Zajímavosti, rady a informace

Březnová soutěž s mandalami - vyhlášení

22. března 2017 v 4:55 | Lúmenn
Březen uběhl jako voda, první jarní den máme za sebou a vyhlášení vítěze mandalové soutěže (kterou jsem vyhlásila první březnový den) je tady. O vítězi jsem nerozhodovala já, ale právě vy, milí čtenáři v tomu určené anketě pod článkem s představením účastníků a také fanoušci facebookové stránky Posla světla a to prostřednictvím lajků. A jak to dopadlo? Sami účastníci dostali email již včera a vy verdikt naleznete v celém článku.

Březnová soutěž s mandalami - hlasování

16. března 2017 v 10:36 | Lúmenn
Dva týdny uběhly jako voda a mandalová soutěž, kterou jsem vyhlásila první březnový den, se žene do své druhé fáze. Ačkoli svou účast potvrzovalo více lidí, nakonec se hotové vybarvené mandalky sešly jen dvě. Ale to nevadí, protože i ve dvou se dá svést soutěžní zápolení a oba obrázky jsou velice povedené:) Na druhou stranu jsem si říkala, že když máme jen dvojčlenné klání, že by to tomu, kdo skončí druhý, mohlo být víc líto. Knížku s mandalovými předlohami mám jen jednu a tak hlavní vítěz může být opravdu jen jeden, ale když máme jen ty dva statečné, druhé místo taky neodejde s prázdnou a dostane alespoň nějakou malinkou cenu za účast. Kdo bude kdo ale rozhodnete svým hlasováním vy, takže pojďme na to:)

Inkoustový test osobnosti

2. března 2017 v 10:00 | Lúmenn
Dnes jsem narazila na krátký a docela zajímavý test osobnosti, který by snad mohl mít i nějakou tu vypovídající hodnotu:) Jedná se o test asociací, založený nejspíš na Rorschachově testu s inkoustovými skvrnami, kdy si máte vždy vybrat ze dvou abstraktních inkoustových obrázků ten, který vám se podle vás více hodí k určitému slovu - třeba strach, vášeň, příroda atd. Zabere to jen pár minut a nemusíte nic lajkovat ani se nikam přihlašovat, výsledky obdržíte ihned. Asi to nebude nějaká hluboce vypovídající cesta do duše, ale pokud vás takové testování baví, možná vám dá zajímavou zpětnou vazbu o vašem přemýšlení. Odkaz na test a ukázku, jak vypadá, najdete v celém článku.

Březnová soutěž s mandalami

1. března 2017 v 9:00 | Lúmenn
S novým rokem přišla spousta nových nápadů, otevřely se nové cesty a nové příležitosti (mimo jiné také třeba nový vzhled eshopu, o kterém jsem psala tady) - a aby těch novinek nebylo málo, rozhodla jsem se každý měsíc uspořádat větší či menší soutěž pro vás, čtenáře. A s prvním březnovým dnem tedy vyhlašuji mandalovou soutěž pro všechny z vás, kteří rádi vybarujete mandaly - a samozřejmě i pro ty, kdo jste tuto kratochvíli dosud nezkusili a sbíráte odvahu k premiéře. Tady je vaše příležitost. Zadání březnové mandalové soutěže čtěte v celé článku:)

Proč inteligentní lidé nemohou najít štěstí?

30. ledna 2017 v 17:05 | Lúmenn
Dnes jsem na webu themindsjournal.com našla zajímavý článek o tom, proč jsou inteligentní lidé obvykle méně šťastní - ve zkratce je to proto, že čím více o věcech přemýšlíme a rozebíráme je, tím méně jsme potom spokojení. A to je důvod, který nebrání ve štěstí jen lidem s brilantním úsudkem, ale právě přehnané přemýšlení a neschopnost soustředit se na přítomný okamžik brání ve štěstí v zásadě každému člověku. Pokud se ptáte, proč právě vy nedokážete být ve svém životě šťastní, možná vám tento článek alespoň zčásti odpoví.

Adventní kalendář naruby

12. prosince 2016 v 10:00 | Lúmenn
Na začátku adventu jsem narazila na velmi podnětný vánoční nápad na facebookové stránce EKOVánoce, který jsem s vámi sdílela i na Fb stránce Posla světla. Jde o "obrácený adventní kalendář". Nečekejte nic takového, jako že si máte svůj kalendář s čokoládkama pověsit vzhůru nohama nebo je třeba místo jezení do okének vkládat. I když s tou druhou možností už budeme pravdě o kousek blíž. Koncept obráceného adventního kalendáře totiž skutečně předpokládá, že místo braní si věcí budeme věci dávat. Co to znamená?

