O autorce a o blogu

Letní režim

9. července 2013 v 18:23 | Lúmenn
Všem se velice omlouvám, ale nestíhám. MInulý týden jsem trávila v lesích za Prostějovem organizováním velké akce pro sto lidí (která se moc vydařila) a tento týden mě zase čeká metalový festival Masters of Rock, kam jedu pracovně jako reporétka časopisu Spark.
U internetu nejsem vůbec, jen v práci, kde taky nestíhám a tak nemohu odpovídat na vaše dotazy na mailu, ani tady, nestíhám psát články, nestíhám nic. Takhle podobně to bude celé léto, dříve než po prázdninách se tady do Posla na plno neopřu.
Nezlobte se na mě a buďte trpěliví, i já jsem jenom člověk a potřebuju žít jinde, než u monitoru počítače. Léto mě volá a já musím jít. Jen co padne podzimní stín, na Posla i na e-mail se vrátím a budu vám zase k dispozici, do té doby, prosím, vydržte a utečte do lesů, k vodě, na letní akce a užívejte krásného počasí:) S láskou a úsměvem vaše Lúmenn

Omluva za dočasnou neaktivitu

5. června 2013 v 18:15 | Lúmenn
Posledních dva týdny sem nepřibyl žádný článek, za což se všem věrným čtenářům omlouvám, ale neměla jsem moc volných chvil a když už, pak mě plně zaměstnávaly vaše dotazy na mailu a na nové články nezbýval nejen čas, ale ani energie. Měla jsem toho teď hodně v práci a k tomu jsem každý víkend trávila někde pryč, jeden na bitvě v Doksech a druhý pracovně jako reportérka na Metalfestu v Plzni, takže jsem skutečně neměla ani chvíli na vás a na tyhle stránky. Teď by chvíli konečně mělo být volněji a tak se Posel světla zse rozběhne tak, jak jste byli zvyklí. Děkuji všem za trpělivost:) S láskou a úsměvem Lúmennka

Posel světla bude mít brzy e-shop

8. dubna 2013 v 18:42 | Lúmenn
Zhruba před rokem jsem přemýšlela, kam chci dále ubírat svůj život a jaké mám plány do budoucna. Protože mě nejvíce ze všeho, co dělám, baví právě tento web a pomáhání lidem jsem si vyvolila za svůj cíl, bylo jasné, že se chci tímto posláním i živit, abych na něj měla dostatek času a nemusela jsem stále ztrácet čas obživou a nemoci se tak naplno věnovat stránkám a vám, čtenářům.
Rozhodla jsem se tedy otevřít obchůdek s předměty, na něž se stále ptáte, kde se dají sehnat - kameny, bylinky, knihy atd. Jenomže aby člověk mohl rozjet něco takového, potřebuje kapitál do začátku a ten jsem já neměla. Kde jej sehnat? Hodně jsem o tom přemýšlela, hledala jsem cesty skrze podnikatelské úvěry a tak podobně. Žádná cesta se nedařila, až jsem natrefila na pozvánku na casting do soutěže, v níž se dalo vyhrát až sto tisíc korun. Věděla jsem, že to je ta příležitost a věděla jsem, že jsem vedena anděly a vyšší mocí, abych s do soutěže přihlásila a peníze vyhrála. A přesně to se také stalo!

