Pohlazení po duši na (skoro) každý den

Pohlazení po duši (s radou andělů) - 7.března 2014

7. března 2014 v 4:55 | Lúmenn
Knížka Rady andělů na každý den je velice inspirativní a určitě by vám v knihovně nebo ještě lépe na nočním stolku neměla chybět. Každý den v ní naleznete radu, která vás bude provázet celým dnem a ukáže vám směr.
Dnešní rada bude o tom, jak nalézt světlo v temnotě. Pokud stojíte o další nádherná andělská moudra, všechna najdete online na webu Na křídlech andělů.

Pohlazení po duši (s jarem) - 26.února 2014

26. února 2014 v 5:44 | Lúmenn
Když v únoru kvetou sněženky, možná to z hlediska meteorologie a klimatologie není důvod k radosti, ale mě osobně srdce poskočilo. Šla jsem s pejskem ven a co nevidím v trávě - rozvíjející se bílý květ. Sněženky jsou odjakživa vnímány jako poslové jara a tenhle malý posel mi vykouzlil úsměv na tváři. letošní mírná zima byla příjemná a ještě příjemnější je zjištění, že už se i ta chýlí ke konci a čeká nás konečně jaro. Kvetoucí stromy, všude zelenající se tráva, teplé dny, které se dají jen tak prolenošit v parku a slunce, jehož paprsky probouzejí ze spánku dévy stromů, víly a skřítky. Příroda po zimním spánku ožívá a to je pro mě za poslední dny to nejkrásnější pohlazení po duši:))

Pohlazení po duši (s houslemi a pianem) - 9.února 2014

9. února 2014 v 20:32 | Lúmenn
Spojení zvuku smyčců a klavíru je prostě dokonalé a zní kouzelně, jako z jiného světa. Nedávno jsem na youtube objevila celý playlist, složený s takto nádherných melodií a ráda si je pouštím k práci nebo ke čtení.
Název playlistu je sice "Sad Song", ale nejsou jen smutné, ale spíše příjemně melancholické a jemné, akorát probouzející zimní náladu - jen ležet a pít horký čaj, zatímco na klíně spí kocourek. A už jen tahle scéna idylky a klidu hladí po duši:)

Pohlazení po duši (s úsměvy) – 26.prosince 2013

6. února 2014 v 13:21 | Lúmenn
Každý rok si pod stromeček kupuji "skutečný dárek" - což je projekt nadace Člověk v tísni, která nedělá tu chybu, že by posílala hladovějícím jídlo, ale naopak je učí, jak si jídlo obstarat a k nutné obživě jim poskytuje prostředky. Už jsem koupila lidem v chudých částech světa slepice, kanystry na vodu a letos sazeničky stromů. A jako odměnu mi Člověk v tísni poslali nádhernou galerii úsměvů lidí, kterým skutečné dárky pomohly. Potěšte se i vy:)

Pohlazení po duši (s hrajícím policistou) – 18.prosince 2013

6. února 2014 v 13:15 | Lúmenn
Bylo nebylo jedno zimní odpoledne v Praze, kdy turistka náhodou zachytila na mobilní kameru scénu jako z nějakého romantického amerického filmu. Leč byla to skutečnost - policista v uniformě si krátil chvíli ve službě tím, že hrál na pouliční piáno. A mě to video uchvátilo - ukazuje, že policisté jsou také jenom lidé, se svými náladami a touhami a že i v jejich uniformou svázaných duších je místo pro spontánnost a kreativitu.

Pohlazení po duši (s malováním pastelkami) - 30.srpna 2013

30. srpna 2013 v 4:14 | Lúmenn
V dubnu jsem navštívila esoterický veletrh v Praze - jaké to bylo si můžete přečíst tady. Nu a jedním z vystavujících byla i slečna (či paní? Každopádně vypadala velice mladě:)) Marie Brožová, která maluje na dnešní dobu a vlastně i na dobu minulou velice netradiční technikou - a totiž obyčejnými pastelkami.
Člověk by čekal, že tak jednoduchý, snad až dětinský nástroj nemůže být schopen stvořit zajímavá a pěkná díla, jenomže opak je pravdou. To co je autorka schopná stvořit pastelkami, nad tím se až tají dech. Zároveň jsou její obrazy barevné, doslova pastelové a hřejí u srdce svojí upřímností, propracovaností i konstruktivním nábojem, jež z nich sálá. Ty byly vyloženě stvořeny proto, aby člověka hladily po duši! Vybírám z nich jen několik, které velice zaujaly mě a pro ty z vás, kterým pár obrázků nestačí vřele doporučuji navštívit internetovou galerii zde a nebo rovnou opravdovou galerii v centru Prahy.

