Zajímavosti, rady a informace

Alue lží zbavená V. - žijeme uvnitř duté země?

10. listopadu 2015 v 10:00 | Lúmenn
Pokud nevíte, o co jde, doporučuji začít od první části, díly na sebe postupně navazují a odkazují. Ve zkratce mi konečně došla trpělivost s neustálými lživými články blogerky Alue, které je do ouška našeptává "obchodník s vodou" René Koukal alias tomáš marný a v tomto seriálu odhaluji, jak to s nimi je a vyvracím jejich bláboly.
Upřímně jsem téma duté země považovala za natolik obskurní a absurdní, že jsem o něm původně vůbec nechtěla psát. Ale protože jste se na něj ptali v komentářích, aspoň krátce jej shrnu.

Alue lží zbavená IV. - kladný a záporný, pozitivní a negativní

9. listopadu 2015 v 9:00 | Lúmenn
Poslední dva dny jste si mohly přečíst dost drsné články o tom, kdo je vlastně zač "tomáš marný", který stojí za obsahem webu Aluska.org (část první, velmi důležitá) a jak se vlastně do jeho vlivu Alue dostala (část druhá). V první části jsem slíbila, že se pokusím vysvětlit, proč člověk, který nám nepokrytě tvrdí, že to máme s láskou marné, nemá pravdu ve spoustě dalších věcí, které tvrdí - třeba v pravotočivosti/levotočivosti, jak jsme si ukázali v předchozí části nebo v tom, že zcela nepochopil pojmy pozitivní a negativní.
Tohle je asi nejhorší blábol, který se TM povedl a je pro čtenáře nejvíce matoucí. Rozumím, že když člověk nemá dobré znalosti fyziky, tak se snadno nechá zmást a proto vám vysvětlím, že se nemusíte bát ani kladných iontů, ani slovíčka pozitivní.

Alue lží zbavená III. - jak je to s pravotočivostí a levotočivostí?

8. listopadu 2015 v 10:00 | Lúmenn
Poslední dva dny jste si mohly přečíst dost drsné články o tom, kdo je vlastně zač "tomáš marný", který stojí za obsahem webu Aluska.org (část první, velmi důležitá) a jak se vlastně do jeho vlivu Alue dostala (část druhá). V první části jsem slíbila, že se pokusím vysvětlit, proč člověk, který nám nepokrytě tvrdí, že to máme s láskou marné, nemá pravdu ve spoustě dalších věcí, které tvrdí.
Začneme tedy s vyvracením nesmyslů, kterými nás TM prostřednictvím stránek aluska.org balamutí. Největší sranda na tom je, že on sám si mnohdy protiřečí a má v tom maglajz, jak je vidět i když si pustíme přednášku, na niž odkazuji v první části.

Alue lží zbavená II. - jak Marný k Alušce přišel

7. listopadu 2015 v 10:00 | Lúmenn
V první části (kterou určitě nevynechejte, je zcela zásadní) jsem odhalila skutečné poselství "tomáše marného", který stojí v pozadí stránek aluska.org a už celé roky je zamořuje svými destrukcemi. Příběh, který teď budete číst, je ale ještě nepříjemnější a samotné mi není dobře, když ho odhaluji. Ale bohužel je nutné zapadnout do bahna, abychom z něj vylovili střípky pravdy, ze kterých si pak lépe budete moci složit úplný obraz. Dlouho jsem si říkala, že tuto část úplně vynechám, ale bohužel mě nenapadá jiný způsob, jak odhalit nebezpečné sektářské praktiky TM.

Alue lží zbavená I. - (prý) marná lásky snaha

6. listopadu 2015 v 16:19 | Lúmenn
Vážení a milí, dlouho, velmi dlouho jsem přemýšlela, zda se do toho pustit. Zakládám si na tom, že Posla světla nezaplavuju (až na vzácné výjimky) ničím jiným, než láskou a konstruktivními články. Zla a destrukcí je všude dost, proto jsem z tohoto webu před lety vytvořila takový ostrůvek naděje v temných vodách internetu. A přesně proto mi bylo léta proti srsti pouštět se do ostřejších názorových výměn s na blog.cz velmi známou a velmi oblíbenou blogerkou Alue, kterou jsem dokonce před lety mohla počítat do okruhu svých kamarádů. Už zhruba rok mám v hlavě tyto řádky, které nebudou pro mnohé příjemným čtením, a celou tu dobu se pořád ptám sama sebe, jestli to za to stojí, jestli nespustím lavinu, která pohltí i mne.