Čarodějné malby

25. listopadu 2016 v 12:43 | Lúmenn
Před pár měsíci potřebovala moje kamarádka Sirien přestěhovat do nového bytu. Tak jsme nastartovali s přítelem auta a přijeli nakládat. A protože milá Sirien je studovaná výtvarnice, nakládala se krom jiného běžného vybavení taky spousta jejích obrazů. Jak jsem tak nosila ta plátna do auta, říkala jsem si, že je věčná škoda, že takovéhle nádherné obrazy ležely roky na skříni a i na novém bytě je moc lepší osud nečeká. Pořádně jsem si je prohlížela a nechtělo se mi s nimi vůbec loučit, natož je nechat zapadávat prachem v nějakém temném koutě.
"A co s nimi jiného?" povzdechla si kamarádka. "Tolik peněz a času mě stály, vyhazovat je samozřejmě nechci, ale nemám čas řešit, kdo by si je koupil." A tak jsem je dočasně adoptovala s tím, že jim najdu nové majitele. Projděte se se mnou galerií čarodějných maleb od Sirien a kdo ví, kam to vaše duše a srdce zavede:)

Kancelář uvádění výroků Alue na pravou míru

3. května 2016 v 9:00 | Lúmenn
Tenhle článek mi popravdě leží v rozepsaných už několik měsíců a já strašně dlouho přemýšlela, jestli jej nakonec zveřejnit či nikoli. Ale vzhledem ke spoustě pozitivních ohlasů na sérii článků Alue lží zbavená, která zaznamenala značný úspěch, jsem se nakonec rozhodla, že přidám další kamínek do mozaiky, ačkoli se opět nejedná o nic, co bych psala s radostí.
Než přistoupím k článku samotnému, chtěla bych poděkovat vám všem, kteří jste komentovali a podporovali mě, všem, kteří jsem mi poslali své virtuální objetí po mailu. Ani jsem nečekala, že ty články si přečte tolik uvědomělých lidí, kteří dlouho vidí to, co já a že jen naprosté minimum reakcí bude negativních. Děkuju!
Zejména bych ale velmi chtěla poděkovat čtenářce, která mi před časem celá zmatená zaslala reakci Alue na tuto sérii a ptala jsem mě, jak to tedy všecko je. A protože reakce Alue byla plná lží, a to lehce vyvratitelných lží, ráda bych na ní demonstrovala, s jakým člověkem to máme všichni co do činění. Pro všechny podobně vyděšené čtenáře mám jednu radu - když nevíte, co je pravda, pracujte s ověřitelnými fakty. V mém seriálu si můžete všechno ověřit přímo u Alue na webu, v přednáškách tomáše marného, téměř nic, co nemohu dokázat, v článcích nenajdete. Na všechno odkazuji, všechna tvrzení jsou ozdrojována - a to nikoli na pochybných serverech ze spolupráce s nimiž mě Alue ve své reakci nařkává, ale přímo na jejím vlastním webu. Podle toho můžete snadno zjistit, jak věci jsou - narozdíl od Aluina mailu, kde se vrší lež na lži. Ještě jednou díky za tento materiál, na který se nyní pojďme podívat podrobněji.

Krásný první jarní den!

20. března 2016 v 11:45 | Lúmenn
Dnes v 5:31 vstoupilo Slunce do znamení Berana, čímž oficiálně začíná astronomické jaro. Je den jarní rovnodennosti, kdy je noc i den stejně dlouhá a ode dneška už se dny budou až do letního slunovratu jen prodlužovat:) Pro mě tímto začíná mé nejoblíbenější roční období, v němž jsem se také narodila a které mi možná trochu i díky tomu každý rok přináší pocit, že se rodím znovu a znovu, stejně jako příroda začíná další ze svých prastarých cyklů, ožívám i já. Přeji vám, aby i vaše duše osvítilo jarní sluníčko, aby jste po zimě zase našli sílu a aby jste se probudili tělesně i duševně stejně, jako se probouzí příroda kolem nás. Jaro už je cítit i ve vzduchu a já se nemůžu dočkat na zelené koberce trávníků, rozkvetlé louky a záhony a první teplejší noci pod hvězdnou oblohou:)

Stránky, které určitě navštivte

12. prosince 2015 v 15:23 | Lúmenn
Už se mi pod pět let starým článkem s doporučenými weby začaly množit komentáře, že některé odkazy nefungují a jiné prý zas stojí za starou bačkoru. Takže jsem si nad to dnes konečně sedla a stvořila článek nový, v němž shrnuji ty nejzajímavější weby z oblasti esoteriky, spirituality, magie, duchovna, ale taky psychologie a zdraví, které bych vám ráda doporučila. Většinu z nich osobně navštěvuji, některé častěji, jiné jen když hledám něco konkrétního a taky jsou tam různé spolky a instituce, u kterých jsem třeba absolvovala nějakou lekci či kurz a doporučuju je dál:) Seznam rozhodně není konečný a stále se obměňuje a rozšiřuje - a za vaše další tipy budu ráda;)
 
 

Reklama