Pohlazení po duši na (skoro) každý den

Pohlazení po duši (s posledním sbohem) - 22.ledna 2015

22. ledna 2015 v 18:14 | Lúmenn
Jako velký fanoušek knižních předloh jsem si pochopitelně nemohla nechat ujít výlet do kina na třetí a poslední díl filmového Hobita. Když jsme se zvedali ze sedaček a pomalu odcházeli s kina, nasycení dojmy až po okraj, spěchala jsem rychle k toaletám (koneckonců, tři hodiny v kině, jsou tři hodiny, že:)). Ale i když příroda volala skutečně usilovně, tóny písně, která hrála k závěrečným titulkům mě donutily se zastavit a zaposlouchat se. Úplně se mi sevřelo srdce a vzpomněla jsem si na písničku Into the West, kterou končila trilogie Pána prstenů a úplně se mi do očí nahrnuly slzy. Nějakým způsobem mi píseň "The Last Goodbye", kterou nazpíval Billy Boyd, hrozně "Into the West" připomíná. Je to nádherná píseň s nádherným textem a je skutečně překrásnou tečkou za všemi filmy ze Středozemě. Přesto nepostrádá naději a proto krásně hladí po duši:)

Pohlazení po duši (s fantasy hudbou) - 15.ledna 2015

15. ledna 2015 v 18:35 | Lúmenn
U minulého pohlazení po duši jsem psala o tom, že mám ráda podkresovou hudbu - ať už k práci nebo třeba když si čtu knížku, maluju nebo sedíme a povídáme si s kamarády. Relaxační a místy trošku melancholický a zádumčivý Yiruma z výše zmiňpvaného pohlazení je sice fajn, ale někdy má člověk náladu na něco trochu jiného - a jakožto velkého fanouška fantasy mě úplně nadchla tvorba mladičkého švýcarského skladatele Adriana von Zieglera. Tenhle týpek je o pár měsíců mladší, než já, ale jeho skladby jsou famózní a má úžasný talent vdechnout tónům život, vtáhnout posluchače do světa fantazie a naladit ho na vlnu tajuplných příběhů. Na youtube má celý kanál s mnoha písněmi, ale já pro dnešek vybrala dvouhodinový set fantasy melodií, které mi už pár dní hrají stále dokola:) Myslím, že obvyklá věta o hlazení po duši ani není třeba, Adrianovy písně to řeknou samy:)

Pohlazení po duši (s Yirumou) - 3.ledna 2015

3. ledna 2015 v 21:46 | Lúmenn
Občas nemám náladu na hudbu, kterou mám nacpaný pevný disk svého počítače k prasknutí, a tak začnu brouzdat po youtube a hledám, čím bych vyplnila ticho, při kterém pracuji nebo tvořím. A vzpomněla jsem si na korejského skladatele, od nějž tu už dvě pohlazení po duši najdete - jeho hudba je totiž skutečně nádherná.
Na youtube se dá najít několik dlouhých playlistů, které vám zpříjemní chvíle u počítače, tak jako mě, nebo je můžete využít jako meditační hudbu, muziku k spánku nebo příjemnou kulisu k večeru ve dvou. Tento ani ne čtyřicetiletý hudebník má prostě talent:)

Pohlazení po duši (s vánočními koťátky) - 21.prosince 2014

21. prosince 2014 v 21:01 | Lúmenn
Za pár dní je Štědrý den a na mě letos ne a ne pořádně přijít vánoční nálada - jistě, dárečky mám nakoupeny, v bytě naklizeno, na oknech výzdoba a voňavý věnec na stole, ale pořád to jaksi není ono.
A pak jsem našla tahleta zlatíčka, která vánoční náladu umí přinést jedna dvě:) Koťata umí pohladit na duši kdykoli, ale když jsou ještě k tomu obklopená vánoční atmosférou, jde to už úplně samo:) Těšíte se na Vánoce? Tyhle vrnící uzlíky určitě:)

Pohlazení po duši (s válečníkem země) - 21.září 2014

21. září 2014 v 13:32 | Lúmenn
Tahle písnička s videoklipem se před časem rozšířila po sociálních sítích a hodně z mých známých chytila za srdce. Pro mě donedávna neznámá nizozemská kapela Omnia v ní zpívá o tom, jak je důležité bojovat za naši matku Zemi, milovat přírodu a pomáhat zvířatům. Text je jednoduchý, ale silný a melodie příjemně houpavá, jako pradávné rytmy Země.
Píseň mě donutila zamyslet se, zda toho pro zemi dělám skutečně dost a také mi dodala víru, že na světě jsou spousty lidí, pro které je pomoc naší Matce prioritou a že lidstvo snad ještě není úplně ztraceno. Snad píseň "Earth Warrior" pohladí po duši i vás:)

