Tarotové karty a práce s nimi

Dvorní karty - Disky

3. května 2017 v 20:03 | Lúmenn
Nastal čas konečně zase rozšířit články o významu jednotlivých tarotových karet. Zatím na webu naleznete kompletní významy Velké Arkány (rozdělé do tří článků část I., část II. a část III.), dnes vás čeká třetí článek ze série o Dvorních kartách. Dvorní karty jsou jakýsi mezistupeň mezi Velkou a Malou Arkánou, některé tarotové publikace je uvádějí jako samostatnou kategorii, jiné je řadí do Arkány Malé. Já osobně je vnímám jako právě takový mezistupeň, samostatnou kategorii, která je reprezentována čtyřmi figurami. Těmi jsou Rytíř, Královna, Princ a Princezna. Každý ze symbolů Malé Arkány (jimiž jsou Hole, Meče, Poháry a Disky, více viz v obecném článku o tarotu) má kromě deseti karet očíslovaných od 1 do 10 také svoje čtyři figury. První část byla o Dvorních kartách Holí, druhá o Dvorních kartách Pohárů, třetí o Dvorních kartách Mečů a tato čtvrtá a poslední se bude věnovat Diskům.

Dvorní karty - Meče

27. března 2017 v 21:09 | Lúmenn
Nastal čas konečně zase rozšířit články o významu jednotlivých tarotových karet. Zatím na webu naleznete kompletní významy Velké Arkány (rozdělé do tří článků část I., část II. a část III.), dnes vás čeká třetí článek ze série o Dvorních kartách. Dvorní karty jsou jakýsi mezistupeň mezi Velkou a Malou Arkánou, některé tarotové publikace je uvádějí jako samostatnou kategorii, jiné je řadí do Arkány Malé. Já osobně je vnímám jako právě takový mezistupeň, samostatnou kategorii, která je reprezentována čtyřmi figurami. Těmi jsou Rytíř, Královna, Princ a Princezna. Každý ze symbolů Malé Arkány (jimiž jsou Hole, Meče, Poháry a Disky, více viz v obecném článku o tarotu) má kromě deseti karet očíslovaných od 1 do 10 také svoje čtyři figury. První část byla o Dvorních kartách Holí, druhá o Dvorních kartách Pohárů a dnes se podíváme na Meče.

Dvorní karty - Poháry

17. března 2017 v 10:00 | Lúmenn
Nastal čas konečně zase rozšířit články o významu jednotlivých tarotových karet. Zatím na webu naleznete kompletní významy Velké Arkány (rozdělé do tří článků část I., část II. a část III.), dnes vás čeká druhý článek ze série o Dvorních kartách. Dvorní karty jsou jakýsi mezistupeň mezi Velkou a Malou Arkánou, některé tarotové publikace je uvádějí jako samostatnou kategorii, jiné je řadí do Arkány Malé. Já osobně je vnímám jako právě takový mezistupeň, samostatnou kategorii, která je reprezentována čtyřmi figurami. Těmi jsou Rytíř, Královna, Princ a Princezna. Každý ze symbolů Malé Arkány (jimiž jsou Hole, Meče, Poháry a Disky, více viz v obecném článku o tarotu) má kromě deseti karet očíslovaných od 1 do 10 také svoje čtyři figury. První část byla o Dvorních kartách Holí, dnes se mrkneme na Poháry.

Dvorní karty - Hole

13. března 2017 v 11:00 | Lúmenn
Řekla jsem si, že je načase konečně rozšířit články o významu jednotlivých tarotových karet. Zatím na webu naleznete kompletní významy Velké Arkány (rozdělé do tří článků část I., část II. a část III.), dnes začneme prvním článkem ze série o Dvorních kartách. Dvorní karty jsou jakýsi mezistupeň mezi Velkou a Malou Arkánou, některé tarotové publikace je uvádějí jako samostatnou kategorii, jiné je řadí do Arkány Malé. Já osobně je vnímám jako právě takový mezistupeň, samostatnou kategorii, která je reprezentována čtyřmi figurami. Těmi jsou Rytíř, Královna, Princ a Princezna. Každý ze symbolů Malé Arkány (jimiž jsou Hole, Meče, Poháry a Disky, více viz v obecném článku o tarotu) má kromě deseti karet očíslovaných od 1 do 10 také svoje čtyři figury. Dnes se podíváme na Dvorní karty se symbolem Holí.

Je lepší tarot nebo vykládací karty?

