Pohlazení po duši na (skoro) každý den

Pohlazení po duši (se Zdeňkem Hajným) - 16.května 2013

16. května 2013 v 10:44 | Lúmenn
Před nějakým časem jsem byla s maminkou a bráškou na esoterickém veletrhu v Praze a tam jsem se poprvé setkala s tvorbou Zdeňka Hajného, českého malíře, který tvoří úžasné duchovní obrazy, které hladí po duši a naplňují ji láskou a světlem. Doslova. Jeho obrazy dostávají úplně nový význam i s 3D brýlemi - malíř aniž by použil jakoukoli technologii podvědomě maluje obrazy tak, že při 3D pohledu vystupují z plátna a téměř se vás dotýkají.
Je to jako zjevení z jiného, magického světa, se na ty malby dívat a nechávat se jimi pohlcovat. A každému vřele doporučuji návštěvu jeho galerie, kde jistě bude více obrazů, než jsme měli možnost vidět na veletrhu. Na jeho webu funguje i virtuální prohlídka pro všechny , kteří nemají možnost se podívat do Prahy a většinu obrazů si lze prohlédnout i na webových stránkách samostatně.
V článku najdete dvě krátké videoprezentace s hudbou, které pohladí duši a vynesou ji do závratných výšin, na výše uvedených odkazech se pak do tvorby tohoto úžasného umělce můžete ponořit sami.

Pohlazení po duši (s radou andělů) - 12.dubna 2013

12. dubna 2013 v 4:44 | Lúmenn
Už jsem několikrát jako pohlazení po duši použila moudra z knihy Rady andělů na každý den a dnešek nebude výjimkou. Vybírala jsem náhodně a zrovna mi ta rada přišla velice k duhu - mluví o tom, že by se člověk neměl nenávidět a měl by v sobě najít lásku k sobě samému. Prostě se na sebe dívat tak, jak nás vidí andělé, kteří nemají ego a tudíž nás nemohou soudit. Více rad od andělů z této knihy můžete najít na webu Na křídlech andělů.

Pohlazení po duši (s Malým princem) - 6.března 2013

6. března 2013 v 20:23 | Lúmenn
Tohle pohlazení po duši bude trošku jiné než obvykle, protože to není ani obrázek, ani písnička, ba ani kratičké zamyšlení, ale skoro dvě hodiny trvající záznam úchvatného hlasu Viktora Preisse, předčítajícího legendární knihu Antoina de Saint Exupéryho - Malého prince. Před pár dny jsem ji poslouchala v práci a strašně mě po letech, co jsem ji nečetla, chytila za srdce a tak ji mohu všem jen a jen doporučit. Pokud máte před sebou klidné odpoledne naplněné nějakou činností, při níž si třeba běžně pouštíte hudbu, nahraďte ji touhle "poezií v próze" a den bude hned vypadat jinak:)

Pohlazení po duši (se skřítčí láskou) - 12.února 2013

12. února 2013 v 14:16 | Lúmenn
Když jsem hledala ilustrační obrázek k jednomu článku, našla jsem obrázek, který vidíte vedle tohoto textu a ve větším ho naleznete po kliknutí na celý článek. Na první pohled mě okouzlil a připomněl mi skřítka a vílu, kteří se mají rádi - a s tím jsem si vzpomněla na básničku, kterou jsem před třemi lety napsala pro svého přítele Mamuta, který má sice dva metry a sto liko, ale stejně je to můj skřítek.
Tak snad vás oboje pohladí po duši:)

Pohlazení po duši (s radou andělů) - 18.ledna 2013

18. ledna 2013 v 5:55 | Lúmenn
Už jsem několikrát jako pohlazení po duši použila moudra z knihy Rady andělů na každý den a dnešek nebude výjimkou. Vybírala jsem náhodně a zrovna mi ta rada přišla velice k duhu - mluví o tom, že by se člověk neměl nenávidět a měl by v sobě najít lásku k sobě samému. Prostě se na sebe dívat tak, jak nás vidí andělé, kteří nemají ego a tudíž nás nemohou soudit. Více rad od andělů z této knihy můžete najít na webu Na křídlech andělů.