Pohlazení po duši (s deštěm) - 24.srpna 2014

24. srpna 2014 v 5:44 | Lúmenn
Déšť je úžasně inspirující - stejně jako naši pravěcí předkové často zůstáváme ohromeně zírat na oblohu, z niž se řinou provazce vody, uneseni tou přírodní krásou, malým zázrakem, který očím snílka nikdy nezevšední.
Ještě více déšť potěší duši umělce, který díky němu často vytvoří nádherné dílo. Takovým umělcem je i japonský skladatel Yiruma, který stvořil nádhernou klavírní skladbu "Kiss the Rain" tedy "Polib déšť".
Jemné tóny klavíru povznesou duši stejně vysoko, jako se kupí měkké mraky, které pak zkrápějí zem svými mokrými polibky a za slunečného dne přinesou šumivou atmosféru deště, který neobtěžuje, nebodá, ale chladí a osvěžuje vzduch a ozdravuje zemi. Kéž vás tyto tóny stejně jako vlahý letní déšť pohladí po duši.

Pohlazení po duši (s láskou) - 14.srpna 2014

14. srpna 2014 v 18:13 | Lúmenn
Ačkoli nejsem fanoušek televizní zábavy a už vůbec ne reklam, občas se ke mě přes internet (protože televizi už roky nevlastním) dostane nějaký zajímavý reklamní počin, který svým námětem a nápadem vyčuhuje nad šedivým průměrem bělostných zubů, přešťastných rodinek a prášků na praní v dámských kabelkách.
Nádherným poselstvím se může chlubit reklama na pánský deodorant Axe, která si vypůjčila hippie citát Make love, not war, tedy volně přeloženo milujte se, neválčete. Tuto myšlenku můžeme aplikovat i na náš běžný život, bez tanků a jaderných střel, na běžnou realitu domácnosti či zaměstnání, kde se křik a hádky mnohdy objevují častěji, než objetí a úsměv. Tak snad vám toto video bude nejen pohlazením, ale i inspirací.

Pohlazení po duši (s básníkem) - 23.června 2014

23. června 2014 v 21:27 | Lúmenn
Ne každému člověku nadělila příroda do vínku krásu. Mnozí lidé jsou kvůli tomu odsuzováni, napadáni, vysmíváni. Přesto se v mnoha nepěkných lidech skrývá nádherná duše, která se touží rozvinout a ukázat.
Takovým člověkem je i Eugene, který přišel do talentové soutěže, aby se tam pokusil přes svůj vzhledový handicap zapůsobit na porotu ve velice neobyvklé disciplíně - poezii. Jeho úspěch je krásnou ukázkou toho, že někdy stačí k úspěchu objevit svou vnitřní krásu a talent. A to po duši skutečně hladí.

Pohlazení po duši (s Hrou o trůny) - 18.června 2014

18. června 2014 v 5:00 | Lúmenn
Seriál Hra o trůny (ani její knižní předloha Písně ledu a ohně) není úpně sluníčkové pokoukání pro radost. Proč jej tedy spojuji s pohlazením po duši?
V poslední epizodě čtrté řady se objevila krásná píseň - tedy, ona není úplně nová, vlastně se jedná o titulní znělku seriálu, ale upravenou takovým způsobem, že je zážitek z poslechu úplně jiný, než při titulcích. A myslím, že je skutečně silná a emotivní, takže potěší každého citlivého posluchače:) Užívejte:)

Pohlazení po duši (s nevzdáváním se) - 29.května 2014

29. května 2014 v 17:19 | Lúmenn
Říká se "nikdy se nevzdávej". Ale člověku se občas stane, že ačkoli udělal maximum, těsně před dokončením úkolu se něco pokazí a celá práce přijde vniveč. Pak je těžké se nevzdat a začít znovu, hlavně když to vypadá, že už to nemá cenu - že se to nestihne, že ostatní jsou lepší, že získaná odměna bude jen zlomkem původního plánu.
O to více jsou hodni obdivu lidé, kteří se ve zdánlivě beznadějné situaci dokázali vzepřít osudu a i přes to, že se zdálo, že nemají šanci uspět, nakonec dosáhli svého cíle.
Takovým člověkem je i Heather Dronidenová, běžkyně, která na atletických závodech v roce 2008 vprostřed závodu upadla a ztratila vedení. Ale zatímco záda soupeřek se ztrácela v prachu, tato žena neztratila naději a nakonec se jí podařilo nemožné.
Možná i vy někdy budete mít pocit, že je již pozdě se snažit. Ale zdání někdy klame. Povzbuzením vám budiž následující video...
 
 

Reklama