25. ledna 2017 v 15:06 | Lúmenn
Nedávno mi přišel dotaz od čtenářky, zda je lepší pořídit si k výkladům tarotové karty nebo raději sáhnout po vykládacích kartách jen s pozitivními obrazy. Ráda bych svoji odpověď rozebrala v tomto článu podrobněji pro všechny, kteří si podobnou otázku také pokládají.
Oba typy karet mají totiž svoje výhody a nevýhody a každá se hodí k něčemu trochu jinému. A tak je dobré se zamyslet nad tím, k čemu budeme chtít karty nejčastěji používat a co od nich očekáváme.

Tarotová cesta do skrytých světů

5. ledna 2017 v 20:52 | Lúmenn
Když jsem před deseti lety začínala s tarotem, jako první se mi do ruky dostal Crowleyho Thovtův tarot a od té doby nevykládám s ničím jiným. Dostaly se mi za ty roky do ruky nejrůznější tarotové karty, ať už klasický Marseillský tarot, různá fantasy provedení, třeba to od Louise Roya, Oshův Zen tarot a další. Ale žádné mě nijak neuchvátily, buď mi připadaly plytké nebo naopak stvořené jen pro forma, aby se umělec vyřádil na sobě blízkých motivech, ale skrytých poselství se jaksi zapomněl dotknout. Až na sklonku minulého roku jsem objevila jedny tarotové karty, u nichž si poprvé od zakoupení svého prvního balíčku Thovtova tarotu pohrávám s myšlenkou, že bych si je pořídila, minimálně pro své osobné účely. Je to Tarot skrytých světů, v originálu Shadowscapes tarot, od malířky Stephanie Law.

♣ Neohrozí moje karty dotyk cizí osoby?

10. června 2013 v 18:50 | Lúmenn
Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.

♣ Otázka: Ahojky Lúmennko,
prosím, chtěla bych se zeptat, zda je o tarotových kartách pravda, že když s nimi pracuje, ba dokonce na ně jen sáhne někdo cizí, prostě komu nepatří, tak že karty přestanou "fungovat" a dotyčnému nepovolanému se bude smůla jen hrnout. Děkuji za odpověď :)
S láskou, Cherrynka

Karetní výklad - výklad osobnosti (keltský kříž)

10. března 2012 v 4:15 | Lúmenn
Existuje mnoho způsobů výkladu tarotových karet a klidně si můžete vymyslet i vlastní postupy, některé výklady jsou ale již léty osvědčené a velmi dobře fungují.
Tento tarotový výklad osobnosti patří k nejtěžším výkladům, do jakého se můžete pustit, zároveň ale dokáže odhalit nejvíce a je-li správně interpretován, může být velmi dobrým vodítkem v životě a v osobním růstu. Skládá se celkem z deseti karet, které musí být vyloženy ve správném pořadí, ale samotný výklad by měl být silným rituálem, který vaši mysl spojí s kartami.Měl by se provádět maximálně jednou za rok a nejlépe v den narozenin, aby ukázal, jak jste se za poslední rok změnili a kam se vaše cesta ubírá. Je dobré tento výklad spojit i s vaší mapou růstu a symboly, které vás mají provázet tento rok. Nezapomínejte ani na vaši životní kartu.
Pokud budete chtít podle tohoto schématu vyložit karty někomu jinému, musí tento člověk být fyzicky přítomen, tento výklad lze jen obtížně provádět na dálku - a dotyčný by si měl ideálně karty "osahat" a úvodní meditaci provést sám.

Karetní výklad - vztahy

22. října 2010 v 13:00 | Lúmenn
Schémat karetních výkladů existuje celá řada, můžete si samozřejmě také vymyslet vlastní nebo improvizovat dle dané situace. Občas se ale hodí využít známé a osvědčené rozložení karet, které poměrně spolehlivě odpovídá na vaše otázky. V nedávném článku jsme se seznámili se Základním výkladem, dnes si ukážeme výklad o něco složitější, určený k odpovídání na otázky ohledně vztahů.

Karetní výklad - základní

21. října 2010 v 15:47 | Lúmenn
Rubrika o tarotových kartách v posledních měsících zahálela a tak si myslím, že je na čase ji trochu provětrat. Zatím jste se mohli setkat zejména s teoretickými články - na téma významy karet Velké Arkány a článek, který obecně vysvětluje, co je to tarot. Jediným praktickým článkem je zatím článek o výpočtu tarotového profilu.
A aby se tam chudák necítil tak osamoceně, připojím k němu další praktické brášky. V tomto a několika příštích článcích se tak budeme věnovat jednotlivým schématům výkladů a časem chystám článek o tom, jak vlastně vykládat, jak interpretovat jednotlivé významy karet a nějaké další chytré kartářské rady k tomu:)
Teď se ale podíváme na první schéma výkladu. Je nejjednodušší, nejzákladnější a měl by ho zvládnout úplně každý, i člověk co s tarotem teprve začíná.
 
 

Reklama