Úvahy a zamyšlení

Krásné Vánoce:)

6. února 2014 v 13:19 | Lúmenn
Sedím u maminky doma, baštím cukroví, hrají koledy od Twisted sister, nazdobený stromeček voní a já si říkám - sakryš, to Vánoce byly vážně loni? Nebylo to včera?
Každý rok je to stejné. Každý rok jsem o kus starší (a kéž by moudřejší) a každý rok si uvědomuji, jak moc pro mě Vánoce znamenají.
Nevěřím, že před dvěma tisíci lety se narodil nějaký spasitel. A je mi vcelku jedno, jak a proč slavili pohanské svátky mí předkové. Od prvních Vánoc, které jsem zažila ještě jako miminko až po ty, které se odehrávají letos, je slavím stejně, naší vlastní rodinnou tradicí a nepotřebujeme k tomu vlastně ani ten stromek a kapra a všechny ty hovadiny. Jsou krásné a miluju ten voňavý kýč Vánoc, ale kdyby se mě někdo zeptal, co pro mě Vánoce opravdu znamenají, řeknu jediné slovo - rodina.

Dřív se šíp na tětivu vrátí, než slovo, které ústa ztratí

6. února 2014 v 13:12 | Lúmenn
Některá moudra, skrytá v příslovích, jsou moudřejší, než jiná. A tohle patří mezi ta, která bychom si všichni měli zapsat za uši.
Když jsem ještě chodila do skautu, měli jsme skautský zákon, desatero, jímž by se každý správný člověk měl řídit. A jedním z bodů bylo, že "skaut je čistý v myšlení, slovech i skutcích". Takže nejenom naše skutky, ale i všechny myšlenky i slova ovlivňují realitu, jež je kolem nás a je třeba s nimi takto zacházet.
Ještě na jedna slova jsem si vzpomněla - "nikdy nezradíš, ani slůvkem nezraníš." Dětská říkanka a kolik moudra je v ní ukryto. Dostává nás k základní myšlence tohoto článku - a sice, že i slova mají moc, tvořit, bořit i ubližovat. A proto bychom si na ně měli dávat pozor.

Vše nejlepší do roku 2013

5. ledna 2013 v 8:00 | Lúmenn
Nový rok už sice začal, ale snad není tak pozdě, abych vám do něj nepopřála.
Ceká nás rok 2013, numerologickým součtem je to rok ve znamení čísla 6. V tarotu šestka symbolizuje Zamilované a stejně tak i v numerologii je číslo šest touhou po harmonii a sladění, třeba s druhou osobou, ale také s celým světem. Šestka je též číslo hmoty a jako taková nám chce říci, abych v roce 2013 nelétali hlavou v oblacích, ale snažili se ukotvit v hmotě a dokončit materiální závazky, které jsme začali, nebo vybudovat nové projekty.
To vše nás čeká v roce 2013. A já vám do něj srdečně přeji vše nejlepší, abyste splnili všechna svá předsevzetí a aby se vám dařilo plnit i vaše sny. Přeji vám, ať nad vámi bdí vaši andělé a ať často procházíe přírodou plnou víl. Ať rostete ke Světlu a naplníte svoji duši harmonií a láskou k sobě, k rodině, přátelům a všemu živému. Přeji vám, ať je váš rok 2013 plný naděje, splněných přání, radosti, štěstí, souladu s Matkou Přírodou i vašim Bytostným Já, ať jste zdraví, silní a nebojácní. S láskou a s úsměvem vaše Lúmenn
PS: pod perexem vás čeká ještě PFko na pohlazení:)

Co nás čeká 21.12.2012? Máme se bát?

7. listopadu 2012 v 17:29 | Lúmenn
Mnoho lidí se na mě v posledních dnech obrátilo s dotazem - co nás čeká za měsíc a půl? Máme se bát prosince 2012, osudového data, o kterém slýcháme už roky, ale teprve nyní je konečně tu? Paniku a otázky vyvolala především série tří článků na webu Alue, která to vzala z gruntu a rovnou lidi varovalo před konkrétní událostí a sama se svým varováním hodlá řídit. Nedivím se vám, co jste ty články četli, že se bojíte, ale nedivím se ani Alue, že si je nenechala pro sebe. Některé věci je prostě třeba říkat nahlas.
Chcete-li znát můj názor a co chystám na svoji "ochranu" já, čtěte dále. Předesílám, že nechci a ani nebudu šířit žádné "zaručené rady", nejsem guru ani vědma, jsem obyčejný člověk, který jen tu a tam zahlédne něco "zpoza opony" a rozhodně nechci nikoho strašit ani do ničeho nutit. zapojte vlastní intuici a vlastní mysl, odpovědi máme všichni uvnitř sebe, tak na co hledat venku:)

Reinkarnace - můj pohled

27. května 2012 v 5:55 | Lúmenn
V poradně se mi objevil dotaz, který se týká reinkarnace. A klade velmi zajímavé otázky (děkuji Luz:)). Pojďme se tedy společně podívat na to, co to ta zapeklitá reinkarnace vlastně je. Jde jen o moje názory, které ale mám v sobě již od dětství a mnohokrát se mi v životě potvrdily.
Podle mě je reinkarnace fakt, nikoli víra. Jsem o existenci reinkarnace naprosto skálopevně přesvědčená, mimo jiné mě o tom přesvědčila i kniha, která se jmenovala prostě Reinkarnace (autora si bohužel nepamatuji) a byli v ní desítky příběhů o dětech, které si pamatovaly své minulé životy, dokonce jeden chlapec usvědčil svého vraha z minulého života. Vřele doporučuji, pokud ji dohledáte.
Dlouho jsem přemýšlela, jak tento článek napsat, aby odpovídal na otázky a při tom shrnoval i mé názory a pak jsem zjistila, že tento článek jsem již napsala - jeden v roce 2008 a druhý 2009, což už je pěkná doba, ale můj postoj se od té doby de facto nezměnil. Proto zkopíruji tyto články téměř doslovně ze svého osobního blogu, kde jsou velmi hluboko v archivu, takže předpokládám, že jste je ještě nikdo nečetli. Pokud ano, tak se omlouvám za duplicitu, ale psát tak složité úvahy znovu, to po mě prosím nechtějte:)