Jaký jste spánkový typ?

8. října 2015 v 13:29 | Lúmenn
Možná jste jako malí slýchali, že lidé se rozdělují na tzv. sovy a skřivany. A když jste nechtěli večer jít do postele, maminka si povzdechla se slovy, že má doma malou sovu. Podle posledních vědeckých zjištění to tak skutečně je - lidé nemají totožné biorytmy a každému vyhovuje mít nastavený cyklus spánku a bdění trochu jinak.
Pokud si nejste jistí, jak to máte vy, můžete si zkusit udělat test Národního ústavu duševního zdraví a ještě tím pomoci výzkumu rozložení chronotypů (tedy právě míru sov a skřivanů) v populaci.

Test - co je pro vás v životě důležité?

7. července 2015 v 11:00 | Lúmenn
Nedávno jsem narazila na velice zajímavý test, který odhalí vaše současné citové rozpoložení, náladu a skrytá přání. Když jsem si ho udělala, musela jsem se pousmát, jak moc přesný v tu chvíli byl. Potřebujete jen chvíli času, tužku a papír a chuť odpovědět na 10 jednoduchých otázek. Vaše odpovědi si zaznamenejte na papír a pak si přečtěte, co na vás prozradily. Odpovídejte intuitivně, nenechejte se ošálit rozumem, napiště první, co se vám vkrade na mysl.
Test jsem našla na tomto webu.

Jak se vyhnout šarlatánům?

10. června 2015 v 22:21 | Lúmenn
Občas mi píšete, že byste rádi ve svém okolí našli člověka, který by vám mohl pomoci - terapeuta, bylinkáře, homeopata, kartářku, duchovního poradce atd. A protože ne vždy jsem schopná takového člověka doporučit (no, spíše málokdy, protože se tolik nezajímám o poskytovatele těchto služeb z celé republiky, maximálně z bezprostředního okolí), většinou vám řeknu, a´t se pokusíte rozhodnout na základě intuice a zdravého rozumu.
Dnes jsem se rozhodla napsat článek, který by vám mohl pomoci rozpoznat toho pravého člověka, do jehož rukou se vložit, od šarlatána, který vám může v lepším případě nijak nepomoci, v tom horším vám ublížit nebo vás podvést a okrást.

Krásný Samhain!:)

31. října 2014 v 12:06 | Lúmenn
Dnes je 31.října, velice významný den pro všechny pohany - končí starý a začíná nový rok, hranice mezi světy se stírají, předkové jsou na dosah ruky a opona mezi naším a "oním" světem je nejtenčí za celý rok.
Pokud tento den berete jako začátek něčeho nového, přeji vám, ať vstoupíte do dalších dnů očištění od minulosti, ať vás netrápí minulé křivdy a viny a nakročíte směrem, který si již dlouho přejete jít.
Pod perexem najdete odkazy na pár článků z minulosti, věnující se Samhainu:)

Jaký jste typ osobnosti?

20. srpna 2014 v 11:57 | Lúmenn
Nedávno jsem objevila zajímavé stránky, kde si můžete udělat zkrácenou verzi známéno osobnostního testu podle C.G Junga. V tomto testu se hodnotí čtyři charakteristiky osobnosti - Introverze/Extroverze, Smysly/Intuice, Myšlení/Cítění a Usuzování/Vnímání. Díky tomu se pak každý může zařadit do jednoho ze 16 typů osobnosti.
Žádná není lepší než jiná a všechny jsou pro společnost potřeba, jak lidé empatičtí, tak spíše racionální, lidé otevření i uzavření.
Já jsem podle této typologie ISFP, skladatel, člověk se spisovatelským nadáním a schopností pomáhat druhým, takže mi to sedlo velice přesně:)
 
 

Reklama