Pohlazení po duši (opět s mojí mandalou) - 18.srpna 2013

18. srpna 2013 v 5:05 | Lúmenn
Že ráda kreslím mandaly již určitě víte - jednu jsem jako pohlazení po duši použila nedávno, další před nějakou dobou. Kreslení nebo alespoň vybarvování mandal doporučuji všem, je to úžasný relax a vaše mysl se nádherně vyčistí. Nejlepší je přítmí, rozsvícená svíce, příjemná vůně a nevtíravá relaxační hudba, která vás dostane do té správné nálady - a pak jen vzít barvičky a kreslit a kreslit. Žádná barva není špatná, žádný odstín není málo vhodný, záleží jen na vás a vaší fantazii a intuici.
Mandala, kterou dnes předkládám jako pohlazení po duši, je rudožlutá a měla by probouzet vnitřní sílu, kreativitu a oheň v duši. U mě v pokoji visí nad pracovním stolem a dodává mi energii do tvorby. Snad se jí to povede i u vás:)

Pohlazení po duši (s mojí mandalou) - 14.června 2013

14. června 2013 v 5:45 | Lúmenn
Předevčírem jsem měla takový tvořivý den - upekla jsem buchtu, psala si deník a uzavřela jsem to malováním mandaly. Respektive tedy vybarvováním, protože moc zdatný malíř nejsem:)
Nazvala jsem ji "anděl lásky a naděje", protože přesně to teď potřebuji a chtěla bych ji věnovat všem, které trápí osamělost, smutek a špatná nálada. Věřte, že bude lépe, že se na vás usmívají vaši andělé a že vás nekonečně milují. Proto neexistuje jediný důvod, proč byste se neměli milovat také - a od sebelásky je jen kousíček k přivolání štěstí do života.
Držím palce všem, nechť vás tato mandala hladí po duši. S láskou a úsměvem vaše Lúmennka

Pohlazení po duši (se Zdeňkem Hajným) - 16.května 2013

16. května 2013 v 10:44 | Lúmenn
Před nějakým časem jsem byla s maminkou a bráškou na esoterickém veletrhu v Praze a tam jsem se poprvé setkala s tvorbou Zdeňka Hajného, českého malíře, který tvoří úžasné duchovní obrazy, které hladí po duši a naplňují ji láskou a světlem. Doslova. Jeho obrazy dostávají úplně nový význam i s 3D brýlemi - malíř aniž by použil jakoukoli technologii podvědomě maluje obrazy tak, že při 3D pohledu vystupují z plátna a téměř se vás dotýkají.
Je to jako zjevení z jiného, magického světa, se na ty malby dívat a nechávat se jimi pohlcovat. A každému vřele doporučuji návštěvu jeho galerie, kde jistě bude více obrazů, než jsme měli možnost vidět na veletrhu. Na jeho webu funguje i virtuální prohlídka pro všechny , kteří nemají možnost se podívat do Prahy a většinu obrazů si lze prohlédnout i na webových stránkách samostatně.
V článku najdete dvě krátké videoprezentace s hudbou, které pohladí duši a vynesou ji do závratných výšin, na výše uvedených odkazech se pak do tvorby tohoto úžasného umělce můžete ponořit sami.

Pohlazení po duši (s radou andělů) - 12.dubna 2013

12. dubna 2013 v 4:44 | Lúmenn
Už jsem několikrát jako pohlazení po duši použila moudra z knihy Rady andělů na každý den a dnešek nebude výjimkou. Vybírala jsem náhodně a zrovna mi ta rada přišla velice k duhu - mluví o tom, že by se člověk neměl nenávidět a měl by v sobě najít lásku k sobě samému. Prostě se na sebe dívat tak, jak nás vidí andělé, kteří nemají ego a tudíž nás nemohou soudit. Více rad od andělů z této knihy můžete najít na webu Na křídlech andělů.
 
 

Reklama