Pohlazení po duši na (skoro) každý den

Pohlazení po duši (s polární září) - 26.ledna 2016

26. ledna 2016 v 17:38 | Lúmenn
Polární záře patří k jedněm z nejúchvatnějších úkazů, které můžeme pozorovat na noční obloze. My z jižnějších krajů ji můžeme pozorovat jen extrémně vzácně, ale ve Skandinávii se objevuje poměrně často. Švédské fotografce Marje-Terttu Karlsson se nedávno při focení této krásné podívané podařilo vyfotit dechberoucí obrazec, který prolétající sluneční částice v naší magnetosféře utvořily - na chvíli totiž připomínaly vlka, obyvatele zejména právě těchto severních krajin a mnohými obdivované zvíře. Nejen proto, že mám vlky velice ráda, mne její fotografie úplně uchvátila a pohladila po duši - nejvíce mě asi fascinuje to, jak lidská fantazie ve spolupráci s Matkou Přírodou dokáže objevovat krásu ve všem:) Fotografii ve větším najdete pod perexem - a já ji už mám i na své ploše v počítači:)

Pohlazení po duši (s loďkou na Skye) - 2.ledna 2016

2. ledna 2016 v 23:04 | Lúmenn
Mám fakt moc ráda písně, které mají hlubší význam a ještě k tomu jsou nádherné a silné melodicky. Tahleta má vše jmenované a ještě něco navíc - objevila jsem ji díky seriálu Outlander (česky Cizinka), který mě hodně chytil za srdce, a jmenuje se Skye Boat Song (Píseň o loďce na ostrov Skye)
Melodie (nepletu-li se) vychází z klasických skotských lidových písní, mísí se v ní majestátný zvuk dud a něžný zpěv a ještě je doplněna o text od Roberta Louise Stevensona a ve videu jsou překrásné záběry skotské krajiny. Jedním slovem - dechberoucí:) A doufám, že i duši hladící;) Tak vám to snad zpříjemní vstup do nového roku tak, jako ho zpříjemňuje mně:)

Pohlazení po duši (se Skotskem) - 18.prosince 2015

18. prosince 2015 v 14:56 | Lúmenn
Divoká krajina ve mě vždy vzbuzuje úžas a dech se mi tají nad její nádherou a prostorností. Pokud se krása divoké krajiny spojí ještě s magickým okamžikem východu slunce, vznikne úchvatný vizuální zážitek, který se povedlo natočit filmaři Johnu Duncanovi. Ten s pomocí dronů zachytil ty nejkrásnější momenty před, při a po východu slunce nad drsnou Skotskou krajinou plnou rozeklaných skal, ostrých útesů a zelených planin a vás teď tento zážitek může hladit po duši, i když vám kolem uší nefičí ostrý mořský vítr:)

Pohlazení po duši (s tibetskými mísami) - 7.prosince 2015

7. prosince 2015 v 10:00 | Lúmenn
Chodím už nějaký čas na pravidelné meditace, při nichž kamarád používá tibetské mísy jako nástroj, který prohlubuje meditační fázi, dostává člověka hlouběji do sebe a pomáhá mu se zaměřit na své nitro. Vibrace mís mě naprosto uchvátily už před tím, kdy si ji před lety pořídila moje maminka a jsou nejen skvělým meditačním nástrojem, ale jejich léčivé vibrace jsou dobré i na čištění prostoru od negativních vlivů nebo na pomoc s psychickým či fyzickým uzdravováním nemocí. A aby mi nebylo po krásných zvucích mís smutno v době, kdy ne meditaci zrovna nejsem, našla jsem si nějaké i na youtube, snad pohladí i vás:)

Pohlazení po duši (s řekou) - 11.listopadu 2015

11. listopadu 2015 v 9:00 | Lúmenn
Už jsem vícekrát psala, že strašně ráda při práci poslouchám nějakou klidnou, instrumentální hudbu - zpívaný text obvykle odvádí moji pozornost a příliš dynamická hudba mě taky rozptyluje, protože mám tendenci se u ní vrtět. Zatím asi nejlepší, co se mi povedlo pro příjemné psaní či tvoření najít je hudba mladého korejského skladatele Yirumy (jehož hudbou jsem vás také již hladila po duši a to letos v lednu). A protože album, které si obvykle pouštím, už mám oposlouchané skrz na skrz, hledala jsem dnes v práci něco nového - a vyskočila na mě tato krásná hodinová orchestrální úprava jeho asi nejznámější písně River flows in you. V pozadí pak jsou slyšet zvuky přírody, zurčení potoka, ptačí zpěv, déšť. Celé je to dokonale harmonické a strašně povznášející a já na tom nemůžu přestat ujíždět:) A pokud chcete i vizuální podkres, video je doplněno o nádherné přírodní scenérie. Tak už dost řečí, v celém článku si můžete tuhle uchvancancující hudbu pustit a nechat se celou hodinu hladit po duši:)