Důležité upozornění ohledně dotazů a praktická ukázka

25. března 2013 v 14:31 | Lúmenn
Vážení a milí, vedu tento web již téměř čtyři roky a za tu dobu jsem na něm strávila dlouhé hodiny práce. Nedílnou součástí stránek jsou vaše otázky, které mi posíláte do mailu nebo k nim využíváte blogovou poradnu. Dala jsem si už před lety za cíl zodpovědět všechny dotazy, které mi přijdou, trpělivě, s láskou a s nejlepším vědomím a svědomím.
Čím déle ale na stránkách pracuji, tím více dotazů mi posíláte a stávají se stále bizarnějšími. Občas už opravdu nevím, jestli si ze mě pisatel dělá legraci nebo mě chce naštvat a nebo je skutečně (nezlobte se na mě) tak neskutečně hloupý, že se na takovou věc ptá. Dlouho jsem se tomuto fenoménu snažila vzdorovat a i přes zjevnou nesmyslnost nebo neustále se opakující téma jednoho a toho samého dotazu na ně odpovídat. Ale dnes už se nějak nádoba mé trpělivosti naplnila a rozhodla jsem se vás požádat, abyste byli tak hodní a přestali mě bombardovat otázkami, které překračují hranici zdravého rozumu i vkusu.
Omlouvám se těm, jejichž dotazy jsem využila jako praktickou ukázku, ale zrovna se komplet těch nejčastějších typů dotazů sešel v Poradně a je lepší použít reálné otázky, než si něco vymýšlet.

Facebooková omluva a pár slov k dotazům

29. listopadu 2012 v 12:00 | Lúmenn
Vážení a milí čtenáři, teď mě asi budete chtít ukamenovat a jinak mi strašlivě ublížit, ale stala se taková dost nemilá věc a mě to moc mrzí a budeme to muset společně nějak napravit. Tak tedy. Hodně z vás se na mě obrací s dotazy, ať už tady na webu (kde jsou dotazy dočasně pozastaveny, o tom vás budu ještě informovat) nebo na e-mailu. A já před pár dny zjistila, že mě bombardujete dotazy i na facebooku. proč tak pozdě, když jsou některé otázky rok staré?
FB totiž vymyslel takovou věc, asi aby člověka neotravoval kdokoli cizí nebo já nevím. Každopádně zprávy od cizích lidí, s nimiž nemáme společné přátele, se nezobrazují jako nové zprávy, ale padají do kolonky "další", o níž jsem do minulého týdne neměla ani tušení. Asi již tušíte v čem je jádro pudla.

Kam zmizela Lúmennka

5. září 2012 v 18:23 | Lúmenn
Uběhly dva měsíce a na Poslovi se neobjevil ani řádek. To se stalo zatím poprvé. Moc se omlouvám vám všem, kteří jste se těšili na nové články. A taky všem, co jste psali na e-mail a odpověď přišla až za týden či dva. Prožila jsem teď v životě něco hodně ošklivého (podrobnosti na mém osobním webu) a na tyhle (doufám) po duši hladící stránky jsem neměla ani čas, ani myšlenky. Teď už se ale můj život vrací do normálu a já si uvědomuji, jak cennou lekci jsem prožila. Všechno zlé je k něčemu dobré a já doufám, že brzy budu mít zase dost sil se Poslovi věnovat.
Pokud vás za ty dva měsíce napadlo nějaké téma, které byste tu rádi viděli, směle komentujte tento článek. Prosím žádné dotazy, ty patří na mail (či do Poradny, která se snad brzy rozběhne:)), ale témata, která vás zajímají a rádi byste si o nich něco přečetli.
Děkuji, že stále tento web tak hojně navštěvujete, celé léto se čísla na počítadle skoro nezměnila a já jsem za to všem z vás, kteří hledáte poznání, světlo a pravdu, velice vděčná:) S láskou a úsměvem vaše Lúmennka

Máj, lásky čas:))