Pohlazení po duši (s probuzením) - 9.ledna 2013

9. ledna 2013 v 14:58 | Lúmenn
Před nějakou dobou jsem objevila jeden obrázek, který se mi zaryl pod kůži a hrozně často se k němu vracím, protože mě inspiruje - a díky němu cítím, že to, co dělám, má smysl.
Tento obrázek nyní můžete vidět nejenom v tomto článku, ale rozhodla jsem se jej umístit i do záhlaví blogu, aby všechny návštěvníky inspiroval stejně jako mě a vléval jim do žil naději. Naději, že má smysl růst a snažit se, má smysl rozzářit svoji duši a snažit se strhnout pásku z očí.
Svět je nádherné místo, plné krásy a lásky, stačí se jen dívat správnýma očima, stačí jenom chtít vidět a pak už jde vše samo. V tomto obrázku je toho skryto ještě mnohem více a je na každém, co si z něj odnese. Být slepý ale není hřích, je tak jen těžší procházet životem, neuvědomovat si, necítit. Pomozte vidět nejen sobě, ale i těm, na nichž vám záleží. Já se o to snažím již tři roky na těchto stránkách, které vás doufám, stejně jako tento obrázek, hladí po duši:) Krásné lednové dny přeje Lúmennka.

Pohlazení po duši (s houslemi) - 9.prosince 2012

9. prosince 2012 v 4:54 | Lúmenn
Tuhle písničku jsem objevila díky kamarádovi, který pařil hru, k níž je původně tato píseň složená. Možná ji někteří z vás znají - jmenuje se Skyrim, je to fantasy hra a právě fantasy je i videoklip, který tuto famózní píseň provází.
Hraje ji moje oblíbená Lindsey Stirling, úžasná houslistka a ještě k tomu všemu moc hezká:) A vlastně celý ten klip je hezký, líbí se mi konečná pasáž, kdy hubená dívka bojuje proti chlápkovi s mečem - houslemi, respektive tedy smyčcem. Připomíná mi to boj duše s tělem, boj jemného z tvrdým a drsným, boj citů s myslí. Ale dost už tlachání, však se podívejte a nechte se hladit sami:)

Pohlazení po duši (s pianem a Pánem prstenů) - 28.listopadu 2012

28. listopadu 2012 v 4:45 | Lúmenn
Jsem obrovský fanda Pána prstenů a byla jsem jím dávno předtím, než šel do kin první film. A ten se mi zrovna do duše nezapsal, zato hudba z něj mne fascinuje dodneška. Poslouchám soundtrack stále dokola a mám jej jako jedno z mála CD doma v originále, ze všech tří dílů.
Stále ale na internetu nacházím různé verze, které snad znějí ještě lépe, než originální orchestrový soundtrack. Na nádhernou houslovou veri jsem narazila v březnu a jako pohlazení po duši posloužila na mém osobním blogu. Dnes jsem nalezla ještě snad nádhernější verzi s pianem a cellem, která je tak...povznášející, nádherná a jako z jiného světa, to se snad nedá ani popsat. Tak dost řečí a nechte se jí hladit stejně, jako já:)

Pohlazení po duši (s Vltavou) - 21.října 2012

21. října 2012 v 16:26 | Lúmenn
Hodně pohlazení po duši tvoří písničky a tohle nebude výjimkou. I když možná trošku ano - často vybírám méně známé skladby od umělců neslavných jmen, ale dnes mě napadlo něco jiného. Před nedávnem jsem si pouštěla skladbu od našeho slavného skladatele Bedřicha Smetany a její hudba mě (jako pokaždé) pohltila. Nechápu, jak je možné, že hluchý člověk stvoří něco tak krásného na poslech.
Symfonická báseň Má vlast a zrovna pasáž s Vltavou, je podle mě jedním z nejkrásnějších děl české hudby a můžeme na ni být právem hrdí. Krásné tóny i krásná řeka nechť vás hladí po duši v tento slunný říjnový den:)

Pohlazení po duši (se zenem) - 17.září 2012

17. září 2012 v 17:17 | Lúmenn
Zenová zahrada je místem, jehož samotný název ve vás vyvolá klid. A celý zen je vlastně o klidu - o tom nalézt harmonii svého vnitřního středu a díky tomu pochopit věci kolem sebe. Skrze meditaci dosáhnout osvícení, absolutního klidu, nerušeného žádnou karmou ani problémy.
Ale to nejde ze dne na den a v dnešní uspěchané době máme jen málokdo čas na meditování. Hodně pracujeme a málo spíme. Ale po cestě do práce nebo večer ve vaně si můžeme aspoň něco jako miniaturní meditaci zkusit - a k tomu je skvělá hudba, kterou jsem našla na youtube, ale existuje i na CD a dá se koupit či stáhnout. Hudba zenové zahrady totiž nejenom uklidní mysl, ale také pohladí po duši.
 
 

Reklama