Pohlazení po duši (s Věrou Kočkou) - 9.července 2015

9. července 2015 v 15:00 | Lúmenn
Před časem jsme byli s maminkou v divadle na představení Jaroslava Duška Pátá dohoda a než začalo, potulovali jsme se ve foyer, kde bylo hodně stánků s nejrůznější tematikou, zejméně ale věnované mateřství a dětem (protože vere byl beneficí pro lesní školku z Tišnova) a také esoterice. Zastavili jsme se zájmem u jednoho stánku, kde paní prodávala naprosto nádherné obrázky, které mě chytili za srdce jak už dlouho nic. Probírala jsem se jimi a nemohla jsem odtrhnout zrak, nakonec jsem si koupila alespoň pár malinkých kartiček po dvacetikoruně a rozdala je blízkým.
Později jsem si našla webové stránky této malířky, která si říká Věra Kočka a rozhodně si od ní mám v plánu koupit další krásné výtvory:) Nabítím vám je jako pohlazení po duši a přikádám odkaz na autorčin e-shop, třeba k ní přivedu další obdivovatele či lépe, zákazníky:)

Pohlazení po duši (se Zemí) - 12.června 2015

12. června 2015 v 10:00 | Lúmenn
Dneska jsem vařila bramboračku s houbami a u krájení zeleniny jsem si začala tak nějak bezmyšlenkovitě prozpěvovat. A najednou zjistím, že si broukám písničku, kterou znám z dětství. Jednoduchou písničku od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, která má ale velkou sílu a krásný text, který si pamatuju celé roky - Chválím tě, Země má. A došlo mi, že je to vlastně taková modlitba k Matce Zemi.
Tak jsem si ji našla po letech na youtube a hrozně se mi u ní udělalo příjemně - na tváři úsměv a v srdci prapodivné chvění, které ve mě doznívalo ještě dlouho po poslechu. Hudba pro děti a přitom to má něco do sebe!:) Tak tady ji máte, snad vás taky pohladí po duši:)

Pohlazení po duši (se Sluncem) - 22.května 2015

22. května 2015 v 16:48 | Lúmenn
Nejsem velkým fanouškem automatického přehrávání na youtube - obvykle si chci pustit jednu konkrétní písničku a štve mě, že mi pak portál nutí další podobnou hudbu, i když jsem se o ni neprosila. Ale nedávno jsem díky právě této službě, kterou mívám obvykle vypnutou, objevila nádhernou muziku a dost možná se přestanu automatickému přehrávání vyhýbat, protože mě přivádí ke skutečně nádherným věcem.
Hodně často totiž poslouchám instrumentální hudbu, která mě neruší při práci (viz třeba tohle pohlazení po duši) a při poslechu jedné písně (nebojte, taky brzy přidám:)) jsem zapomněla po skončení vypnout přehrávání - a ejhle, spustila se další věc, která mě okamžitě chytla za srdce a nemohu se jí nabažit. Je to album od skladatele Thomase Bergersena s názvem Sun (Slunce) a v tónech jeho hudby je zachyceno stvoření světa, stvoření slunce a prvního života - a skutečně tu atmosféru z hudby cítíte. Je neuvěřitelně povznášející a silná, chvílemi uklidňuje, chvílemi povzbudí a já ji poslouchám stále dokola už druhý den:)

Pohlazení po duši (s představou) - 11.května 2015

11. května 2015 v 11:00 | Lúmenn
Dnes na mě trošku padl splín - občas se to stává, venku sice svítí sluníčko a jaro je v plném rozpuku, ale jako by kolem všech špatných věcí někdo vytáhl kontury a nějak moc si beru k srdci věci, které jinak míjím bez povšimnutí.
Chtěla jsem si spravit náladu písničkou a když jsem jen tak projížděla youtube a chtěla najít něco, co ki vyvolá úsměv na tváři, objevila se mi Imagine od Johna Lennona a mě se ten kýžený úsměv opravdu po tváři rozlil. A řekla jsem si, že ač je tato skladba notoricky známá a snad i ohraná, třeba někoho pohladí po duši tak, jako dnes mě. A nejen ta píseň, ale i myšlenka, již ztělesňuje - představte si, že nejsou války, náboženství, že se lidé milují. Čím víc lidí si to totiž bude představovat, tím snáze takového stavu totiž dosáhneme v realitě:) Krásný den:)

Pohlazení po duši (s rybářem) - 1.května 2015

1. května 2015 v 10:40 | Lúmenn
Tohle krátké zamyšlení na mě včera vyplivly sociální sítě a já se o něj musím podělit:) Tak nějak si vůbec v poslední době říkám, že ke mě chodí ta pravá slova v pravý čas a že ačkoli už jsem na tomhle světě přes pětadvacet let, stále neumím tak jednoduchou věc, jako je užívat si života a ne ho jen přežívat. Třeba i vám pomůže tento imaginární rybář s krátkého příběhu uvědomit si, že to užívání je snažší, než by člověk řekl:)
 
 

Reklama