Pohlazení po duši na (skoro) každý den

Pohlazení po duši (s mramorovými jeskyněmi) - 23.ledna 2017

23. ledna 2017 v 20:26 | Lúmenn
Na jihu Chile, 1600 kilometrů od hlavního města a daleko od civilizace, leží jezero. A uprostřed tohoto jezera se tyčí mramorový ostrov, v němž voda za tisíce let svého pomalého a vytrvalého působení vytvořila překrásné jeskyně, v nichž šplouchá jasně modrá voda. Že to zní jako vyprávění z pohádky? Trochu ano, ale pohádka to není - tyto jeskyně skutečně existují a jsou povážovány za jedny z nejkrásnějších na světě. Pojďte se nechat hladit po duši tím, co vzešlo z nekonečné představivosti Matky přírody a tvrdé práce elementů, v tomto případě hlavně toho vodního.

Pohlazení po duši (s šamanskou energií) - 15.ledna 2017

15. ledna 2017 v 12:30 | Lúmenn
Znáte ten pocit, kdy po mnoha a mnoha letech opět uslyšíte nějakou píseň, kterou jste dřív měli rádi a často ji poslouchali, dokud se vám neztratila z paměti počítače i mysli? Je to jako shledání se starým kamarádem, s nímž si opět ihned kápnete do noty:) A přesně takový pocit jsem zažila tento týden, když moje sestra vyhrabala z hlubin zapomnění písničky, které jsme poslouchaly v dětství a já se jich od té chvíle nemůžu nabažit, protože jsem je třeba deset let neslyšela. Až do tohoto týdne jsme ani nevěděli, jak se písně jmenují, protože jsme je měli jen na nepopsaném CD, na němž byl "soundtrack" z našeho skautského tábora na téma Amazonky. Ale pouštěli jsme si je často a teď úplně chápu proč - protože jsou prostě plné energie, je z nich cítit sepětí s přírodou a spousta chuti pustit se do tance. Tak si pojďte zatančit se mnou a z první písní z mého "amazonkovského" výběru, které jsme roky říkali prostě a jednoduše "Hejanahe":)

Pohlazení po duši (s epickou keltskou hudbou) - 7.ledna 2017

7. ledna 2017 v 5:45 | Lúmenn
Poslední dobou jsem si na youtube oblíbila funkci, která vám na základě přehrátých videí doporučí věci, které by se vám mohly líbit - díky ní jsem už objevila spoustu dobré hudby. Nejčastěji si pouštím muziku jako podkres k práci nebo tvorbě a proto se vyhýbám zpívaným textům a vyhledávám věci pouze melodické. K tomu účelu jsou perfektní nejrůznější výběry hudby, kterých je na youtubku nepočítaně. Poslední objev z této škatulky pro mě byl výběr "epické" keltské hudby. A proč to slůvko epické?:) Inu, běžné keltské hopsa hejsa housličky, dudy a bubny by asi byly málo a tak jsou všechny písně ve výběru pokreslené pořádnou orchestrální aranží, jako kdyby na vás útočila celá keltská armádní kapela:) Ale je to parádně nabuzující a člověk má hned chuť konat velké hrdinské činy. No a když na blízku není žádná princezna k zachránění ani zem k dobytí, tak se aspoň teda pořádně opřít do rozdělané práce:)

Pohlazení po duši (s Vírou) - 6.prosince 2016

6. prosince 2016 v 13:15 | Lúmenn
Zaúkolovala jsem své nejbližší, aby mě zásobovali zajímavými písněmi, které by se daly použít jako pohlazení po duši - nejen pro vás, drazí čtenáři, ale i pro mě samotnou. Ráda poslouchám hudbu při práci nebo při psaní a poslední dobou vyhledávám hlavně nové věci, protože ty staré známé už mám trošku zevšednělé věčným posloucháním. Kromě objevu mongolských hrdelních zpěvů, o nichž bylo poslední pohlazení po duši, nebo krásné písně o Matce Zemi, které najdete v pohlazení s datem 30.října, mi mí drazí přinesli spoustu dalších krásných věcí a postupně se o ně s vámi budu v rubrice Pohlazení po duši dělit. Dnes přišla řada na velmi silnou a krásnou píseň, která se jmenuje Believe, tedy věř.

Pohlazení po duši (s hrdelním zpěvem) - 28.listopadu 2016

28. listopadu 2016 v 10:43 | Lúmenn
Nedávno jsem objevila úžasné kouzlo mongolských hrdelních zpěvů a nemůžu se té muziky nabažit. Je to úplně jiná lidová hudba, než jakou známe z evropského prostředí, ale zároveň není ani čistě asijská a nezní tak cizokrajně, jako třeba čínské nebo japonské písničky. Jako by byla melodicky a rytmicky někde na pomezí Evropy a Asie a zároveň je z těch tónů velmi silně cítit sounáležitost s přírodou a starobylost kultury. A ten hluboký, hučivý hrdelní zpěv vás dokáže při napojení se na něj velmi rychle uklidnit a uzemnit a zároveň přenést do jakéhosi polotransu. No je to prostě paráda, dát si pár minut mongolských zpěvů jako terapii proti stresu a pro relaxaci:) Takže vzhůru do travnatých plání za vlasatými jezdci na koních a jejich písněmi, po duši umí hladit vážně krásně:)