Nežijeme v Bradavicích aneb co je a co není magie

9. dubna 2012 v 18:38 | Lúmenn
Často se na mě obracíte s nejrůznějšími otázkami ohledně vašich starostí a trablů se životem, s radami okolo meditací, komunikace s anděly, žádáte výklady tarotových karet nebo se chcete naučit základní rituály. Se vším ráda pomohu a poradím, na co jsem ale alergická a už mi s tím dochází veškerá trpělivost (a že jí bylo ze začátku hodně:)) je neustálá touha některých z vás, kouzlit jako Harry Potter.
Nechci teď osočovat mladší čtenáře těchto stránek, ale nějak tak tuším, že právě od nich vane ten bradavický vítr. Hodně lidí je dnes zmasírováno příběhy malého obrýleného čaroděje, ale nejen jeho, ale také všech možných fantasy knih a filmů, včetně těch pro mládež, kde je vždycky ústřední hrdina obdařený magickými schopnostmi a to jej dělá výjimečným. Jenomže v reálném životě to takhle prostě nefunguje.

Nic neumírá, vše pokračuje

17. prosince 2011 v 4:55 | Lúmenn
Před pár dny mi Vesmír seslal zajímavou vizi, která byla jedním z nejsilnějších zážitků tohoto charakteru, který jsem dosud prožila - ještě nikdy mě nic tak intenzivně nenutilo vnímat, tolik barev a světla a vědění najednou. A pak touha se o to podělit, vykřičet Pravdu do světa, sdílet ji a radovat se z ní. Tolik pocitů najednou mě v ten večer zaplavilo a já měla co dělat, abych je ustála.
V té vizi jsem viděla celý svět, pospojovaný zlatavými stuhami energie, které se táhnou mezi každou živou bytostí a spoustami dalších bytostí. Vedou od květin ke zvířatům, od hlíny ke stromům, od člověka ke člověku, od andělů k lidem, od víl ke květinám...prostě celý svět je protkán nekonečnou spletitou sítí energetických vazeb, které každým okamžikem vznikají a jen málokdy zaniknou. K čemu tolik energie a propojení? Vysvětlím.

Magie, láska...

24. června 2011 v 22:30 | Lúmenn
Téma týdne blogu.cz je tentokrátě magie a byl by to hřích se nevyjádřit k tomu, o čem jsou de facto celé tyto stránky. Jen se mi těžko hledají slova, protože mám pocit, že jsem k tomuto tématu už napsala snad vše, co se dalo.
Nejlépe můj názor vystihuje článek s názvem Věříte na magii? A co je to vlastně magie?. Když pročítám ta již téměř dva roky stará slova, zamotávám se do myšlenek a docházím k závěru, že vše podstatné již bylo řečeno a že i po takové době můžu říct, že mám stále stejný názor.
Trochu mě mrzí to, že po takové době, kdy se těmto věcem věnuji, jsem nějak ustrnula na mrtvém bodě a není dost času ani chuti věnovat se dalším věcem, číst knihy, dělat rituály a vizualizace. Můj život utíká v příliš rychlém tempu a na mysl a její zklidňování a ovládání mi zbývá stále méně prostoru. Večer usínám vyčerpaná, unavená a nabitá tolika zážitky, že místo tradiční meditace, kterou jsem dříve dělávala téměř před každým usnutím, jen proletím vnitřním zrakem celý den a usnu.
Přesto je ale jeden druh magie, který se učím ovládat stále více a naplňuje moje srdce. A tím je láska.

♣ Co víš o spánku a o tom, se se při něm děje s duší?

28. března 2011 v 21:06 | Lúmenn
Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.

♣ Otázka: Ahojky, skoro až sobecky mě potěšilo, že je stále více lidí, kteří chcou být svobodní. Máš zkrátka zářivé stránky. Měl bych takový dotaz, o kterém by mě zajímalo, jestli o něm máš nějaké bližší informace. Jestli ne tak nevadí, kdy ano, bylo by to super.
Víš, přemýšlím o vědomí a to o tom, jak moc se mění s tím, když na noc opouští fyzické tělo. A také o tom, jak moc se mění jeho řekněme vnímavost na energie. Ikdyž je určitě duch. vývoj lidské bytosti těsně(přímo) spjat s vývojem jeho vědomí, i tak mi příjde, že po tom, co člověk usne má mnohem větší rozhled na životní situaci, než když je vzhůru. Zajímaly by mě o tom nějaké bližší informace, takže jestli znáš např. nějaký odkaz či zdroj, knihu.

♣ Jaký máš názor na cigarety a alkohol?

28. března 2011 v 18:56 | Lúmenn
Tento článek vznikl na základě dotazu čtenářů. Svůj dotaz můžete vložit sem a nebo napsat na e-mail Lumennka@centrum.cz. Poradna je zdarma. Další služby, které nabízím najdete tady. Podpořit moje stránky můžete zde.

♣ Otázka: Lúmennko, proč je taková znalá bytost jako ty stále ještě kamarádem s cigarety a alkoholem? Nebylo by v rámci lásky ke svému tělu lepší se těchto věcí konečně vzdát? Říkají ti něco k tomu tví průvodci, či jsem jediný, kdo se o to zajímá? Petr Pan

 
 

Reklama