24. května 2012 v 22:01 | Lúmenn
Venku je nádherně, slunce svítí a poslední, co se mi chce, je sedět u počítače:) Byli jste teď někdy v lese nebo na louce? Ne? tak utíkejte! Všude je tolik víl a skřítků, že když si sednete na trávu, jsou všude kolem vás, dotýkají se vás a tančí okolo, štěstím bez sebe, že svítí slunce a jejich květinky rostou a sílí.
A když už na té louce budete, vezměte sebou někoho, koho máte rádi. Brášku, kamaráda, miláčka nebo pejska. Chyťte ho za ruku a běžte s ním trávou, hleďte vzhůru na nebe a nechejte se požehnat silou Matky Přírody. Neznám nic krásnějšího, než cítit vůni trávy a nechat se unést fantazií při koukání do mraků.
Ale dost snění:) Mám hodně práce a tyhle chvilky jsou mi vzácné, o to více si je ale užívám. Možná proto je na blogu teď tak málo článků. Ale zasypali jste mne dotazy a musím s tím pohnout:) Příští týden letím do Tuniska, k moři a za sluncem, takže budete muset čerpat jen z toho, co sepíšu dnes, snad těch odpovědí na vaše otázky zvládnu co nejvíce. Krásné prožití nádherného měsíce května přeje Lúmennka

Aprílové počasí:)

2. dubna 2012 v 22:18 | Lúmenn
Půl měsíce uběhlo jako voda a na stránkách se za tu dobu neudálo vůbec nic. Za tuto skutečnost se vám teď chci moc a moc omluvit a aspoň ve zkratce vysvětlit důvod své nepřítomnosti. Tím je absolutní nedostatek času - horko těžko stíhám e-mailovou poradnu, takže všechny akutní dotazy prosím tam, ale na zbytek už fakt nezůstává ani špetička volna. Píšu teď pro jeden časopis, do toho práce, pracuju na rpojektu undergroundového vydavatelství a ještě můj osobní blog, vaše maily, pár volných večerů s přítelem a přáteli...je toho prostě moc. Snad to brzy opadne a článků bude více. Pokusím se během pár dní zveřejnit co nejvíce článků, zodpovědět vaše otázky v poradně a konečně začít zveřejňovat seriál o runách, který mám rozdělaný. Buďte prosím trpěliví:)
Zároveň děkuji všem, kteří mi poslali nádherné maily plné povzbuzení a dobré nálady, díků za tyhle stránky a dotazů, v niochž mě zahrnujete vírou, že vám pomohu. Děkuji za vloženou důvěru a za slova díků, to všechno mne neuvěřitelně pohání vpřed. Děkuju!:) Vaše Lúmennka

Nestíhám...

14. února 2012 v 22:27 | Lúmenn
Mrzí mě to, ale je to tak. Skutečně nestíhám a to tak, že velmi. Nedávno jsem začala psát pro jeden časopis, což mi sežere nemálo času, do toho moje obvyklá práce, vaše dotazy na mailu, kterých mi denně přijde několik, malování obrázků pro vás, s přítelem vedeme undergroundové nakladatelství, organizuju LARP...uff. Mám toho v poslední době vážně hodně a na Posla nezbývá mnoho času. Článků teď bude přibývat poskrovnu, ale aspoň vám to dává možnost pročíst si třeba starší věci:) A s některými z vás se uvidím na kurzu automatické kresby příští týden. Moc se těším:)
Tak buďte trpěliví i na vaše dotazy v poradně, pokud něco spěchá, prosím, pošlete mi to do mailu, tam odpovídám během pár dní. Užívejte si zimních dní, vyražte někam ven a nebo si smlsněte na dobré knize u hrnku kouřícího čaje.Až bude víc času, zase se to tu bude hemžit novými články:) S láskou a úsměvem Lúmennka

♣ Co si myslíš o bermudském trojúhelníku?

8. ledna 2012 v 15:45 | Lúmenn
Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.

♣ Otázka: Ahoj Lúmenn, mám na tebe takovou otázku :). Co si myslíš o Bermudském trojúhelníku? Myslíš, že pro všechna ta zmizení a ztroskotání existuje nějaké takové to "přirozené" (například že je tam hodně butanu, silné vlny apod.) nebo že je to vážně něco s Atlantidou a podobnými "nadpřirozenými" věcmi? Díky za odpověd :) Bubble
 
 

Reklama