Pohlazení po duši (s větrem, co ví) - 14.listopadu 2016

14. listopadu 2016 v 18:27 | Lúmenn
Dnes jsem šla městem a najednou ke mě vítr (jak příznačné:)) zanesl odkudsi písničku Vítr to ví. Možná ji hrál pouliční zpěvák, možná zněla někde z rádia, nemám tušení. Ale od té doby ji nemůžu dostat z hlavy a pořád si ji pobrukuju. Vlastně mě na ni už před dvěma týdny přivedlo oznámení o tom, že písničkář Bob Dylan, který je autorem melodie a původní anglické verze této písně pod názvem Blowin in the wind, dostal Nobelovu cenu za literaturu. Roky jsem o ni nezavadila ani myšlenkou a teď ve čtrnácti dnech tohle, to asi nebude náhoda:) Takže jsem si otevřela youtube a obě verze, českou i anglickou si pustila. A musím přiznat, že se mi česká verze líbí víc, zdá se mi optimstičtější, než ta Dylanova, která je plná smutku a umírání lidí ve válkách. A jako pohlazení po duši mi přijdou zejména závěrečná slova o naději v jediném stéble:) Tak se nechte hladit taky:)

Pohlazení po duši (s Matkou Zemí) - 30.října 2016

30. října 2016 v 15:00 | Lúmenn
Podzimní dny jsou jako stvořené pro přemítání a odpočinek. Vždyť i Matka Příroda se touto dobou pomalu chystá k spánku, zahalená do nádherného hávu ze žlutorudého listí krásně voní blátem, mlhou a sny. Naše Stará Matka, prastará a vznešená, moudře cítí, že ke koloběhu života nepatří jen ustavičné lopotění a růst, ale také čas zastavení se, ustrnutí, klidu. Ví, že aby mohlo něco nového vzniknout, musí to staré zemřít. Aby stromy mohlo na jaře obalit šťavnaté mladé zelené listí, musí to staré zhnědnout a opadat. Aby půda mohla plodit, musí si odpočinout pod příkrovem tlejících rostlin a později sněžnou peřinou. A i my, abychom mohli na jaře zase vyrazit s energií a elánem do všech našich projektů, bychom se měli alespoň na chvíli na podzim zastavit, zrekapitulovat svoje úspěchy a neúspěchy, naslouchat moudrosti a jenom tak být. A u toho bezprostředního bytí si třeba můžeme poslechnout krásnou píseň vzývající "Ancient Mother" tedy Matku Zemi.

Pohlazení po duši (se zvukem mís) - 10.října 2016

10. října 2016 v 18:33 | Lúmenn
Poslední dobou jsem si (hlavně díky pravidelným meditacím u mého kamaráda) naprosto zamilovala zvuk křišťálových mís. Nejspíš znáte klasické kovové tibetské zpívající mísy a jejich zvláštní, vibrující zvuk, který se tvoří tak, že se po okrajích mísy přejíždí paličkou, která kov rozvibruje a vznikne pak specifický, nenapodobitelný tón. Křišťálové mísy jsou vyrobeny z umělého křišťálu (protože u přírodního by nikdy nešlo dosáhnout takové kvality kamene, aby z něj šla vytvořit dostatečně velká mísa) a jejich zvuk je zbaven jisté kovové ostrosti, kterou v sobě jinak mísy mívají, a je neuvěřitelně jemný, harmonický a přitom silný. Úplně vás dokáže odvibrovat pryč, ani nemrknete:) Prostě naprostá krása - řekla bych, že pokud nějak zní Vesmír, pak přesně takhle:) A pokud nemáte ani hrajícího kamaráda, ani peníze na pořízení vlastní křišťálové mísy, pořád ještě existuje internet, kde můžete najít krásný relaxační zvuk mís jediným kliknutím - a já to udělala za vás.

Pohlazení po duši (s Archandělem) - 12.července 2016

12. července 2016 v 16:15 | Lúmenn
Poslední měsíce se opět vracím k pravidelnému kontaktu s anděly, které jsem kvůli spoustě důvodů odsunula na okraj svého života. A do cesty mi přicházejí stále častěji jejich znamení a jemné náznaky jejich přítomnosti (více o andělech čtěte v rubrice Andělé a o jejich znameních v článku Znamení andělů). Jedním z nich je i písnička Archangel od kapely two Steps From Hell, kterou jsem nedávno viděla na facebookové zdi u známého, který se o anděly nijak nezajímá. Líbila se mi, stejně jako se mi líbí většina hudby od této kapely, která hraje hlavně epickou orchestrální hudbu, jako vystřiženou z fantasy velkofilmů a její archandělské pošťouchnutí mě přesvědčilo, ať ji pošlu dál - takový Lúmennčí pozdrav od andělů:) At hladí po duši i vás, stejně jako hladí vědomí, že tu na nic nejsme sami a andělé nám jsou stále láskyplně nablízku:)

Pohlazení po duši (s letním tancem) - 21.června 2016

21. června 2016 v 22:54 | Lúmenn
A je to tady - začalo astronomické léto, moje nejmilovanější část roku. A také nejvytíženější - skoro každý víkend se někam chystám, festivaly, bitvy, LARPy, stánkaření, no bude toho požehnaně:) Snad ke mě budete shovívaví, když se tu nebudou objevovat články tak často, jak byste možná byli rádi, budu se mezi tou vší rozlítaností snažit najít si čas se i chvilku zastavit u klávesnice a tohoto webu. Jenomže lééto, léto volá:) A mám tu teď pro vás jednu takovou vyloženě letní po duši hladící píseň - samé bubny a "přírodní" rytmy, které jako by vyzývaly zatančit si u svatojánských ohňů. Tak honem pryč od počítače a vzhůru do víru léta. Ale předtím si pusťte tyhle krásné tóny od kapely Spiral dance;)
 
 

Reklama