsíc v Panně - zdraví, rodina, plnění naplánovaných povinností, uzavřenost, nevhodná doba pro kreativitu
Měsíc ve Vahách - vztahy, přátelství, ale hrozí konflikty
Měsíc ve Štíru - podezíravost, zranitelnost, zvýšená intuice a projev mimosmyslových schopností
Měsíc ve Střelci - cestování, poznávání, vymanění se ze všednosti a rutiny
Měsíc v Kozorohu - disciplína, práce, obchod, tendence k pesimismu
Měsíc ve Vodnáři - nové nápady, duchovní růst
Měsíc v Rybách - samota, magie, snění, pozor na přílišné uzavírání se do sebe

Lunární kalendář

Lunární kalendář na roky 2000 až 2050 s vyznačenými fázemi i znameními zvěrokruhu si můžete stáhnout ve formátu pdf TADY

 
 

Reklama